Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Gmina Drzycim pędzi z inwestycjami. Co zostanie zrobione w tym roku? [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
23 listopada, 08:02

Plac zabaw dla przedszkola, przystań kajakowa w Gródku i stacja uzdatniania wody, to tylko część inwestycji w gminie Drzycim, które doczekają się finału jeszcze w tym roku.

Inwestycje w dużej części sfinansowano pieniędzmi z dotacji
Fot. UG Drzycim
REKLAMA
REKLAMA

Mimo obecnych warunków pogodowych, które nie sprzyjają tego typu pracom, powinno udać się do końca tego roku zakończyć budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu.

Miejsce to powstaje z myślą o przedszkolu, które będzie ulokowane na parterze budynku podstawówki.

REKLAMA
REKLAMA

 

- Jeśli nic nie pokrzyżuje planów, to cztery grupy przedszkolne rozgoszczą się w gruntownie zmodernizowanych pomieszczeniach w lutym przyszłego roku - zapowiada Marian Krywald, wójt gminy Drzycim.

Adaptacja pomieszczeń będzie kosztowała 890 tys. zł, a budowa placu zabaw 272 tys. zł. Suma jest spora, ale pokryją ją dotacje i dofinansowania.

REKLAMA
REKLAMA

Sprawnie przebiegają też roboty przy przebudowie przystani kajakowej w Gródku. Zastąpi ona dotychczasowy hangar.

- Do tej pory nie było tam prądu, wody czy toalet - wylicza wójt. - Nowy obiekt będzie służył nie tylko UKS Wda, ale także Kołu Gospodyń Wiejskich z Gródka.

Przystań to kolejny element związany z zagospodarowaniem plaży w Gródku. Całość ma kosztować około 2 mln zł.  W tym przypadku dotacja wyniosła 500 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Inną, ważną i oczekiwaną inwestycją w Gródku, jest budowa stacji uzdatniania wody. Na wiele lat rozwiąże ona problemy z wodą we wsi. Trzeba było za to zapłacić  nieco ponad 3 mln zł.

Gmina otrzymała jednak na ten cel 2,8 mln zł. W planach, wzorem nowej stacji w Drzycimiu, jest zakup agregatu prądotwórczego, który będzie wykorzystywany podczas przerw w dostawie prądu.

- Ciągłe zapewnienie dostaw wody jest ważne przede wszystkim z punktu widzenia rolników prowadzących produkcję zwierzęcą - podkreśla Marian Krywald.

REKLAMA
REKLAMA

Powody do zadowolenia będę niebawem mieli też mieszkańcy wsi Dąbrówka. W tym przypadku gmina skorzystała ze środków w ramach programu Senior+. Na modernizację świetlicy gmina wyda 585 tys. zł.

- Przez wiele lat brakowało w gminie inwestycji - mówi Marian Krywald.

Przyznaje, że gmina Drzycim wcześniej odstawała nieco pod tym względem od niektórych sąsiednich samorządów.

REKLAMA

- Na szczęście, to już przeszłość - twierdzi wójt. - Dzięki wielu program i możliwościom dofinansowania, z których umiejętnie korzystamy, możliwa jest realizacja zadań, o których jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć. Mam nadzieję, że to tempo uda się utrzymać, bo plany na przyszłość mamy ambitne - zapowiada Marian Krywald.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Dzienkujema

Odpowiedzi: 0

I pomyśleć gdzie byłby Drzycim gdyby nie PiS?? W ciągu trzech lat dokonał się postęp jakiego nie było przez ostatnie 25 lat.

Odpowiedzi: 1

Człowieku jaki PiS. Przez ten PiS niedługo okradną ludzie ciebie i twoją rodzinę bo nie będzie co do gara włożyć ...

Odpowiedzi: 1

Lecz się na nogi platwusowylemingu

Odpowiedzi: 0

Żeby nie PiS to byście dalej przez drąg srali !!! A tak są inwestycje!!!  Pan wójt to przykład człowieka dla innych co nie było można to teraz nagle można!!!! Dobra robota!!!!!! 

Odpowiedzi: 1

Czy Ty kobieto na głowę upadłas.  PIS okrada Cię A Ty im dupe kryjesz.  Zacznij myśleć kobieto 

Odpowiedzi: 0

Fajna sprawa dla dzieci .Brawo . Pojadę w niedzielę do Drzycimia na hulajnodze elektrycznej bo dawno mnie tam nie było .Superancko że kupiłem hulajnogę w lombardzie za 280 złotych .

Odpowiedzi: 0

Dokładnie tam gdzie współpraca z rządem jest wzorowa gminy kwitną  BRAWO wójtowie BRAWO PIS 

Odpowiedzi: 0

Tym z PO nie powinni nic dawać! Niech czekają na powrót Tuska ha ha

Odpowiedzi: 0

no i co, że PiS dał... a za to PO postawiło Orlik do grania w piłke. Pewnie nawet nie w Drzycimiu albo w Gródku. ale no mogli przyjechać do Świecia poharatać w gałę

Odpowiedzi: 0

Czy szkola w Gródku też będzie rozbudowana? Mialy ruszyc juz prace, a tutaj ani widu, ani slychu. 

Odpowiedzi: 0

A nie można stary budynek przedszkola zburzyć i od nowa obudowa ta przedszkole szkoda pieniędzy

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz