Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Dziś ruszyły szczepienia na hali, ale innymi szczepionkami niż zapowiadano

Andrzej Bartniak
4 maja, 10:36

Plan zakłada, że zostanie dziś zaszczepionych 390 osób. Nie wiadomo jednak, jak zachowają się oni, gdy dowiedzą się, że zamiast jednodawkowej Johnson&Johnson będą mieli do wyboru szczepionkę Moderny i Pfizera. W obu przypadkach wiąże się to z powtórną wizytą w gabinecie. Część osób zapisanych na 4 maja może więc zrezygnować.

Zgodnie z planem dziś w hali powinno być zaszczepionych 390 osób
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA


Wielka akcja szczepień, odbywająca się w dużych miastach w miniony długi, majowy weekend, ma swoje konsekwencje, z których nie są zadowolone punkty szczepień powszechnych w całym kraju. W ciągu weekendu wyczerpały się zapasy jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson, a właśnie taka miała być 4 maja podawana m.in. w masowym punkcie szczepień w świeckiej hali. Wielu świadomie ją wybrało, chcąc ograniczyć się tylko do jednej wizyty w gabinecie i do jednego "kłucia."

We wtorek rano okazało się, że do Świecia trafiła dostawa szczepionek koncernów Moderna i Pfizer, zamiast zapowiadanych Johnson&Johnson.
REKLAMA

- Nie wiadomo, jak zachowają się pacjenci i ilu z nich zrezygnuje z powodu zmiany szczepionki - mówi Beata Sternal-Wolańczyk, dyrektor Miejsko-Gminnej Przychodni, która realizuje akcję szczepień w punkcie utworzonym w hali. - Nam również ta sytuacja nie jest na rękę, bo burzy harmonogram i wydłuża całą akcję.

Oburzenie z tego powodu dobiega z podobnych punktów w całym kraju. Zdaniem niektórych lekarzy rząd zorganizował pokazową akcję szczepień, nie licząc się z tym, co ustalono z punktami powszechnych szczepień. Niewykluczone, że za jakiś czas pojawi się oczekiwany Johnson&Johnson, ale nie ma pewności, kiedy to się stanie.
REKLAMA

Jest jeszcze jeden problem natury technicznej. Centralna, ogólnopolska e-rejestracja błędnie wskazuje jako miejsce szczepień przychodnię.

- Wszyscy, którzy mają przyjąć pierwszą dawkę, a otrzymali SMS z informacją, że mają się zgłosić do przychodni, powinni przyjechać do hali - podkreśla Beata Sternal-Wolańczyk. - Tylko tu będą odbywać się szczepienia. Mam nadzieję, że za jakiś czas ten błąd zostanie usunięty, bo to kolejna rzecz, na którą nie mamy wpływu, a która wprowadza niepotrzebne zamieszanie.

Przypominamy numery, uruchomione przez Miejsko-Gminną Przychodnię. Dzwoniąc na nie zostaniemy zarejestrowani na hali: 518 915 063 lub 789 284 607 (w godz. 8.00-14.00).
REKLAMA


Chcąc zostać skierowanym do innych punktów, można dzwonić pod numer infolinii 989. Dostępna jest również e-rejestracja na stronie: Otworzy się w nowym okniewww.pacjent.gov.pl (niezbędny profil zaufany).

Można również wysłać SMS o treści „SzczepimySie” na nr tel. 664 908 556 lub 880 333 333.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Chełmnie rozpoczęła zapisy na rok szkolny 2021/22.
Czekamy na uczniów z powiatu świeckiego! Zobacz nasze wideo.
Dodatkowe informacje na www.psmchelmno.pl.

Komentarze (16)

Ci ludzie powinni się cieszyć. To dwie najlepsze szczepionki dostępne na rynku.

Odpowiedzi: 1

Haha dobry kit, to dwie najgorsze dostepne na rynku, popytaj lekarzy i puelegniarek

Odpowiedzi: 2

Jaka jest najlepsza?

Odpowiedzi: 0

Tak właśnie. To najlepsze szczepionki i większość medyków szczepi się właśnie Moderną lub Pfizerem.

Odpowiedzi: 0

Widać jakie inteligenty tam ida bym się ze wstydu spalił idąc na szczepienie to świadczy o mało inteligentnej mózgownicy. 

Odpowiedzi: 3

Nie pij więcej herbaty inteligencie, szkodzi mózg wysusza pij piwo

Odpowiedzi: 0

Jesteś tyle wart co ta chińska herbata z czasów komuny.

Odpowiedzi: 0

Nie wiem czym się zakaziłeś, ale, jakoś mi się kojarzysz z debilem fanatycznie zauroczonym oparami butaprenu. 

Odpowiedzi: 0

A co z rondami ?

Odpowiedzi: 0

Podaj adres szubrawcu

Odpowiedzi: 0

Zakład zadawalania mężatek, masz męża w delegacji ,masz potrzeby ,daj znać, masaż i pełen relaks w moim zakładzie.

Odpowiedzi: 1

Daj namiary,maz w delegacji do soboty..

Odpowiedzi: 0

Zapisałem się na Modernę na hali i taka też otrzymałam. Z resztą niech się cieszą,że zamiast Johnsona mogą Pfizera dostać 

Odpowiedzi: 0

Mnie żona zostawiła bo poszedłem się zaszczepić stwierdziła że jestem naiwny i głupi i się mnie wstydzi. Żałuję że poszedłem masakra

Odpowiedzi: 1

Wróci do ciebie,ale wyślij ją na badanie do sanepidu taka mała zemsta

Odpowiedzi: 0

Pielęgniarka na zdjęciu podaje szczepionkę niewłaściwie. Przy podaniu domięśniowym nie chwyta się fałda skóry palcami ( jak to widać na zdjęciu) . Można palcami rozciągnąć skórę. Widać, że często szczepią osoby bez umiejętności. To nie tylko w Świeciu ale i całym kraju. Wstyd

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz