Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Co zrobić ze śmieciami? Najlepiej do lasu. Dorota Krezymon: Wszystkie takie przypadki zgłaszamy policji

Andrzej Pudrzyński
26 sierpnia, 13:11

A śmieciuchy nadal swoje. Zamiast wywieźć odpady do punktu, gdzie są legalnie odbierane, wolą je wyrzucić w lesie. Nie odstrasza ich nawet kara grzywny do 5 tys. zł.

Odpady znalezione w ostatnich dniach w lasach w gminie Dragacz
Fot. UG Dragacz
REKLAMA
REKLAMA

- Pomimo wielu apeli oraz informacji na temat segregowania śmieci czy funkcjonowania na terenie gminy PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wciąż wielu mieszkańców lub "gości" podrzuca odpady do lasu i na inne tereny zielone - zwraca uwagę Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz.

W ostatnich dniach w gminie Dragacz zlokalizowano kolejne miejsca, gdzie nielegalnie podrzucono śmieci.

REKLAMA
REKLAMA

- Przypominamy, że na terenie gminy zamontowane są fotopułapki. Dlatego wszystkie takie sytuacje będą zgłaszane na policję - przestrzega Dorota Krezymon. - Apelujemy do mieszkańców o interweniowanie i informowanie, jeśli zauważą, że ktoś wyrzuca nielegalnie odpady.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się na terenie Oczyszczalni Ścieków w Dolnej Grupie (środa godz. 14.00-18.00, sobota godz. 8.00-14.00).

REKLAMA
REKLAMA

Informacje, co można przywozić do PSZOK-u znajdziecie tutaj.

Na przełomie września i października gmina zamierza zorganizować objazdową zbiórkę odpadów wielkogabarytowych.

- Wkrótce poinformujemy mieszkańców o dokładnych terminach - zapowiada Dorota Krezymon.

REKLAMA
REKLAMA

Osób wyrzucających śmieci do lasu nie odstraszają ani fotopułapki, ani grzywna do 5 tys. zł

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Wcale nie jest łatwo oddać śmieci do pszoku jak się ma ich większą ilość różnego rodzaju. Albo trzeba od nich wynająć kilka kontenerów i posegregować przed oddaniem albo segregować u nich na miejscu za to więcej trzeba się najeździć. Tak czy inaczej tanio nie wychodzi. 

Także nie popieram ale rozumiem przy dzisiejszych kosztach życia. 

Odpowiedzi: 1

Rozumiesz ludzi wywalajacych smieci do lasu? debil kompletny

Odpowiedzi: 1

Rozumiem że ludzie nie mają pieniędzy żeby jeździć ze śmieciami ani wynająć kilka kontenerów. Zresztą zaraz nie będą też mieli na opłaty i jedzenie a te śmieci w lesie będą najmniejszym problemem. Jeszcze trochę i może to zrozumiesz 

Odpowiedzi: 0

Dlaczego nie można wynająć kontenera na odpady zmieszane?

Odpowiedzi: 0

Brudasy są wszędzie.

Ledwie harcerze posprzątali za mostem przy wale, a już worki że śmieciami i meble ktoś wyrzucił.

Kamerę na latarni zamontować i karać śmieciarzy, którzy mają problem z wywozem śmieci na wysypisko.

Odpowiedzi: 0

Człowiek to największa świnia na świecie 

Odpowiedzi: 1

Olo najwieksza świnia na świecie to facet

Odpowiedzi: 0

Olo, popieram !!

Odpowiedzi: 0

Ja z innej beczki. Dziadostwo nowego szpitala przybrało już postać niebezpieczna! Uszkodzony RTG uszkodzony Tomograf, brak personelu do szycia ran, podawania w zastrzyku środków przeciwbólowych czy szczepionek . Nawet skierowania na badania do innych jednostek nie wolno im wystawiać.Dziadowstwo i jeszcze raz dziadowstwo. Pytam się po co ministerstwo zdrowia setki tysięcy złotych przekazuje tej prywatnej firmie z naszych składek ? Zabrać szpital z tych nieudolnych rąk i nacjonalizować! Starosto Powiatu Świeckiego już dłużej nie będziesz rządzić! Zrobię z tego cel swojego życia żeby wszystkich wyborców przekonać żeby spowodować aby ani jeden głos nie został oddany na obecnie zarządzający Starostwem Powiatowym i ich popleczników. Lekarze odchodzą, tak samo pielęgniarki a pacjenci traktowani są jako zło konieczne . Dość tego! Skoro nie dają rady żeby zmienić poziom leczenia w jedynym szpitalu w mieście to poleca na mordę przy następnych wyborach!

Odpowiedzi: 1

Pampersa załóż bo się zesrasz z napinki

Odpowiedzi: 1

Ulka ale Ty jesteś pusta dzida.

Odpowiedzi: 0

Dlaczego nie można wynająć kontenera na odpady zmieszane skoro na miejscu pracownicy i tak je selekcjonują?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz