Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Co dalej z budynkami i terenem po straży pożarnej, które przejęło starostwo?

Andrzej Bartniak
22 września, 08:46

Trzeba jeszcze poczekać na realizację planów związanych z nieruchomością przy ul. Laskowickiej w Świeciu. Starostwo zapewnia jednak, że nie oznacza to, iż budynki niszczeją. Wręcz przeciwnie. Nieruchomość ma swoich opiekunów, którzy jej doglądają. 

Wbrew pozorom, budynek przy ul. Laskowickiej w Świeciu nie stoi pusty
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Minęło 1,5 roku od przekazania przez państwo Starostwu Powiatowemu w Świeciu w formie darowizny dawnej siedziby komendy powiatowej straży pożarnej przy ul. Laskowickiej. Jakie kroki podjęto, aby ją zagospodarować?

Pomysł starostwa dotyczący tej nieruchomości w swoim ogólnym zarysie nie zmienił się. Głównym gospodarzem dawnej siedziby straży pożarnej przy ul. Laskowickiej, ma być zakład aktywności zawodowej, który zapewni pracę przede wszystkim osobom niepełnosprawnym.

REKLAMA
REKLAMA

- Jesteśmy w trakcie rozmów z jednym z podmiotów działających w sferze ekonomii społecznej w Toruniu i Bydgoszczy, który byłby gotów poprowadzić taki zakład w Świeciu - wyjaśnia Iwona Karolewska, sekretarz powiatu. - Udało się też pozyskać partnera biznesowego deklarującego chęć współpracy.

Tym, co przede wszystkim powstrzymuje starostwo przed realizacją tych planów, jest brak pieniędzy.

- Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach pojawi się pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie unijnej dotacji na ten cel - liczy Iwona Karolewska.

REKLAMA
REKLAMA

Na razie z budynków przy ul. Laskowickiej korzystają ratownicy medyczni, straż rybacka, członkowie klubu Anonimowych Alkoholików, Fundacja Paro.

W jednym z pomieszczeń urządzono też magazyn książek Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świeciu, która nie mieści się już ze swoimi zbiorami w siedzibie przy ul. Sądowej.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

Lepiej zróbcie porządek z syreną OSP, bo szału można dostać jak wyje w środku nocy i budzi mieszkańców. Osiedle, to nie jest wioska z XIX wieku, żeby się zwoływać w ten sposób. 

Odpowiedzi: 4

Zgadzam się z tobą. Niby XXI wiek, a my cały czas tkwimy w czasach, średniowiecznych indian. Panowie strażacy, chwała wam za poświęcenie, ale cały czas uważam, że do powiadomienia junaków nie potrzebna jest wyjąca w niebogłosy syrena. Wystarczy zaopatrzyć strażaków w niedrogie pagery. Napiszę humorystycznie, a może by tak kilka takich syren ustawiono w różnych częściach miasta? Panie burmistrzu, panie i panowie rajcy, co wy na to? 

Odpowiedzi: 1

Całkowicie popieram Twoją propozycję rozmieszczenia syren. Przecież strażacy mieszkają nie tylko na Kościuszki. Niech całe miasto wie, że do akcji szykuje się, OSP!...

Odpowiedzi: 0

Czepiłeś się tej syreny jak rzep psiego ogona, uświadom sobie, że to sygnał alarmowy, w okolicach Świecia jest kilka zakładów o podyższonym stopniu ryzaka produkcji oraz parę dróg po których jadą auta z różnymi ładunkami. Zdarzenia lub wypadki zaburzają normalne funkcjonowanie miasta. Może być tak, że właśnie któraś z kolei syrena poinformuje o wycieku chloru, amoniaku lub pojawieniu się innego zagrożenia. Wtedy Janku napiszesz, że syrena nie ostrzegła mieszkańców. "Jak nie kijem, go to pałą" - taka Twoja filozofia.

Odpowiedzi: 2

Wiesz, ze ci strazacy nie mieszkaja tylko w okolicy strazy? Rozmiescmy syreny w calym miescie, niech uslysza je wszyscy z osp,bo inaczej nie beda mogli sie dowiedziec, ze sa potrzebni. Przeciez inna technologia nie istnieje.

Odpowiedzi: 0

Ludzie nie rozumieją, że nie wyje tylko do pożaru czy wypadków ale ostrzega m.in.przed skażeniem. Oni uparcie jak puste bębny swoje . Nie mają tej wiedzy bo są ograniczeni. 

Odpowiedzi: 1

Ile razy syrena wyla przez ostatni czas przed skazeniem, bombardowaniem, powodzia czy tez trzesieniem ziemi? Przeciez takie rzeczy ciagle sie u nas dzieja nie? 

Odpowiedzi: 1

Twoja wypowiedź jest bez sensu. To może się nie dziać dzisiątki lat a zadziać w każdej chwili i właśnie po to system ostrzegania. Mieszkamy np. obok Mondi a to zakład podwyższonego ryzyka. Już był przypadek kilkanaście lat temu że prawie wysadziło kocioł sodowy. Wiesz co by to znaczyło? Dziwi mnie że są ludzie którzy myślą takim tokiem.

Odpowiedzi: 0

I znowu, hiena i pijawka Janek. Powinni jeszcze raz taka głośna założyć specjalnie dla ciebie 

Odpowiedzi: 0

Obyś ty nie potrzebowal pomocy

Odpowiedzi: 0

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.

Odpowiedzi: 0

Agencja towarzyska wesoły Donald 

Odpowiedzi: 0

Witam

Syla recykling otwiera tam skup surowców wtórnych i inne .teraz już naprawdę się nawróciłem i będę uczciwy 

Odpowiedzi: 0

w przyszłym roku w projekcie obywatleskim trzeba postawić tam taką dużą, głośną syrene żeby nawet ci w wiągu i w Grucznie wiedzieli, że wyje. Dla dobra trolla narzekacza z Kościuszki

Odpowiedzi: 0

w Świeciu jest taki dobrobyt, że nawet nie ma dobrego pomysłu na co to wykorzystać. A mogli wynająć prywatnym firmom. Przynajmniej nie byłoby kosztów utrzymania i byłby zysk na bąble do 500+ albo do wyngla dla mnie, bo sosiand dodatku na wyngiel i tak nie poczebuje, bo jeszcze ma zapas mebeli po teściowej

Odpowiedzi: 0

Też bym chciał taką darowiznę. Jak to załatwić? 

Odpowiedzi: 0

Osoby, które piszą, że syrena OSP, powiadamiać ma o zagrożeniach, typu: skażenia, czy atak bombowy są w błędzie. Tę rolę pełnią syreny obrony cywilnej, usytuowane na budynkach w całym mieście. Taka syrena na os. Kościuszki, znajduje się na dachu bloku przy ul. Laskowickiej 1.

Odpowiedzi: 0

A myślałem że pierwszy salon samochodowy ktoś tam otworzy

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz