Chór św. Cecylii nie zwalnia tempa. W czerwcu zdobył trzecie miejsce w kategorii chórów kościelnych na VII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Strzepczu.
Trzy tygodnie temu współorganizował nowe wydarzenie muzyczne na mapie regionu, Przegląd Muzyki Sakralnej "Musica in Tempore" w Drzycimiu, a ostatnio dopisał do tej listy kolejny sukces.
Tym razem chór z Drzycimia przywiózł Brązowy Dyplom zdobyty na I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Sakralnej „Motus in Sacris” w Zgierzu.
W szranki konkursowe stanęło 18 chórów z całej Polski.
Jury w uzasadnieniu werdyktu wielokrotnie podkreślało wysoki poziom zaprezentowanych występów oraz niewielkie różnice pomiędzy poszczególnymi wykonawcami.
- Rok 2023 zapisze się jako jeden z najintensywniejszych w historii chóru. Konkurowaliśmy z chórami z dużych miast, jak Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Łódź. Dla chóru z tak małej miejscowości jak Drzycim to dodatkowa nobilitacja – podkreśla Małgorzata Kempczyk-Wiśniewska, dyrygent Gminno-Parafialnego Chóru św. Cecylii. - Nie byłoby tych sukcesów bez moich chórzystów, którym dziękuję za ich zaangażowanie i poświęcenie.
Śpiew w chórze to wiele wyrzeczeń, by pogodzić pasję z życiem prywatnym i zawodowym.
- Moi chórzyści, to ludzie, którzy mają pracę, rodziny, a wielu z nich gospodarstwa rolne i inwentarz, bo jesteśmy chórem wiejskim. Dlatego tym bardziej doceniam ich przy każdej możliwej okazji. By śpiewać w chórze wystarczą dwie rzeczy: chęć i trochę słuchu muzycznego. Tę drugą posiada wielu ludzi, choć niejednokrotnie o tym nie wiedzą - mówi Małgorzata Kempczyk-Wiśniewska.
Jak dodaje, o tę pierwszą niestety coraz trudniej, bo żyjemy w świecie, który pędzi do przodu w zatrważającym tempie.
- Jeśli ktoś lubi śpiewać i zdarza mu się to przy stole, przed lustrem, czy w kąpieli, to zapraszam do nas. U nas nauczyć można się reszty. Chór to nie tylko pieśni kościelne, gdyż śpiewamy wiele współczesnych przebojów muzyki pop - zachęca Małgorzata Kempczyk-Wiśniewska.
Chór zapowiada w przyszłym roku i kolejnych latach kontynuację tegorocznego Przeglądu Muzyki Sakralnej w Drzycimiu, ale już na prawach festiwalu lub konkursu.
Komentarze (0)