Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Głosowanie rozpoczęte. Wkrótce przekonamy się, jakie projekty wybrali mieszkańcy gminy Świecie

Andrzej Pudrzyński
26 września, 08:47

Od 26 do 30 września mieszkańcy głosują na projekty Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Te, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną zrealizowane w 2023 r.

REKLAMA
REKLAMA

Głosowanie odbywa się poprzez rozdysponowanie przez głosujących przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej puli 10, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, z czego 750 tys. przypada na miasto, a 350 tys. na tereny wiejskie gminy.

REKLAMA
REKLAMA

W sumie złożono 18 projektów – 9 dotyczących Świecia i 9 obszarów wiejskich. Łączna wartość wniosków dotyczących terenów wiejskich gminy nie przekracza jednak określonej w uchwale kwoty 350 tys. zł.

A to oznacza, że wszystkie zostaną zrealizowane w przyszłym roku bez konieczności głosowania. Dlatego nie ma ich na liście.

Mieszkańcy gminy wybierają więc w tym roku tylko projekty dotyczące Świecia.

REKLAMA
REKLAMA

Jak głosować?

  • online na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu
  • za pomocą tradycyjnych, papierowych formularzy, które można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu lub ze strony www.swiecie.eu i wydrukować - pobierz.

Formularze należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego w Świeciu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie z dopiskiem “Budżet obywatelski”.

Głosowanie trwa od 26 do 30 września do północy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

Ja głosuję, za natychmiastowym zakazem włączania syreny OSP, przy ul. Laskowickiej, która często budzi w nocy mieszkańców os. Kościuszki w Świeciu. I tylko nie piszcie, że służyć ona może do powiadamiania o zagrożeniach o skażeniu, lub atakach bombowych, bo od tego są syreny. Obrony Cywilnej, usytuowanej na innych budynkach. I nie hejtujcie mnie i nie obrażajcie, bo mam prawo wyrazić swoją opinię.

Odpowiedzi: 5

Też uważam że to zbędne... Ochotnicy dostają powiadomienia na telefon... Po 22 obowiazuje cisza nocna i każdy kto ją narusza podlega grzywnie. Złóż wniosek do sądu i tyle

Odpowiedzi: 3

Dzięki za zrozumienie.

Odpowiedzi: 0

nie ma czegoś takiego jak "cisza nocna po 22" , 22 jest przyjęta bez żadnej podstawy

Odpowiedzi: 1

Wyjdź na ulicę z trabką  o 2:30 to się przekonasz, że noc spędzisz na oddziale przy Sądowej.

Odpowiedzi: 2

Racja. Ha! Ha!

Odpowiedzi: 0

51. § 1mówi: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ten przepis kodeksu wykroczeń obejmuje zakłócanie spokoju bez względu na porę

nie ma czegoś takie jak ciszna nocna od 22, zrozum to

Odpowiedzi: 1

Słowo cisza nocna jest uregulowane regulaminem wewnętrznym i jego złamanie wyczerpuje słow cisza. A więc jak najbardziej w swojej własności gdzie jest spółdzielnia mieszkania,ja masz prawo zgłosić zakłócanie ciszy NOCNEJ. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania,a więc jeśli w sąsiedztwie ktoś w porze nocnej zakłóca ciszę to zakłóca ją w świetle prawa również w dzień. Natomiast dla spółdzielni będzie to zakłócanie ciszy nocnej. Czego nie rozumiesz? 

Odpowiedzi: 0

Zdzichu, w prawie nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Jest to wewnętrze ustalenie.

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się z panem. Czasy takie że już nie trzeba palić ognisk i włączać syreny żeby kogoś powiadomić. Są SMS, apki i sygnały świetlne zamiast budzących całe miasto syren

Odpowiedzi: 1

No tak wzywajmy strażaków tak jak Batmana. 

Odpowiedzi: 0

STOPERY  se kop i różaniec .

Odpowiedzi: 0

Skończ bo to nudne. Zamieszkaj na Sportowej, usłysz syreny jakby wyły w domu, wtedy pisz o Kościuszki bo to nieporównywalne i serio nie narzekajcie, bo nie znacie wycia syren stawiającego człowieka na nogi w noc i w dzień  Wiem że masz rację ale ile można mielić ten sam temat? Zapraszam na Sportową.

Odpowiedzi: 0

Napisz jak często od początku roku kolego ona cie obudziła w nocy. 

Odpowiedzi: 0

Takie głosowanie to wyręczanie miejscowych urzędników. Umywanie rąk. Radni powinni wiedzieć co mieszkańcy potrzebują i decydować bo za to biorą pieniądze a nie budować drogi w polu prywatnym przedsiębiorcom i deweloperom a ludziom raz na rok pokazac że przecież mogli głosować na ochłapy

Odpowiedzi: 0

Czytam tematy wniosków do głosowania i nadziwić się nie mogę jak strażacy są ubodzy w sprzęt, bazę szkoleniową. Czyżby ministerstwo któremu podlegają nie miało dla nich pieniędzy, a może poprostu nie chce się druchnom i druchom składać wniosków o dofinansowanie by nie drażnić przełożonych. Jako mieszkańcy zapomnieliśmy o nowopowstających osiedlach i ich infrastrukturze. Pewnie przyjdzie czas, że zacznie się okres tysiąca pytań do..., bo zbliża się czas wyborów i wtedy zacznie się zbijanie kapitału wyborczego (obietnice).

Odpowiedzi: 0

Ja głosuję na projekt mieszkanie dla bezdomnego .Ja piłem całe życie i  kobieta mnie wyrzuciła z domu .Dorobiłem się mieszkania socjalnego przez pracę a ona mnie wyrzuciła . Poprę ten projekt bo mi się to należy bo piłem ale pracowałem .

Odpowiedzi: 1

Gdybyś nie pił miałbyś już swój pałac...

Odpowiedzi: 1

Ludzie popełniają błędy. Każdy. Pił ale pracował. Jaki pałac? Ja nie piję, pracuję (nie w Mondi - wyprzedzę myślenie), zarabiam nieźle a pałacu nie mam. Daj spokój. Człowiek przynajmniej jest szczery.

Odpowiedzi: 0

Ludzie postawcie się na miejscu straży też byście tak mówili ja mieszkam przy straży też rano na 5.00 do pracy i jakoś naszej rodzinie nie przeszkadza poprostu stopery w uszy .

Odpowiedzi: 1

Lata 50te 20 wieku

Odpowiedzi: 0

Wybieram bezpłatne parkingi w centrum

Odpowiedzi: 0

Zamiast dokładać w nieskończoność straży i prywaciarzom to wszystkim by się przydała kładka na wysokości Zamku i droga z Wodnej na Chełmińską

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz