Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Augustyn, Nikodem, Lidia
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  24°C / 13°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  25°C / 13°C

Duda czy Trzaskowski? Kto wygrał w powiecie świeckim? Sprawdźcie!

Andrzej Pudrzyński
29 czerwca, 08:01

Andrzej Duda z mniejszym poparciem, a Rafał Trzaskowski z większym niż w skali kraju. Sprawdzamy, jak w wyborach prezydenckich głosowali mieszkańcy powiatu świeckiego.

Świecie jest jedyną gminą w powiecie, gdzie wygrał Rafał Trzaskowski
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki z 87 proc. obwodów do głosowania w Polsce. Zdecydowanie prowadzi Andrzej Duda. Na obecnego prezydenta głosowało 45,24 proc. uprawnionych Polaków. Chociaż brakuje jeszcze danych z części obwodów, to mało prawdopodobne, aby dały mu one ponad 50-procentowe poparcie, zapewniające zwycięstwo już w pierwszej turze.
REKLAMA

Za dwa tygodnie Andrzej Duda spotka się więc zapewne w wyborczej dogrywce z Rafałem Trzaskowskim, na którego głosowało 28,92 proc. Polaków, którzy wzięli udział w wyborach.

Podajemy, jak przedstawia się poparcie dla trzech kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów w powiecie świeckim i poszczególnych gminach. Dane pochodzą z 90 na 91 obwodów głosowania.
REKLAMA


W większości gmin wygrał Andrzej Duda. Wyjątkiem jest Świecie, gdzie przegrał z Rafałem Trzaskowskim. Trzecie miejsce w powiecie zajął Szymon Hołownia.

Frekwencja w naszym powiecie wyniosła 56,71 proc., a w województwie kujawsko-pomorskim ponad 60,3 proc. Nie ma jeszcze pełnych danych dla całego kraju.

Wyniki głosowania w powiecie świeckim (dane z 90 na 91 obwodów):


REKLAMA

 Wyniki głosowania na Andrzeja Dudę:

REKLAMA

Wyniki głosowania na Rafała Trzaskowskiego:

REKLAMA

Wyniki głosowania na Szymona Hołownię:

REKLAMA

Frekwencja w poszczególnych gminach (średnia dla całego powiatu - 56,71 proc.:

źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (82)

Byle nie Duda oddam nawet 500 jedno. Kiedys to było co dyskotekę się z kilkoma lizalo

Odpowiedzi: 1

Po cholerę bierzesz , oddawaj na Dom Dziecka co miesiąc A nie łapę wyciągają paćmyjo 

Odpowiedzi: 1

Bo to kradna z jego podatkow !

Odpowiedzi: 0

Wolę Dudę niż tęczowego który by się cieszył że chciałby być pierwszym prezydentem który udzieli ślubu osobą ........ Dla mnie to zbyt dużo chłopak i dziewczyna to polska rodzina

Odpowiedzi: 4

Jesteś idiotą, skoro to twój jedyny argument. 

Odpowiedzi: 2

jesteś podwójnym idiotą anonim jeśli myślisz że to mało

Odpowiedzi: 1

Pewnie durniu, że to za mało 

Odpowiedzi: 0

Możesz nie obrażać tylko ludzie pokroju Trzaskowskiego potrafią obrażać wyzywać że głosowałeś na PiS a to niby PiS dzieli itp mam swoje zdanie i je przedstawiłem a ty możesz iść z tęczowa flagą i głosować nawet na Bolka mi to nie przeszkadza tylko nie rozumiem jak na takich kłamców można głosować

Odpowiedzi: 1

Panie "Normalny" - Pana nie można obrazić, bo Pan się sam obraża. Z pewnością bardzo się Panu podobają wyzwiska i epitety, jakie rzuca wasz "idol", pod adresem Polaków myślących inaczej, aniżeli wy - zwolennicy "dobrej zmiany". PiS dzieli społeczeństwo i wyzwala w swoich zwolennikach ogromną nienawiść i agresję, którą widać na wiecach P.Trzaskowskiego ( śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza również była wynikiem tej skrajnej nienawiści). To, co przekazuje TVP i wciska wam do głów - przechodzi wszelkie pojęcie - jak można tak kłamać!!! To jest dopiero szczujnia!!! Tam kłamstwo przebija kłamstwo, a pogarda jest głównym przekazem. Nie można głosować na takich homofobów, którzy odbierają człowieczeństwo osobom nieheteronormatywnym - w większości bardzo wykształconym, kreatywnym, pracowitym, wartościowym,  wnoszącym bardzo dużo wartości do życia społecznego, A Pan, czym się może pochwalić? Jedno można od razu powiedzieć - nie umie Pan poprawnie pisać po polsku! A resztę można sobie samemu dopowiedzieć!!!

Odpowiedzi: 0

Polska rodzina to też matka i babcia, bo ojciec uciekł od obowiązków, Polska rodzina to tez samotny ojciec itd. Pomyśl ile teraz patologii jest w "polskich rodzinach" - dorośli, młodzi, zdrowi ludzie nie pracują, kasę dostają za dzieci, piją... ona dzgnela jego nożem bo ją lał... Czas skończyć z tym rozdawnictwem naszych podatkow. A rodzice do pracy!!!! 

Odpowiedzi: 0

Normalny idiota? Rzadki przypadek, ale niech ci będzie.

Odpowiedzi: 0

Liczba mnoga i "osobą"? po jakiemu to? Wolak, typowy wolak.

Odpowiedzi: 1

Ryja sobie Wolak  nie wycieraj 

Odpowiedzi: 0

Za 2 tygodnie ta patologia pisia się skończy,a że w Swieciu tyle pisiorów to aż dziwne i przerażające.Zbyt mało ludzi ogarniętych.

Odpowiedzi: 2

Niestety... Niech za 2 tygodnie mądrość zwycięży, a Duda przepadnie

Odpowiedzi: 0

Co przerażające, a ,że tyle PO wców to nie przerażające. 

Odpowiedzi: 1

z której strony nie patrzeć, PO nie łamało Konstytucji

Odpowiedzi: 2

Za zet dopisz zet i będzie dobrze.Ja patrzę z drugiej strony i widzę,że kradło na potęgę.Ale ad rem.

Proszę Panów posłów Schreibera iLatosa  o odebranie środków inwestycyjnych,które przywieźli przed

wyborami . Proponuję zmianę nazwy miasta na Śmiecie Pełoskie . Śmiecie pełowskie won do W-wy.

Odpowiedzi: 0

Za zet dopisz zet i będzie dobrze.Ja patrzę z drugiej strony i widzę,że kradło na potęgę.Ale ad rem.

Proszę Panów posłów Schreibera iLatosa  o odebranie środków inwestycyjnych,które przywieźli przed

wyborami . Proponuję zmianę nazwy miasta na Śmiecie Pełoskie . Śmiecie pełowskie won do W-wy.

Odpowiedzi: 0

Nie będę obrażać ale na to wskazuje że na wioskach ludzie gorzej myślą niż  w miastach. 

Odpowiedzi: 0

Ludzie na wsiach zawsze byli zacofani i tradycjonaliści gdyby iść tym tokiem myślenia to koła byłyby jeszcze kwadratowe, na wioskach odbierają tylko tvp info  i tego efekty widać!

Odpowiedzi: 2

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Sam razem z rodziną jestem na to dowodem, że ze wsi można głosować na kogoś innego niż na Dude

Odpowiedzi: 0

Wez się chłopie/babo w łeb puknij. Ludzie na wioskach zacofani? Ale się kur miastowy ktoś odezwał... Na wsi chociaż są porządni ludzie, brak jakiekolwiek zanieczyszczen i brak fałszywcy ludzi. wez się zastanow 2 razy co gadasz, bo przyszłość przed Tobą jeszcze pewnie długa i się możesz zdziwić jaki los Cie jeszcze czeka. 

Odpowiedzi: 1

Akurat?! 

Odpowiedzi: 0

Tracę wiarę, że ludziom w Polsce zależy na praworządności, wolności i dobrobycie dla każdego a nie tylko garstki wybranych. Sprzedajemy swoją dumę i honor za nasze własne pieniądze. Jeśli wygra Duda, to zrobi z Konstytucją to, co Orban na Węgrzech i ja wykastruje. Jak w tym kraju ma się cokolwiek zmienić ...

Odpowiedzi: 2

Za dużo TVN oglądasz, prezydent nie może sam zmienić konstytucji, doucz się, jak wygra Trzaskowski to wszyscy pójdą po zasiłek  do Opieki Społecznej, bo rozgrabią kraj jak w 2008 i 2009

Odpowiedzi: 2

Niby dziś ludzie z zasiłków nie żyją, a 500+to niby co? itd. Itp

Odpowiedzi: 1

Maniek co ty pytasz co to jest 500 + , jak pytasz tzn że nie wiesz, a jak nie wiesz to ci powiem , to są pieniądze typowo dla dzieci, i zagwarantowane, a 2008 , 9 i wcześniej na żadne dziecko nie dostawałeś tyle, rodzinne wynosiło 45 zl, i to nie dla każdego, nie starczało na buty dla dziecka nie mówiąc o reszcie, odśwież pamięć potem pisz.

Odpowiedzi: 0

nie oglądam tv w ogóle. wiem co może prezydent. ale jak widać, obecnie urzędujące i słoneczko narodu mają to w dupie i co powiedzą, tak ma być. kto ich powstrzyma? ty?

Odpowiedzi: 0

Jak tak mówisz to głosuje na Dudę...

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz