Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Augustyn, Nikodem, Lidia
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  23°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  21°C / 12°C

Drugi dzień protestów w Świeciu. Ile przyszło osób? [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
26 października, 19:33

W poniedziałek, podobnie jak w niedzielę, przeciwnicy ustawy antyaborcyjnej ponownie przeszli ulicami Świecia. Frekwencja wskazuje na dużą determinację protestujących.

Poniedziałkowa demonstracja zgromadziła około tysiąca osób
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Uczestnicy demonstracji sprzeciwiają się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Uznał on, że zapis ustawy z 1993 r. zezwalający na aborcję z powodu wady płodu jest niezgodny z konstytucją z 1997 r. Pytanie brzmi: Dlaczego zajęło się tą sprawą właśnie teraz, gdy kraj zmaga się z tyloma istotnymi problemami? Gdy niepokój i lęk o przyszłość są niemal namacalne?

Wydawało się, że zebranie ponownie tak dużej grupy demonstrantów będzie niemożliwe. Jakież musiało być zdziwienie zarówno organizatorów, jak i samych uczestników, gdy okazało się, że w roboczy poniedziałek jest ich niemal tyle samo, co w wolną niedzielę - około 1000 osób.

Biorąc pod uwagę liczne demonstracje w całym kraju, może to być kiepska prognoza dla obecnego rządu.
REKLAMA

Po krótkiej przemowie uczestnicy spotkania na Dużym Rynku ruszyli w kierunku kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Potem przemaszerowali ulicami Świętopełka, Wojska Polskiego i Gimnazjalną do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Następnie udali się w stronę centrum miasta.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA


REKLAMA

Komentarze (141)

Brawo wy ❤️

Odpowiedzi: 0

Dzieciatka z maskami  pod nosem.

Konstytucja, konstytucja!!!!

Odpowiedzi: 1

Dokładnie 

Odpowiedzi: 0

Taki gracz, taki szachista a zayebią go baby. Bravo.

Odpowiedzi: 1

Ciebie zajebie koronawirus

Odpowiedzi: 1

A to co nieśmiertelny, ciebie nie zajebie

Odpowiedzi: 0

Same gimbusy 

Odpowiedzi: 3

Dziwisz się? Ich to będzie dotyczyć przecież 

Odpowiedzi: 1

Póki co nie mają pojecia czego sprawa dotyczy, czlowiek lat 16-18 ma jeszcze siano w głowie, więc nie bredź głupot.

Odpowiedzi: 0

A kto  według  ciebie  ma protestować  kółko  różańcowe czy uniwersytet  trzeciego wieku ,protestują  te osoby  których  to dotyczy albo będzie  dotyczyło proste, niestety  nie dla  wszystkich 

Odpowiedzi: 0

Kiedyś też będą Matkami....

Odpowiedzi: 0

Proponuję wszystkim przeciwnikom aborcji embriopatologicznych,  by adoptowali dzieci od Sióstr zakonnych z Chełmna- niech mają kochających rodziców.

Odpowiedzi: 1

Tak, tylko pis i kościół chroni życie przed poczęciem a później po urodzeniu radźcie sobie sami. A te wyzwiska na kościół i pis. Sami sobie na to zapracowali. To co się stało w czwartek w tzw TK dolało tylko oliwy do ognia. Niepełnosprawni przez 40 dni w Sejmie protestowali a kościół i pis ich olał. Są za ochrona życia przed poczęciem a po urodzeniu mają to w dupie. A cierpi kobieta później i cała jej rodzina i znikąd pomocy. 

Odpowiedzi: 0

Konstytucja, konstytucja !!!!!

Odpowiedzi: 1

Ty chory zakłamany pisiorze. Konstytucję twój pseudo sterowany przez kaczkę duda łamie. A wy pisiory to samo. Dobrze z jednej strony że kaczor jest w rządzie. Będzie można go postawić pod Trybunał Stanu. 

Odpowiedzi: 1

Ty, ja pisiorem na przykład nie jestem ale widzę jezyk jak ze szlaucha i dzięki temu robicie sobie antyreklamę. 

Odpowiedzi: 0

Znów zlot gimbusów 

Odpowiedzi: 0

Lewactwo rece precz od kościoła!!!!!!! 

Odpowiedzi: 2

Kościół łapy precz od macicy !!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Masz rację, nie warto brudzić rąk

Odpowiedzi: 0

Boże muszę mieć na Ciebie namiar mój typ

Odpowiedzi: 1

Kogo 

Odpowiedzi: 0

Te protesty zaczynają utrudniać życie zwykłym mieszkanca takim jak ja komu blokujecie drogę  nam wracającym lub jadącym do pracy! Czy widzieliście jadącego polityka klasztorna że ja blokujecie a słownictwo używane przez kobiety gratuluję 

Odpowiedzi: 1

Człowieku w którym ty świecie żyjesz może jesteś nie pełnosprawny pobudka halo. Może ty nie chcesz mieć dzieci ale inni chcą mieć zdrowe a ty nim nie jesteś.

Odpowiedzi: 1

Ten Pan żyje w świecie demokracji i wolnego słowa o które protestujący tak mocno walczą (tak wynika z wypowiedzi). Komu robią na złość blokowaniem dróg? Tylko innym obywatelom. Politykom nie zależy na tym czy X dojedzie do pracy czy nie, ani o której z niej wróci. Rozdzielmy walkę o swoje poglądy od anarchi. Takie postępowanie doprowadzi wkońcu do zaognienia sytuacji pomiędzy obywatelami. Jeszcze do tego obrażanie innych. To nie jest demokracja, to nie jest dyskusja.

Odpowiedzi: 1

Z dojazdem do i z pracy to będziesz miał problem, kiedy zaczną blokować drogi rano i w godz. 14-15. Sytuacja jest już od dawna zaogniona i nie trzeba bylo jej w takim czasie zaogniać 

Odpowiedzi: 1

Akurat jak wracałem z pracy to widziałem, że się zbierali na protesty. Pracowałbym chwilę dłużej i pewnie byłby problem. To nie jest jeszcze zaognienie. Jak protesty dalej będą polegać na robieniu show w Kościołach to skrajna prawica na pewno odpowie w jakiś sposób na to... Uderzanie w takie wartości jak wiara, krzyż, Kościół to potężny błąd w kraju takim jak Polska. Można demonstrować swoje poglądy z klasą lub bez. Nie mam nic przeciwko protestom na rynku, nie mam nic przeciwko demonstrowaniu swoich poglądów (jakie by one nie były), ale nie może to uderzać w prawa i wolności innych osób, nie może to obrażać ich uczuć religijnych. Kościół to miejsce na modlitwę, a nie na demonstracje polityczne - i tak jestem tak samo oburzony jak jakiś Ksiądz prowadzi kazanie mające polityczny wydźwięk. Lewica aktualnie próbuje wykorzystać sytuację i wcisnąć w to wszystko "swoje" idee - spora część narodu wychodzi na ulicę, a tak na prawdę nie mają w mojej ocenie żadnego uczciwego lidera ani jednolitego planu. Jak dojdzie do szukania kompromisu to okaże się, że każdy będzie próbował przeciągnąć linę w swoją stronę. Tak zawsze kończyły, kończą i będą kończyć tego typu ruchy.

Odpowiedzi: 1

Kto przeciwko pis tylko lewak? Debil. Powrót z pracy, trzeba było góra przez Marianki 2 trasy i dołem. Ale ok widzę że pisior. To już Ci pojebie powiem, jak by kościół nie wszedł w konszachty z pisem to by tego nie miał. Po drugie zjebie za 94% katolików kościół od państwa bierze co rok 20 miliardów i rydzyk kilkaset milionów. Jak myślisz p*** pisiorze tylko nie katolicy protestowali? Właśnie w wiekrzasci. Wy chamy pisowskie nawet papierza Franciszka nie słuchacie. Szkoda słów na ciebie bydlaku nazista i faszysta takich pis lubi. ONR to ty. 

Odpowiedzi: 2

Ja p, idź się lecz proszę....

Odpowiedzi: 0

Napisałem wyraźnie, że lewica spróbuje to wykorzystać na swoje cele. Sam Pan się za chwilę o tym przekona. Tak jest zawsze. Nie napisałem, że strajkujący są z lewicy. Nie, nie głosowałem na PiS. Wyzwiska, a nawet mnie Pan nie zna. Właśnie taka retoryka z obu stron doprowadzi do katastrofy. Mógłbym ten napisać Panu tego typu odpowiedź jak Pan mi, ale co to da? Lata wojen, zaborów, okupacji, komuny, by teraz w demokracji wzajemnie się obrażać, wyzywać? Dziękuję za taką retorykę. Pozdrawiam. 

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz