Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Będzie bezpieczniej koło szkół, targowiska i stadionu. Miasto oświetli przejścia

Andrzej Pudrzyński
29 listopada, 08:59

Gmina ogłosiła przetarg na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych w Świeciu. Najjaśniej zrobi się na alei Jana Pawła II, ale nie tylko tam.

Do tej pory doświetlono 34 przejścia na ul. Wojska Polskiego. Wkrótce lampy pojawią się na 21 kolejnych
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

W pierwszym etapie, zrealizowanym na przełomie ubiegłego i tego roku, zajęto się ul. Wojska Polskiego. Na odcinku między ulicami Małcużyńskiego i Świętopełka oświetlenie zwiększające bezpieczeństwo zainstalowano na 34 przejściach dla pieszych.

Niedawno ogłoszono przetarg na montaż słupów z oświetleniem ledowym w kolejnych miejscach. Firmy mogą zgłaszać oferty do 11 grudnia.

- Doświetlenie przejść dla pieszych przyczyni się w znaczący sposób do poprawy bezpieczeństwa pieszych, a zastosowane energooszczędne oprawy LED zagwarantują niewielkie koszty funkcjonowania całego systemu – argumentuje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.


REKLAMA
Trwa budowa kolejnego bloku na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

W kolejnym etapie gmina doświetli 21 przejść. Jaśniej zrobi się na pasach na ul. Sienkiewicza koło hali widowiskowo-sportowej i Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w pobliżu stadionu Wdy na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II.

Kolejne lampy pojawią się na przejściach na al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniach z ulicami Zapolskiej, Reja i Chopina, a także przy Szkole Podstawowej nr 8 i w obrębie skrzyżowania z ul. Krausego. Bezpieczniej będzie też na pasach przy ul. Krausego 1 między targowiskiem a rejonem Małego Blankusza.

Prace mają potrwać do 30 maja 2021 r. Miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel 280 tys. zł. Faktyczne koszty poznamy jednak po otwarciu ofert przetargowych.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (24)

A przechowo tam w deszczu w nocy można zabić na pasach 

Odpowiedzi: 0

Dzielnica lordów 

Odpowiedzi: 0

200tys złotych za kilka lamp to, jakiś żart... 150tys to, chyba koszty łapuwy... 

Odpowiedzi: 1

Z twoją ortografią to wątpię abyś w ogóle potrafił liczyć

Odpowiedzi: 1

Przygarniał kocioł garnkowi.

Odpowiedzi: 0

Przechowo bardziej potrzebuje lapm do oświetlenia, jak się idzie na miasteczko do jest ciemno, jak się idzie na kolejową jeszcze bardziej  ciemno a już nie wspomnę że jak się idzie na park wodny to tego oświetlenia w ogóle nie ma. 

Odpowiedzi: 0

Przy dzialkach, przed i za wiaduktem na przejsciach w strone Sulnowka

Odpowiedzi: 0

No właśnie  w Przechowie  na głównej  ulicy  ciemno jak w d. A jeszcze  często  awaria .Przy szkole są  pasy słabo  oświetlone, koło  biedronki tak samo  i koło  przedszkola  też  i władze tego  nie widzą 

Odpowiedzi: 0

Bardzo niebezpieczne i kompletnie nieoświetlone jest przejście przez ulicę Ladkowicką na wysokości stacji paliw.

Odpowiedzi: 0

W Przechowie są bardziej potrzebne! Szczególnie na przejściu przy przedszkolu. T

Odpowiedzi: 0

Zgodnie z nowymi przepisami kodeksu drogowego , kierowca ma widzieć pieszego zbliżającego się do przejścia . Wobec tego powinny być oświetlone przejścia dla pieszych i chodniki przylegające.

Odpowiedzi: 0

Jak jest noc musi być ciemno, dolacz do walki o nocne niebo.  Już prawie 50% ludzkosci nie widzi gwiazd. Stop oswietlaniu wszystkiego!!!!!

Odpowiedzi: 0

Rzeczywiście, Przechowo i okoliczne tereny wyglądają pod tym względem kiepsko. Miejmy nadzieje, że zgodnie z zapowiedzią po budowie rond problem oświetlenia zostanie rozwiązany na dobre. Narazie z niecierpliwością czekam na plany objazdów na czas remontów, bo czuję w kościach że to będzie koszmar. 

Odpowiedzi: 0

w Przechowie przy szkole zwiększy bezpieczeństwo i wyeliminuje korki kładka dla pieszych a nie dodatkowe oświetlenie przejścia

Odpowiedzi: 1

a dlaczego do piesi mają się fatygować i włazić na jakąś kładkę, a auta śmigać jak królowie życia? koniec z dyktatem samochodziarzy

Odpowiedzi: 2

Daj adres może pogadamy cfaniaku. Czekam

Odpowiedzi: 0

Ryt? Ty ciulu co Ty gadasz . Puknij się w caban i chodź polnymi drogami.nie cwaniakuj 

Odpowiedzi: 0

doświetla się wszystkie przejścia bo nie ma wyjścia! wtopili tyle pieniędzy w nowe lampy, które są za niskie i świecą punktowo, teraz przeba drugie tyle wydac na doświetlanie przejść! taka gospodarność władz miasta!

Odpowiedzi: 0

a przejście przy SP 5 zapomniane, bo to przecież Przechowo haha

Odpowiedzi: 0

Przechowo zapomniane jest od dawna to widać gołym okiem, chyba za mało radnych i wpływowych mieszkańców tu mieszka. 

Odpowiedzi: 0

Przechowo doczeka się wkrótce dużego remontu. Przy budowie rond będzie modernizacja oświetlania ulic i doświetlenie przejść dla pieszych. Przy tej okazji odczujemy bardzo zmiany w organizacji ruch, a prawdopodomnie bedą dość uciążliwe. Jak do tej pory na niektórych ulicach udało się naprawić nawierzchnię. Każdy rejon Świecia doczeka się zmian na lepsze tylko zaczynamy od pieniędzy, tych co to wykonają solidnie, czasu oraz wyrozumiałości i cierpliwości mieszkańców.

Odpowiedzi: 0

kładka to dobry pomysł! samochody jak stoją w korkach to tak smrodzą a wiadomo w Przechowie jaki jest smog

Odpowiedzi: 0

Koło targowiska to będzie bezpiecznie jak pojawią się nowe parkingi i nie będą na drodze stawiać na trzy samochody i wtedy trombić co chwilę jeden na drugiego. A najlepiej to przenieść targowisko na Górne Marianki. Wybudowali tam tyle dróg to znajdzie się dużo miejsca na targowisko i parkingi , a całe miasto ma tam dobry dojazd.

Odpowiedzi: 0

Przechowo i jeszcze raz Przechowo ,przejscie przy przedszkolu i szkoly Czy musi dojsc do nieszczescia zeby wladcy to zrozumieli

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz