24 lutego 2022 r. rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Kilka milionów obywatelek i obywateli Ukrainy musiało uciekać z kraju przed rosyjską agresją, świstem kul, hukiem bomb. Większość z nich zatrzymała się w Polsce i tu znalazła schronienie, także w województwie kujawsko-pomorskim.
W konkursie mogą brać udział pełnoletni obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego ubiegłego roku.
Liczy się każda praca – każda informacja, każda refleksja, każda zapisana tęsknota, każda łza, ale i każdy promyk słońca, każdy dar losu. Nie jest ważne, jak piszesz - liczy się to, że opowiesz swoją historię.
- udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
- na konkurs można nadesłać jedną nigdzie (także w Internecie) wcześniej niepublikowaną i nienagradzaną pracę pisaną prozą, o objętości do 3 stron maszynopisu lub 4 stron czytelnego rękopisu.
- forma pracy dowolna (pamiętnik, wspomnienia, esej i inne pisane prozą).
- praca może być napisana w języku ukraińskim, polskim lub rosyjskim.
- pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać telefon kontaktowy i przesłać do 15 marca na adres: smeja-piekarska@wp.pl w tytule maila wpisując: "Konkurs Literacki"
- pracę należy zapisać w pliku z rozszerzeniem .doc albo .docx a rękopisy w postaci zdjęcia .jpg albo skanu .pdf
Nadesłanie pracy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu (pełną wersję można otrzymać drogą mailową) i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.
Organizator nie zwraca nadesłanych prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca marca 2023 roku. Autorzy nagrodzonych prac zostaną powiadomieni telefonicznie.
Dla laureatów trzech pierwszych miejsc organizator przewiduje atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD lub RTV. Na wniosek jury możliwe są także wyróżnienia.
Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Kobiety w Centrum. Nagrody ufundowała firma Mondi Świecie.
redakcja@extraswiecie.pl
Komentarze (0)