Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Anna Ośko: "Hala sportowa w Warlubiu to kolejna fuszerka"

Andrzej Bartniak
8 kwietnia, 09:15

Nie wiadomo kiedy zostanie odebrana hala sportowa w Warlubiu. Raczej nieprędko. Dopatrzono się poważnych uchybień w montażu płyt dachowych. Co ciekawe, temat tej najważniejszych w ostatnich latach inwestycji zdaje się w ogóle nie interesować większości radnych. Tak przynajmniej utrzymuje  komisarz Anna Ośko.  

Chyba nikt nie przypuszczał, że hala przysporzy tylu kłopotów
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

Hala sportowa, której budowa zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku wciąż nie została odebrana przez gminę. To w naszym powiecie sytuacja bez precedensu. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że nieprędko obiekt zostanie oficjalnie włączony do zasobów gminy i będzie mógł służyć mieszkańcom. Na razie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy można się tego spodziewać. Nie jest podawany nawet przybliżony termin.

Na profili fejsbukowym Anny Ośko, zarządzającej komisarycznie gminą Warlubie pojawiło się obszerne oświadczenie dotyczące hali.  

Podczas mojej 15 letniej pracy prowadziłam wiele mniejszych czy większych projektów, jednakże nigdy nie spotkałam się z tak prowadzoną budową pod każdym względem - czytamy we wpisie. - Braki w dokumentacji dotyczącej budowy, niezrozumiałe zapisy w dziennikach budowy, brak dokumentów uzasadniających zamianę projektu konstrukcji dachu, braki innych znaczących dokumentów jak chociażby kosztorysów różnicowych oraz pełnej dokumentacji odbiorowej. Czas poświęcony na zweryfikowanie wykonania całościowego, w wielu aspektach budowy hali wzbudził dodatkowe wątpliwości co do użytych materiałów, wątpliwości co do estetyki wykonania poszczególnych elementów jak chociażby wykonanie ciągu schodów czy poszycia dachu, tu bezzasadna zamiana płyt warstwowych PIR z RUUKKI na płyty PRUSZYŃSKI itd. Ponadto do dnia dzisiejszego pomimo licznych ponagleń od inwestora wykonawca nie wykonał zgodnie z harmonogramem oraz z dokumentacją projektową wraz z SST oraz wymaganiami SIWZ montażu ekranów akustycznych będącą elementem składowym dachu areny sportowej i trybunami.
REKLAMA

Według Ośko największym problemem jest to, co zrobiono na dachu.

Pojawiające się na boisku głównym ślady wody (często wyschnięte) oraz plamy na sufitach w pomieszczeniach pomocniczych sugerowały poważne problemy. Tłumaczenia Wykonawcy o rzekomych skroplinach nie przekonały mnie, więc postanowiłam wykonać oględziny dachu. Wykonano obszerną dokumentację fotograficzną w dn. 9 marca 2021. Materiał fotograficzny, jednoznacznie wskazuje na wadliwy montaż płyt, a nawet domniemam nieodwracalne zniszczenie ich. Jak wynika z dziennika budowy, montaż płyt był prowadzony bez nadzoru Kierownika Budowy. Stwierdzono ogromną ilość zniszczeń/zgniotów punktowych płyt wkrętami montażowymi, które na wskutek braku kalotek (kilkaset sztuk) trwale zniszczyły płyty. Mam prawo domniemać, że to skutkuje całościowym zniszczeniem poszycia dachu, ponieważ taki sposób montażu, doprowadził do ich deformacji - ostro ruga wykonawcę.
REKLAMACo ciekawe, radni nie wykazują żadnego zainteresowania halą.

Pojawiło się ogromne rozczarowanie faktami, że pomimo moich wielu próśb na kilku sesjach od stycznia tego roku począwszy, radni Klubu Gospodarnej Gminy wraz z przewodniczącą odrzucili punkt dotyczący problematyki hali" - ubolewa Ośko. "Wnioskowałam dwukrotnie o sesję w sprawie między innymi hali na początku marca, gdzie również nie spotkało się z aprobatą przewodniczącej. Pomimo mojego obszernego oświadczenia na ostatniej sesji w tej sprawie, to po upływie prawie dwóch tygodni radni Klubu Gospodarnej Gminy wraz z przewodniczącą nie okazali żadnych znaków zainteresowania się tym wartym ponad 6,5 mln obiektem.

W związku z zaistniałą sytuacją Anna Ośko odstąpiła od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Naprawy dachu dokona inna firma, a wykonawca  zostanie obciążony karami zgodnie z umową.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (52)

Zrobić referendum i odwołać gospodarnych radnych , przewodniczaca rady, skoro nie chce im się pracować .

Chowają głowę w piasek bo im wstyd, że dopuścili do tego co jedyny narobił .

Odpowiedzi: 0

Przewodnicząca rady gminy podać do sądu za nie zwołanie na próśbe Pani komisarz sesji , zdaje się,  że w statucie gminy jest to zapisane.

Odpowiedzi: 0

Wychodzi na to, że ktoś pójdzie siedzieć?

Odpowiedzi: 2

Tak ty w pierwszej kolejności.

Odpowiedzi: 0

Ja już siedzę, nogi mnie rozbolały od tego chodzenia.

Odpowiedzi: 0

Przewodnicząca Rady Gminy  by miała godność i honor już dawno podała by się do dymisji, ale wcześniej była z rozdania Kłopotka, a teraz jest z rozdania byłego wójta złodzieja.Co do Hali Sportowej były wójt złodziej musiał zarobić nic nowego i pewnie się podzielić......

Odpowiedzi: 0

kto tam biegał po tym dachu?????

Odpowiedzi: 1

Osoby sprawdzające fuszerke wójta  i spółki 

Odpowiedzi: 0

Kłopotek nie startuje przypadkowo ,raz trzeba zarobić pieniądze do biednej emerytury ,dwa przykryć przekręty byłego wójta złodzieja i działania Przewodniczącej Rady Gminy i członków Gospodarnej

Odpowiedzi: 0

Pani komisarz proszę o wytrwałość a mieszkańców żeby przejżeć na oczy  kogo wybieracie w wyborach. 

Odpowiedzi: 1

W końcu ktoś zrobi porządek z przewodnicząca rady i "gospodarnymi radnymi"  zgłosić do CBA .

Odpowiedzi: 0

Czy oświadczenie komisarz jest potwierdzone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru ?

Czy jej wywody to dalsza część gry politycznej ?

Samozwańcza ekspertka od wszystkiego ?

Odpowiedzi: 2

oj boli co? no cóż mysleliscie że szybko kłopotka wam wyborcy dadzą  i kaska będzie się zgadzac i będzie miło i znów wspaniale a tu masz taki pasztet. 

Odpowiedzi: 1

Głodnemu chleb na myśli.

Odpowiedzi: 0

Krzysiu, a pokaż nam zdjęcia domu w Lipnikach, który powstawał prawdopodobnie równolegle z halą, cóż za zabieg okoliczności...

Odpowiedzi: 0

Będzie miała wiele wątpliwości dopóki nie wygra wyborów ?

Jak mamy to zrozumieć ,dookoła fuszerki,oszustwa,radni też do niczego tylko ona jedna jedyna super bez skazy ,wszystko wiedzaca?

Odpowiedzi: 1

Nemo za długo pod wodą byłeś niedotlenienie cię trafiło chłopie. Ty i twój gospodarny byście puścili taki badziew

Odpowiedzi: 1

Trafiłeś kula w płot.

Ha,ha

Odpowiedzi: 0

Lupka pukni się w łepetynę,oskarżasz kandydata na wojta o przekręty ?

Nie jesteś anonimowy w internecie.

Za takie pomówienia będziesz odpowiada w trybie wyborczym przed Sądem.

Odpowiedzi: 0

Wykonawca ma prawo odwołania.Jeżeli zrobił fuszerke to zapłaci za to.Jezeli nie wszystko jest tak jak komisarz pisze to sprawa oprze sie o sąd.

Zobaczymy kto ma rację.

Ja tej osobie nie wierzę ani w jedno słowo.Oby się kobieta nie zgubiła w tych wszystkich oskarżeniach.Czy to nie przesada pomawiać  radę o brak zainteresowania domiemanymi fuszerkami przy budowie hali ?

I żeby nie było ,to jestem za uczciwą kampanią wyborczą oraz za rzetelnym rozliczaniem inwestycji.

Odpowiedzi: 1

A od czego jest rada?

Odpowiedzi: 0

Szanowna Rado Gminy,proszę odnieść sie do zarzutów komisarz odnośnie braku zainteresowania nieprawidłowościami przy budowie hali.Dobrym posunięciem w tej sprawie byłoby zlecenie przez Radę audytu fachowej firmie ,ktora bezstronnie ,ale rzetelnie oceni sprawę hali.

Po drugie poroponuję Szanownej Radzie Gminy zlecenie ....szczegółowego audytu 6 miesięcy działania pani komisarz.

Rada ma prawo pozyskać informacje korzystając z usług biegłych w danym zakresie.

Nie musi słuchać  tylko komisarz.

Rada Gminy ma w swoim budżecie srodki  na tego typu ekspertyzy.

Mieszkancom należy sie bezstronna informacja.

Odpowiedzi: 1

Szanowny Obywatelu!

Radzie Gminy w Warlubiu wisi w okolicach narządów płciowych (różnych - w zależności od płci poszczególnych radnych) Twój wpis na forum partalu internetowego.

Jeśli Obywatel ma jakieś wnioski do Rady, to może je składać w stosownej formie i w stosownym miejscu. Wtedy pewnie nie będzie to Szanownej Radzie Gminy w Warlubiu wisiało, ani dyndało, bo będzie musiała na taki wniosek odpowiedzieć.

Odpowiedzi: 0

O układ się odezwał 

Odpowiedzi: 0

Do autora Rada Gminy w Warlubiu. Uważam, że twój wpis jest żenujący. Po pierwsze piszesz w imieniu kogoś i to w sposób napiszę niesmaczny, społecznie nie do przyjęcia. Po drugie mieszkańcy już oceniają postępowanie radnych i dbanie o ich interesy. To, że zostali wybrani ,to nie znaczy ,że to oni są od stawiania jakiś warunków mieszkańcom. Chyba nie wiesz jaką powinni pełnić rolę radni.

Odpowiedzi: 1

brawo i w punkt radni służą mieszkańcom

Odpowiedzi: 1

Powinni dbać o dobro społeczne

Odpowiedzi: 0

Pani Komisarz powołać rzeczoznawców niech zbadają wykonanie z kosztorysem i wydadzą opinię. Kosztami obciążyć radnych gospodarnej. Jedynego też rozliczyć. 

Odpowiedzi: 0

Jestem za referendum, wymienić radnych

Odpowiedzi: 1

Popieram ja i moja rodzina będziemy głosować za odwołaniem radnych gospodarnej gminy. 

Czas skończyć to nieudacznictwo 

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz