Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Czy w twojej okolicy jest niebezpiecznie? Sprawdź policyjną mapę zagrożeń

Andrzej Pudrzyński
6 marca, 19:02

Od kilku lat w naszym regionie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy mieszkaniec ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu.

Tylko w tym roku mieszkańcy powiatu świeckiego nanieśli na interaktywną mapę blisko 150 zgłoszeń
policja.pl
REKLAMA
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, utworzona w 2016 r., jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Funkcjonuje także w powiecie świeckim.

- Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób policji jest sprawdzany przez funkcjonariuszy - zapewnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Informacje prezentowane na mapie uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Od momentu, gdy aplikacja zaczęła funkcjonować, policjanci ze Świecia odczytali 3398 zgłoszeń wskazanych przez mieszkańców jako te, które wymagają interwencji.

- Prawie połowa zaznaczonych problemów została potwierdzona przez mundurowych. Każdego dnia na bieżąco pojawiają się nowe sygnały od obywateli, a te, które wpłynęły w ostatnim czasie są w trakcie weryfikacji przez patrole policji - wyjaśnia Joanna Tarkowska.

REKLAMA
REKLAMA

Tylko w tym roku mieszkańcy powiatu świeckiego nanieśli na mapę blisko 150 zgłoszeń (w całym 2021 r. - 842).

Wśród wszystkich zagrożeń wskazanych w powiecie świeckim w 2021 r. ponad 67 proc. dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

REKLAMA
REKLAMA

- Warto pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowym  112 lub 47 7525 200 - zaznacza Joanna Tarkowska.

Sprawdź zagrożenia sygnalizowane przez mieszkańców w powiecie świeckim lub dodaj własne zgłoszenie (kliknij w mapę).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Zamieszkaj na osiedlu Nowe Marianki - sprawdź ofertę

REKLAMA