Seniorzy do spółki z dziećmi wspólnie głowili się nad zagadkami jeżewskiej Sztafety pokoleń [zdjęcia]

"Podróż w czasie", pod takim hasłem przebiegała czwarta edycja Sztafety pokoleń, corocznej imprezy integracyjnej odbywającej się w Jeżewie.
czolo-sztaferat-2

Coroczne sztafety, których pomysłodawczynią jest Jolanta Piekarska, to wydarzenie organizowane z myślą zarówno o najstarszych, jak i najmłodszych mieszkańcach gminy Jeżewo. Główne założenia pozostają takie same. Zmienia się za to tematyka, wokół której kręci się ta międzypokoleniowa rywalizacja. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Podróż w czasie". Dlatego znalazły się odniesienia zarówno do przeszłości, jak i przyszłości.

W piątkowej sztafecie, która odbywała się w jeżewskim domu kultury, wzięło udział pięć zespołów złożonych z przedstawicieli trzech pokoleń. Każda drużyna kolejno rozwiązywała zadania przypisane różnym stanowiskom. W jednym swoja wiedzą mogli wykazać się najmłodsi, w innych przydatne były wiedza i doświadczenie tych najstarszych.

Karty z rozwiązaniami poszczególnych zadań oceniało jury w składzie: Wiesław Piekarski (Centrum Szkolenia "Panorama", autor książek "Aktywny senior" i "Senior sprawny intelektualnie", prowadzi warsztaty aktywizacji intelektualnej seniorów, Jolanta Robert, koordynator Klubów Senior+ w Jeżewie i Laskowicach, Maja Robert, absolwentka, członiki zespołu "Kociewianki".

Podczas imprezy, prowadzonej przez Jolantę Piekarską i Magdalenę Thiede, rozstrzygnięto też konkursu plastyczny "Różne aktywności seniorów". W grupie uczniów klas I-III kolejne miejsca zajęli:  Lena Kłopotek, Michał Bujnowski, Wiktoria Świerska. W kat. klasy IV-VIII najwyżej oceniono prace: - Mikołaja Kiljańskiego, Martyny Pęczkowskiej i Witolda Żurawskiego. 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors