Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Profesjonalne biurka elektryczne - praca może być przyjemnością

materiał partnera
14 stycznia, 10:53

Coraz więcej biur decyduje się na biurka regulowane oraz stawia na ergonomiczne, aktywne wyposażenie przestrzeni. Powód takich przemian jest bardzo prosty, a skupia się na zasadzie, zgodnie z którą zadowolony pracownik, to dobry pracownik. Biurko regulowane może być pierwszym krokiem do zapewnienia podwładnym wygodnych miejsc pracy, które ich uszczęśliwią. 

Brak bólu pleców oraz dolegliwości związanych z siedzącym trybem życia szybko przełoży się na wzrost kreatywności. Biurko elektryczne pozwoli na drobną aktywność, która przyniesie jednak ulgę oraz pozwoli Twojemu pracownikowi na chwilę relaksu. Biurko z regulacją wysokości blatu to zresztą nie tylko mebel - kupując je, pokazujesz podwładnym, że naprawdę Ci na nich zależy, a to najlepsza motywacja. 

Czy warto inwestować w biurka elektryczne?

Wysokość blatu biurka, przy którym się pracuje przez wiele godzin dziennie, ma ogromne znaczenie. Zależy od tego m.in. ustawienie monitora oraz odpowiednia pozycja siedząca. Podnoszone biurko pozwala na zachowanie prawidłowej sylwetki, ale także zmianę pozycji na stojącą, gdy jest to potrzebne. 

Ergonomiczne biurko pozwala na zmianę postawy, dzięki której Twoi pracownicy mogą uniknąć bólu stawów czy mięśni. Wiele godzin spędzonych w jednej pozycji sprzyja powstawaniu urazów, a nawet chwilowa zmiana pozycji na stojącą umożliwia zrelaksowanie się. Co więcej, udowodniono, że wiele osób na stojąco wykazuje o wiele wyższą kreatywność i postawę proaktywną, co może przynieść realne korzyści Twojej firmie. 

Co daje biurko podnoszone z elektryczną regulacją wysokości blatu?

Wysokiej jakości biurka elektryczne pozwolą Tobie i Twoim pracownikom na stworzenie doskonałego miejsca pracy. Z ich pomocą nie zabraknie Wam ruchu, a w ciągu dnia zachowacie prawidłową postawę. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko urazów, bóli różnych części ciała, a na Waszych twarzach zagoszczą uśmiechy i optymizm. 

Pracownicy staną się kreatywniejsi i bardziej pomysłowi. Co więcej, ich organizmy nie będą już tak narażone na urazy, dzięki czemu rzadziej na Twoim biurku pojawiać się będą zwolnienia L4, a to poprawi pracę całego biura. Wielu osobom miejsce pracy zacznie kojarzyć się pozytywnie i zdrowo, co wpłynie na poprawę relacji w firmie.

Biurko regulowane to dopiero początek

Skoro myślisz już nad biurkiem z ruchomym blatem, to rozważ pójście o krok dalej i przygotowanie biura do efektywnej pracy również pod innymi względami. Regulacja wysokości blatu w pozycji siedzącej i stojącej to dopiero początek drogi do stworzenia ergonomicznego, aktywnego miejsca pracy.

Pomocne w tej kwestii mogą być również inne przyrządy, zwiększające aktywność pracowników, a także dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Szczególną popularnością cieszą się m.in. piłki i platformy balansujące oraz stołki ergonomiczne. Coraz częściej firmy dbające o swoich pracowników decydują się również na zakup biurowych sprzętów treningowych. 

Biurowe bieżnie czy rowerki treningowe pozwalają pozbyć się złego nastroju, a także utrzymywać dobrą kondycję. Dają współpracownikom także nowe tematy do rozmów i sprzyjają rozwijaniu wspólnych pasji, co może skutecznie zjednoczyć zespół. Pozytywna atmosfera w pracy z kolei wpływa na poprawę skuteczności działań, wyższą efektywność oraz zadowolenie z zatrudnienia.

Zadbaj nie tylko o regulowane biurko. Stwórz biuro idealne

Jeśli masz już biurka elektryczne, wyposażone w regulację wysokości blatu, a także biurowe akcesoria treningowe, to zadbaj o ostatni, choć równie ważny element - odpowiednią organizację przestrzeni. Pamiętaj, że większość osób lubi pracować w ciszy i skupieniu, a ich efektywność związana jest z obecnością bodźców zewnętrznych. 

Aby je ograniczyć, skorzystaj ze ścianek wygłuszających, dzięki którym hałasy z sąsiednich stanowisk nie będą aż tak irytujące. Spróbuj podzielić ludzi na mniejsze zespoły. Nie musisz od razu stawiać ścian i budować nowych gabinetów - dobrze sprawdzą się tu choćby stojące tablice korkowe, oddzielające wizualnie poszczególne strefy.

Warto zadbać też o materiały, które pochłaniają dźwięki. Tkaniny oraz tekstylia tłumią niepotrzebny hałas, dobrze więc zainwestować np. w meble tapicerowane, dywany czy zasłony. Świetnie sprawdzają się także rośliny, które są naturalnymi pochłaniaczami niechcianych dźwięków.

Jeśli większość Twoich pracowników potrzebuje do skupienia ciszy, spróbujcie wprowadzić także kilka zasad, dzięki którym w przestrzeni wspólnej będzie spokojniej. Dobrą praktyką jest np. zachęcenie ludzi do rozmawiania przez telefon czy słuchania muzyki tylko przy użyciu słuchawek. Pomocne może być też ustawienie wibracji w telefonie, by spokoju nie zakłócały nagłe, głośne dzwonki. 

Troska o pracowników Ci się opłaci

Kupując pracownikom biurka elektryczne z regulowaną wysokością blatu, biurowy sprzęt do ćwiczeń czy urządzając ergonomiczne i wygodne biuro, okazujesz im swoją troskę. Jest to bardzo istotny element, który spaja zespół i tworzy dobrze funkcjonującą firmę. 

Przekonaj się, że zadbanie o zdrowie i samopoczucie pracowników wyjdzie na dobre zarówno im, jak i całej firmie. Zadowoleni ludzie to lepsze efekty oraz wyższe zyski, które na pewno będą dla Ciebie dobrą nagrodą.