Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Trwa Blues na Świecie Festival. Organek dał czadu [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
27 sierpnia, 22:09
W świeckim amfiteatrze trwa wieczorny koncert 11. edycji Blues na Świecie Festival.
Organek to prawdziwy wulkan energii
Fot. Andrzej Bartniak

Wątpliwości co do tego, że otwierający piątkowy koncert Big Daddy Wilson zgotuje fanom klasycznego bluesa prawdziwą ucztę, nie miał chyba nikt. Mocny, niski, lekko zachrypnięty głos Wilsona to kwintesencja tego gatunku. Niewątpliwe na uwagę zasłużyli też towarzyszący mu muzycy.

Jako drugi, około godz. 20.30 rozgościł się na scenie Organek. Wielu pojawiło się w piątek w amfiteatrze właśnie dla tego wykonawcy, który należy do absolutnej czołówki polskich muzyków młodego pokolenia. Mocne riffy i fala energii płynącej z głośników wręcz porywały do tańca. Oczywiście były też okazje do zadumy, jak chociażby w czasie świetnego utworu "Fotograf Brok" z albumu "Ocali nas miłość" w całości poświęconemu powstaniu warszawskiemu.

Na deser (początek o 22.00) zostawiono koncert Eric Clapton Tribute – "E.C. Was Here" z Kubą Badachem, Tomaszem Organkiem, Sebastianem Riedlem, Katarzyną Pietras i Tomaszem Nitribittem.

W sobotę o godz. 19.30 na scenie amfiteatru wystąpi zespół Kraków Street Band, o 20.15 grupa Lemon, a o 21.45 Artur Rojek. W międzyczasie odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu "Dźwięki Pomorza i Kujaw".

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl