Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Co z pierwszą komunią? Czy w ogóle będzie w tym roku?

Andrzej Bartniak
9 kwietnia 2020, 09:31

- Na pewno wstrzymałbym się z wysyłaniem zaproszeń - radzi ksiądz z parafii w Nowem.

Z wysyłaniem zaproszeń na razie warto się wstrzymać
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Jednym z silniejszych skojarzeń, jakie przywodzi maj, jest oczywiście pierwsza komunia. W Nowem miały się one odbyć w pierwszą niedzielę. Wiele wskazuje jednak, że termin ten nie zostanie zachowany.

- Wstrzymałbym się z wysyłaniem zaproszeń - radzi ksiądz Robert Ratkowski, wikariusz z parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem. - W tej chwili chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy odbędzie się ta uroczystość. Czekamy na wytyczne od księdza biskupa.
REKLAMA

Ten ostatni zapewne też czeka tyle, że na to co postanowi rząd. Kiedy zostanie dobitnie powiedziane, że zagrożenie minęło i znowu można się gromadzić.

O ile na pierwszą komunię w terminie nie mają szans w Nowem, o tyle jest cień nadziei, że w Świeciu odbędzie się ona zgodnie z planem. Przynajmniej w największej świeckiej parafii na osiedlu Marianki. Tam pierwsza komunia ma być w dwóch turach, w ostatnią niedzielę maja i pierwszą czerwca.
REKLAMA

- Wydaje się, że do tego czasu problem epidemii zostanie zażegnany, ale kto wie, jak będzie faktycznie - mówi ksiądz Mariusz Herold, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Świeciu. - Samodzielnie nie podejmiemy żadnej decyzji.     

Nie trzeba chyba dodawać, że odroczenie tych uroczystości to także cios dla restauratorów. W wielu lokalach miejsca rezerwowane były z rocznym wyprzedzeniem.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
    

Komentarze (10)

Maj za pasem, a książęta milczą. W sumie można robić duchowe uniesienia. Komunikant+rodzice+dwoje chrzestnych=5 osób. Codziennie 2-3 indywidualne komunie i problem rozwiązany :-)

Odpowiedzi: 0

Popieram codziennie jedno dziecko ! super pomysł. a co na to "wasze wysokści " księża?

Odpowiedzi: 1

Takie rozwiązanie jest niemożliwe ponieważ mamy itak dużo zajęć a do tego praca papierkowa

Odpowiedzi: 2

Przecież i tak jest masza codziennie . 

Odpowiedzi: 0

Ale od pięciu niedziel nie liczycie pieniędzy z tacy to macie czas !

Odpowiedzi: 0

No i pinokio imprezy masowe wstrzymał do odwołania, podatku od prezentów komunijnych nie będzie.

Odpowiedzi: 0

Dali by znać co robić, bo nie wiem czy kupować quada dla brajana i kucyka dla dzesiki. 

Odpowiedzi: 1

Zapomiałeś o Michelle i Nicol.;)

Odpowiedzi: 1

Michelle kupuje prezent Grażyna, będzie to ajfon, a Nicol kupuje Sebix, tyle że on zgred jak każdy Sebix więc szału nie będzie. 

Odpowiedzi: 0

A co się stanie  ,że w tym roku komuni nie będzie? -nic- dzieciaki tak czy tak nie widzą o co chodzi licząc tylko na prezenty a rodzić na balange. To cała prawda...........

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz