Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Co zrobić, aby Dolina Dolnej Wisły zaczęła przyciągać turystów z całego kraju? [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
21 maja 2022, 09:08

Ruszyła szeroko zakrojona realizacja projektu “Budujemy markę Doliny Dolnej Wisły”. Panuje pełna zgoda, co do tego, że największymi atutami tego obszaru są festiwale, kuchnia regionalna oraz zapierająca dech w piersiach panorama na królową polskich rzek.   

Drugi dzień warsztatów odbył się w chacie mennonickiej w Chrystkowie
Fot. Marta Suchomska
REKLAMA
REKLAMA

To wspólne przedsięwzięcie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, powiatu świeckiego oraz Grudziądza i Chełmna. Ponadto do szerokiej dyskusji, której finałem ma stać się strategia działań, zaproszono również przedstawicieli branży turystycznej, samorządowców, instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe. Czemu ma to służyć?

Najprościej rzecz ujmując, chodzi o stworzenie spójnego planu działań, który pozwoli wypromować Dolinę Dolnej Wisły. Ma to być platforma zupełnie nowej współpracy między Świeciem, Grudziądzem i Chełmnem.

REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory tego brakowało. Skuteczna promocja ma sprawić, że ta część województwa kujawsko-pomorskiego stanie się obiektem większego zainteresowania turystów. To bardzo rozsądny plan, zaważywszy na fakt, że Polacy lubią wypoczywać w kraju.

W poniedziałek i środę odbyły się dwa pierwsze warsztaty poświęcone tej tematyce. Gospodarzem pierwszych było Chełmno, na drugie wszyscy zjechali do Chrystkowa koło Świecia.

- Uczestnicy byli dość zgodni co do tego, że największymi atutami są imprezy cykliczne, takie jak Festiwal Smaku w Grucznie, Blues na Świecie Festival i 9 Hills Festival w Chełmnie - mówi Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego. - Drugim filarem, na którym możemy budować naszą pozycję, jest kuchnia regionalna, a trzecim panorama na Wisłę.

REKLAMA
REKLAMA

Pod okiem agencji marketingu terytorialnego Locativo z Krakowa, uczestnicy kolejnych warsztatów w czerwcu i wrześniu zamierzają stworzyć strategię komunikacji wraz z planami marketingowymi. Dokument powinien być gotowy do końca roku.

W 2019 r. powstała strategia marki Kujawy. W trudnym dla turystyki czasie pandemii pracowano nad markami Pałuki (rok 2020) i Bory Tucholskie (2021). 

Teraz przyszła pora na Dolinę Dolnej Wisły.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

 

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

Wlepiać mandaty za parkowanie na parkingach przy atrakcjach turystycznych !

Odpowiedzi: 1

Popieram. Dla takiej atrakcji zjadą się z całego świata 

Odpowiedzi: 0

Wywalić pająka z całą przybudówka.

Odpowiedzi: 1

Kto może usunąć człowieka pająka? Człowiek kapeć. 

Odpowiedzi: 0

Brak infrastruktury: agroturystyka, dobre jedzenie, panoramy widokowe, szlaki dobrze oznaczone.

To podstawa

Odpowiedzi: 0

Oczywiscie ze nie bo Swiecie nic nie robi w tym kierunku. W Swieciu turystyka lezy i lezec bedzie bo miasto nic nie planuje w tym zakresie i nie wspolpracuje z przedsiebiorcami ani im nie ulatwia i nie zacheca. Nawet renowacja zamku ciagnie sie juz tyle lat i konca nie widac ale oczywiscie na koncu zostanie ogloszony wielki sukces.

Odpowiedzi: 0

Przydala by sie sciezka rowerowa wzdluz Wisly Grudziadz-Swiecie-Chelmno, slip dla lodzi, jakies zawody wedkarskie itp.

Odpowiedzi: 0

Szkoda, że nie jest wykorzystany teren na Diabelcach.Warto wziąć przykład z Grudziądza:nad Wisłą wiele atrakcji, wykorzystany teren, kawiarnie, ścieżki spacerowe; inne.Betonowanie Świecia, to nam wychodzi.Foldery nic nie pomogą.Miasto martwe.Mlodzi uciekają, a i starsi mają dosyć.Skorzystajcie z pomysłów mieszkańców.

Odpowiedzi: 1

Pisz za sibie, Kiro czy Giro.

Odpowiedzi: 0

Po co nam tłumy turystów? 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz