Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Czy wiadomo, co z nowym kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej? Sprawdziliśmy

Andrzej Pudrzyński
5 grudnia 2022, 17:02

Dwie osoby stanęły do konkursu na kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu. Pod koniec listopada przeszły one rozmowę kwalifikacyjną, na podstawie której komisja konkursowa oceniła ich przygotowanie do objęcia stanowiska. Ostatnie słowo co do wyboru szefa OPS należy jednak do burmistrza. Jaką podjął decyzję w tej sprawie?

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu czekają spore zmiany
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec października miasto rozwiązało za porozumieniem stron umowę z Marzeną Brac, dotychczasowym kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

Urząd nie komentował, dlaczego tak się stało. Jak wynika z naszych informacji, miało to związek z napiętą atmosferą w podległej jej placówce i relacjach z pracownikami (pisaliśmy o tym w Extra Świecie, patrz artykuły poniżej).

Wkrótce potem gmina ogłosiła konkurs na nowego kierownika. Kandydaci mieli czas na złożenie dokumentów do 10 listopada.

REKLAMA
REKLAMA

Zgłosiły się cztery osoby. W piątek 25 listopada dwie z nich odbyły rozmowę kwalifikacyjną z członkami komisji konkursowej, którzy mieli ocenić ich kompetencje (dwie pozostałe osoby nie spełniły wymogów formalnych).

W skład komisji weszli Paweł Knapik, zastępca burmistrza (jako przewodniczący) oraz Leszek Żurek, sekretarz gminy i Łukasz Kaźmierczak, radca prawny Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Wyniki rozmowy kwalifikacyjnej komisja przedstawiła burmistrzowi, który na tej podstawie dokonał wyboru przyszłego kierownika.

REKLAMA
REKLAMA

W takich przypadkach ocena komisji nie jest jednak wiążąca dla burmistrza. Może on wskazać innego kandydata z listy lub... nie wybierać nikogo.

- Po wysłuchaniu opinii członków komisji, zdecydowałem, aby nie wybierać żadnego z kandydatów - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Czy oznacza to, że żaden z nich nie spełnił oczekiwań i konkurs zostanie powtórzony? Okazuje się, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

REKLAMA
REKLAMA

- Podjąłem decyzję o powrocie do realizacji koncepcji reorganizacji urzędu poprzez przeniesienie Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego do struktur Ośrodka Pomocy Społecznej - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski.

Będzie to wiązało się z przejściem części dotychczasowych pracowników urzędu do nowej jednostki.

- W związku z tym decyzje personalne dotyczące nowego kierownika zostają na razie wstrzymane - dodaje burmistrz.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

Brawo dla naszego burmistrza jednak ma jaja. Nie dla wpychania po nazwisku i znajomości brawo 

Odpowiedzi: 0

Co ty pier....tam całe rodziny pracuja,mamusia corusia,itd

Odpowiedzi: 1

Czyżbyś miał na myśli PiSlamską ośmiornicę pod przywództwem Kaczyńskiego, oplatającą nacz kraj? 

Odpowiedzi: 0

Wiadomo nie mógł teraz kumpla wybrać bo by byl przypal .Za mocno rozdmuchana sprawa 

Odpowiedzi: 0

Co z rekrutacją do pracy w mieszkaniach chronionych?

Odpowiedzi: 1

Za robotę się weź a nie tylko socjaln!! Pasożyty..tylko kiedy mieszkanie kiedy pieniądze...

Odpowiedzi: 2

Jusz się biere za robota wlewam wódkę do szklany to moja ukochana praca 

Odpowiedzi: 0

Ty Ula, przecież się pyta, kiedy rekrutacja do pracy. Czy coś źle widzę 

Odpowiedzi: 0

Ciebie mogl zatrudnic. Idz na studia. Zdabadz doswiadczenie i wystartuj. Tylko 2 osoby spelnily wymagania. Wiekszosc z was nawet nie zawitalo w ops ale macie najwiecej do powiedzenia. Krzykacze byle poszczekac

Odpowiedzi: 2

Idź rozpal ognisko bo mnie się chce pieczony kiełbasy

Odpowiedzi: 0

Komentarz w 100% trafiony.

Ludziom nigdy nie dogodzisz.

Troglodyci tylko potrafią w necie anonimowo się wypowiedzieć.

Prosto w oczy jeden z drugim niech się odważy.

Ale bezpośrednio to strach ,kita podkulona .

Internetowi gieroje!

Odpowiedzi: 0

Znowu to samo, ile można durnia kleić?...

Odpowiedzi: 0

Nie było innej możliwości, ludzie już wybrali kierownika przed konkursem. Wybór zgodnie z wzkazaniem komentatorów spowodowałby że za taką osobą ciągnęłaby się "historia" przez lata do momrntu  rozwiązania umowy o pracę. Dobra decyzja. 

Odpowiedzi: 0

Chcemy poznać kandydatów 

Odpowiedzi: 1

Wiechu z Wiąga, Dżesika z Polnej i Dyzio ze Starego miasta, wybieraj teraz

Odpowiedzi: 1

Wybiram Dyzia 

Odpowiedzi: 0

Kiedy będą rekrutację na etaty do mieszkań chronionych na rogu Chrobrego/Bony ?

Odpowiedzi: 1

Jutro po południu 

Odpowiedzi: 0

Można było się tego spodziewać,ale po co to całe zamieszanie.

Odpowiedzi: 0

Ehh taka posadka przeszła kumplowi Brumistrza koło nosa ehhh dzieki społeczności .Tak powinno być za każdym razem 

Odpowiedzi: 0

 O. P. S. to urząd który wymaga talentu i wiedzy na miarę Burmistrza lub trochę wiecej. A tym wymogom to nie jest takie proste podołać szczególnie gdy ma się ręce związane i obowiązek wobec zwierzchników. Tylko skarżypytom sie wydaje że anonim sprawi cód. Pamiętam w latach końcowo 90 - tych metodę poszukiwania pracy, preferowaną przez U. P nazywała się metodą Chiszpańską polegała ona na tym że ryło się pod osobą zajmującą upatrzone miejsce pracy tak długo aż sama z niej zrezygnowała, to czysta podłość. Ale tu miał miejsce taki sposób. Kompetencji wcale ale . . . . . może byłej udzielić urlopu bezpłatnego w miejsce rezygnacji i przywrócić na powrót patronat. To bardzo zdolna osoba, o wyjątkowej zdolności organizacji pracy i wiedzy z zakresu O. P. S. Po jej rezygnacji trudności nie dały na siebie czekać, ugodziło to też w Urzad który zmienił i ograniczył dostepność obywateli . . . . . . Pracownicy i inni w zasadzie za nią tęsknią i jest wszystkim przykro. Że Ci co nie dawali rady w O. P. S i odeszli blizej Sekretarza zgotowali taką nagonkę tylko dla tego że nakazywało to prawo podłości . . . . . . 

Odpowiedzi: 1

Twój poziom można poznać po karygodnych błędach ortograficznych: „cód”, „Chiszpańską”. Żenada, jesteś dnem.

Odpowiedzi: 0

Cód że nie napisane po Chiszpańsku

Odpowiedzi: 0

Tak się czuję czytając artykuł. Burmistrz dał odejść fachowcowi, którego już nigdy nie będzie miał. Zna się lepiej na polityce społecznej. To pewnie wie taże, że, pełniąca obowiązki kierownika ,,pikna dziunia" jest bez kwalifikacji. Pełni obowiązki pomimo, że w Ops są osoby, które je mają. Burmistrz jednak wie co robi. Ta dziunia odpowiada za wszystko jak kierownik. Znany schemat kierowania z tylnego fotela. Jeśli chodzi o kolegę na stanowisko to jest to mydlenie oczu opinii publicznej. Uwierzcie, temat wróci. Robi się Świecian w Śmiecian- do następnych wyborów. Nie martw się burmistrzu i ty kiedyś zostaniesz nauczycielem w-fu. Śmiecianie o to zadbają.

Odpowiedzi: 0

Brawo .Nic dogadać nic ująć 

Odpowiedzi: 0

Wprowadzić dochód gwarantowany i rozwiązać struktury Pomocy społecznej. 

Odpowiedzi: 0

STARY ZNOWU MIESZA!!!

Odpowiedzi: 0

Jedna na to wszystko rada i rozwiązanie. Dwukadencyjność w samorządach i to po 4 lata nie po 5. 

Odpowiedzi: 0

Szkoda mi pani kierownik mila kobieta  wszystko można było z nią załatwić   pozdrowienia dla  Pani  kierownik wszystko się ułoży  

Odpowiedzi: 0

Rozwiązać to w pizdu i tak nic tam nie robia

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz