Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Czyje imię będzie nosił świecki stadion? Jest propozycja. Ostateczna decyzja należy do radnych

Andrzej Bartniak
27 września, 09:23

Klub Sportowy Wda Świecie wyszedł z propozycją, aby stadionowi nadać imię Zbigniewa Iwańskiego, zmarłego niedawno działacza sportowego. Część naszych rozmówców uważa, że to doskonały pomysł. Inni wypowiadają się bardziej wstrzemięźliwie, chociaż nie mówią "nie".

Świecki stadion był dla Zbigniewa Iwańskiego drugim domem
Fot. Andrzej Bartniak

Był nawet pomysł, aby ceremonia nadania imienia stadionowi w Świeciu stanowiła część niedawnej prezentacji drużyn Wdy.

Uroczystości nadano odświętną oprawę, co wiązało się z obchodami 65-lecia klubu. Wycofano się z tego ze względów formalnych. Sprawa jest jednak nadal aktualna.

- Projekt nadania stadionowi imienia musi być poddany głosowaniu Rady Miejskiej w Świeciu  - wyjaśnia Krzysztof Kosecki, prezes Klubu Sportowego Wda Świecie. - Jest to formalny wymóg, od którego nie ma odstępstwa.

REKLAMA
REKLAMA

Działacze klubu zgodnie orzekli, że patronem stadionu powinien być zmarły niedawno działacz sportowy Zbigniew Iwański.

- Dlaczego właśnie on? Bo związany był z tym obiektem prez większość życia, najpierw jako zawodnik, a później szef działu sportu w OKSiR - argumentuje Krzysztof Kosecki. - Był jednym z największych propagatorów sportu w naszej gminie. Spędzał na stadionie mnóstwo czasu, dbając o jego rozwój. Jestem przekonany, że ta inicjatywa spotka się z uznaniem radnych. To chyba najlepsza forma upamiętnienia tego zasłużonego działacza - dodaje prezes Wdy.

REKLAMA
REKLAMA

Pod pomysłem obiema rękami podpisuje się Anna Herman, która zastąpiła Zbigniewa Iwańskiego na stanowisku zastępcy dyrektora OKSiR-u do spraw sportu i rekreacji.

- To bardzo dobra inicjatywa - zaznacza Anna Herman. - Sport był jego pasją. Związał z nim całe życie. Czasami pewnie odbywało się to nawet kosztem rodziny, ale taki już był. Stadion był jego drugim domem. Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł uznać za zły pomysł, aby to właśnie Zbigniew Iwański był patronem tego miejsca.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy wnioskiem zajmą się radni. O tym, że w ogóle jest taki pomysł, Jerzy Wójcik, przewodniczący rady, dowiedział się od portalu Extra Świecie. Nie wahał się jednak z wyrażeniem swojej opinii w tej sprawie.

REKLAMA
REKLAMA

- Jestem jak najbardziej za - podkreśla Jerzy Wójcik. - Lepszego kandydata nie można było sobie wymarzyć. I mówię to nie tylko jako kolega Zbyszka, ale przede wszystkim jako radny oceniający jego dorobek sportowy i zaangażowanie w sprawy sportu.

O pomyśle na razie nie chce się wypowiadać Leszek Piotrowski, radny i trener bokserski.

- Poczekam na opinię komisji sportu - mówi. - To ona jest władna, aby ustalać takie rzeczy, a ja nawet nie jestem jej członkiem. Z Iwańskim łączyły mnie stosunki koleżeńskie i to wszystko.

Co na to przywołana przez Leszka Piotrowskiego komisja sportu rady miejskiej?

REKLAMA
REKLAMA

- Oczywiście nie jest to zły kandydat, ale sądzę, że należałoby przynajmniej rozważyć, czy na pewno nie ma również innych - zwraca uwagę Maciej Kaczmarek, przewodniczący komisji sportu, turystyki i rekreacji. 

Zamiary klubu Wda przypadły do gustu burmistrzowi Świecia.

- Jeśli wpłynie taki wniosek, z pewnością go poprę - zapowiada Krzysztof Kułakowski. - Nie dlatego, że chodzi o mojego krewnego, ale z powodu zaangażowania Zbigniewa Iwańskiego w utrzymanie stadionu i działalność na rzecz sportu w naszej gminie. Dostrzegał potrzeby każdej sekcji. Na bieżąco zastanawiał się, jak poprawić estetykę i funkcjonalność tego obiektu, tak aby był wizytówką Świecia - podkreśla burmistrz.


Zbigniew Iwański większość swego życia poświęcił szeroko rozumianej kulturze fizycznej. Pracę na stanowisku zastępcy kierownika ds. sportu w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu rozpoczął w kwietniu 1992 r. i pracował tam do 2021 r. W międzyczasie zmieniła się tylko nazwa stanowiska, gdy został zastępcą dyrektora.

Zasiadał w zarządach Wdy Świecie oraz TKKF Celuloza. Wraz z Adamem Modlińskim, jednym z właścicieli firmy Mekro, zakładał jeszcze na przełomie lat 80. i 90. kobiecą sekcję siatkówki.

Karierę sportowca zaczynał jako piłkarz, by później odnaleźć się w lekkoatletyce. Jego koronną dyscypliną sportu był skok wzwyż. Może pochwalić się wynikiem 2,07 m, który był rekordem powiatu świeckiego, niepobitym przez kolejne 25 lat.

Zbigniew Iwański był jednym z głównych twórców "Strategii rozwoju sportu w gminie Świecie" oraz programu "Polubić sport", zachęcającego do aktywności fizycznej uczniów szkół podstawowych.

Zmarł w lipcu 2022 r. w wieku 65 lat. Kilka miesięcy wcześniej przeszedł na emeryturę.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (34)

W pisolandii i teraz w Świeciu dochodzimy już do granic absurdu z tym nadawaniem imion. Komu to potrzebne i po co?

Odpowiedzi: 0

Z całym szacunkiem za zasługi i zaangażowanie. Moim zdaniem wystarczy tablica pamiątkowa dla Pana Zbigniewa na stadionie. Stadion nie musi mieć imienia.

Odpowiedzi: 0

Przecież to byla jego praca i brał za to pieniądze! To kuriozalne aby stadion nosił imię  osoby która dobrze wykonywała swoje obowiązki. Taka osoba powinna być nieskazitelne i naprawdę zasłużona.

Odpowiedzi: 0

Uważam że stadion powinien nosić imię Świętego Jana Pawła II

Odpowiedzi: 0

Z całym szacunkiem dla S.p Pana Zbyszka ale wydaje mi się, że tabliczka bądź jakie pominik byłby idealnym rozwiązaniem. 

Odpowiedzi: 0

Stadion powinien nosić im. świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego

Odpowiedzi: 3

Imieniem Lecha Kaczyńskiego nazwij swoje mieszkanie. 

Odpowiedzi: 0

Pogieło cie.

Odpowiedzi: 0

Chyba palisz w piecu dobrym towarem i dym dostaje się do środka...

Odpowiedzi: 0

Aż strach pomyśleć, co by było gdyby większość w radzie stanowili pisowiacy. Mielibyśmy w Świeciu następny pomnik niejakiego Kaczyńskiego. Co do nazwy stadionu, jestem przeciwny. Przecież on przebywając na tym stadionie, nie robił tego za friko. Wydaje mi się, że świeccy radni zaczynają stosować metody pisowskiej durnoty. Szanowni radni: Nie dajcie się wmanewrować w poltykę stosowaną do tej pory przez kaczą partię. Tablica upamiętniająca Zbycha (byłego kolegi z ulicy Chmielniki), jak najbardziej, ale nic ponadto. Wystarczy popytać młodzież o to czy wie, czyim imieniem nazwane są dwa świeckie mosty.  

Odpowiedzi: 0

A ja rzech myśloł że niejakiego pana Tadeusza

Odpowiedzi: 0

Dajcie spokój 

Odpowiedzi: 0

Pamiętajmy że nie będzie mówił że na zakazie palenia papierosów bez akcyzy na wyroby medyczne to najbardziej znanych.

Odpowiedzi: 0

A może ktoś pomyśli o Panu Krzyżanowskim , a nie słodzić rodzinie burmistrza. Wstyd!!!

Odpowiedzi: 1

Słodzić rodzinie burmistrza? ludzie stwierdzaja fakt jak bardzo się poświęcał sportu i organizowaniu imprez sportowych

Odpowiedzi: 0

Ulica Jana Pawła, Elektryków i Stadion Iwana

Odpowiedzi: 0

Dlaczego z betonowego boiska do piłki ręcznej ( są też tam kosze do gry ) zrobiono sobie parking dla aut .Za mało miejsca macie  ,kto na to przyzwolił .W piłkę nie można pograć .Qurva ten płotek zlikwidujcie i stawiajcie na głównym boisku ,wjazd będzie ścieżką rowerową od budy z biletami .Nazwijmy ten stadion ( on już jest nazwany bo oni mogą ,głosy ludzi się nie liczą ) parking im  np. Volkswagena BMW , Peugeot ....,..Volvo,Ford,Opel,Tatra................

Odpowiedzi: 0

Bronisław Malinowski, mistrz olimpijski

Odpowiedzi: 0

Ś.P. JANA ŁOSIA możeta nadać .To był spaniały obywatel .

Odpowiedzi: 0

już lepiej Adama Małysza albo Roberta Lewandowskiego. A już w ogóle to lepiej znaleźć sponosora który wrzuci swoją reklame w nazwe. Tak jak ma wiele klubów. Tauron Erena, Allianz Erena, PGE Narodowy, a nasza świecka duma np mogłaby się nazywać "Boob Taxi Arena"

Odpowiedzi: 0

Dobry pomysł z tym sponsoringiem np ZUK ŚWIECIE  STADIUM im.Śp. Frediego Merkurego 

Odpowiedzi: 0

Stadion imienia Ricki Balboa 

Odpowiedzi: 0

Stadiom im.dzielnych radnych

Odpowiedzi: 0

Stadion Imieniem Swieckiego Betonu

Odpowiedzi: 0

imienia kzbud najlepszy wykonawca dla urzędu 

Odpowiedzi: 0

Jak widać takie pomysły nie przynoszą żadnego pożytku. Dajcie spokój Zbyszkowi i jego rodzinie. Pozwólcie w spokoju przeżyć żałobę.  Ręce opadają ją czyta się takie wypociny. 

Odpowiedzi: 1

Po co redakcja wywołała w żałobie ten temat! 

Odpowiedzi: 0

Są różne obiekty na terenie miasta, które przyczyniają się do kształcenia talentów w różnych dziedzinach. Nasz stadion też przyczynił się do pojawienia się sławnych postaci w polskim sporcie. Nie ujmując czci Panu ś.p. Zbigniewowi Iwańskiemu oraz zasług jakie ma w naszym sporcie skromnie proponuję by stadion nosił imię : "NASZYCH SPORTOWCÓW" lub "ŚWIECKICH SPORTOWCÓW". To imię połączy historię i teraźniejszość sportową Świecia. Tablica imenna sportowców przy nazwie stadionu byłaby wspaniałym dodatkiem.

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry pomysł

Odpowiedzi: 0

dot. propozycji nazwy "Świeckich Sportowców"

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz