Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
REKLAMA

I po hazardzie. Nalot CBA, policji i skarbówki na lokal z nielegalnymi grami w Świeciu [wideo]

Andrzej Pudrzyński
20 lipca, 08:07

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciw zorganizowanej grupie przestępczej prowadzącej nielegalne gry hazardowe.

W ramach akcji zatrzymano zatrzymano 37 osób, m.in. w naszym województwie
Fot. KAS

REKLAMA

REKLAMA

Proceder odbywał się w lokalach, które udawały punkty sprzedaży kryptowalut - bitcoinów. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli też do podobnego lokalu przy ul. Kopernika w Świeciu. Został zamknięty, a drzwi wejściowe oklejono policyjnymi taśmami. Zabezpieczono sprzęt do gier.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania oraz policję z Bydgoszczy pozwoliło na zgromadzenie dowodów, na podstawie których w ostatnich dniach zatrzymano 37 osób na terenie m.in. województwa kujawsko-pomorskiego. Zatrzymanym postawiono już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu, która nadzoruje postępowanie.

Lokal przy ul. Kopernika w Świeciu został zaplombowany przez policję / Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Mundurowi z KAS przeszukali nielegalne salony gier w naszym regionie należące do podmiotów gospodarczych wykorzystywanych w przestępczym procederze.
We wszystkich lokalach znajdowały się stanowiska wyposażone w monitory ekranowe i komputery, na których grano w gry hazardowe. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty procesowe potwierdzające nielegalny charakter tych urządzeń - informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Lokale były dobrze zabezpieczone - miały liczne kamery monitoringu, syreny i alarmy, pojemniki, z których można było rozpylać gaz pieprzowy, a także system podwójnych drzwi z autoblokadą.
REKLAMA

Dostęp do gier hazardowych w tych lokalach był możliwy po wpłaceniu pieniędzy do bankomatów bitcoin. Gracze otrzymywali z nich kupony z kodami QR, które skanowali za pomocą kamer komputerów. Wygrane pieniądze wypłacał również bankomat bitcoin - wyjaśnia Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy.

Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej KAS zabezpieczyli wszystkie ujawnione sprzęty elektroniczne oraz inne przedmioty, jako dowody rzeczowe w sprawie.

Przypomnijmy, że wszystkie automaty do gier - z wyjątkiem kasyn - od 2015 roku działają nielegalnie, bo wygasły licencje wydane przed wejściem w życie tzw. ustawy hazardowej.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (16)

Tylko na Kopernika? a na Wojska Polskiego (chyba 2), a na Jana Pawła II ? Jden lokal na cztery czy pięć w mieście, to była szarża skarbówki...

Odpowiedzi: 0

Wojska Polskiego  nie daleko Polo marketu działa 7777  i się śmieją że konkurencję wywalono

Odpowiedzi: 0

W Świeciu jest sporo tych punktów!!! Prosimy o dalsze interwencje!! Przy głównej ulicy czemu nie??????

Odpowiedzi: 0

Co za zjeby w tych komentarzach, co was to boli że są jakieś maszyny w naszym mieście? Zmusza was ktoś do grania na nich? 

Odpowiedzi: 2

Odezwał się obrońca..a może właściciel co?? He he.. za robotę się weź a nie 

Odpowiedzi: 1

Pudło, a ty to pewnie jeden z konfidentów który by matkę sprzedał za 5 złotych

Odpowiedzi: 1

Matkę nie, ale taką Qwe tak. Płacić uczciwie podatki, a wtedy rób co chcesz 

Odpowiedzi: 2

W sedno!!! Cwaniaczki podatki płacić a nie chować się po kątach

Odpowiedzi: 0

Na sto procent - gdyby pozwolono na prowadzenie takiego biznesu w sposób legalny, podatki by były płacone. Ale oszukańcze pispaństwo zachowało ten proceder dla siebie, nie pozwalając ludziom na działałność. Rok 2015 mówi ci to coś? Wszelkie zakazy rodzą podziemie gospodarcze, każde dziecko to wie, tylko nie pissowietikusy.

Odpowiedzi: 0

To ty jesteś przestępczy zjeb. Czy właściciele tych maszyn płacą uczciwie podatki??? Nie zatem powinni trafić do pierdla. Na długie lata

Odpowiedzi: 1

Amogą je płacić? Wskaż może sposób.

Odpowiedzi: 0

Ha ha ...Przecież muszą jakiś jeden na cały Powiat Świecki zlikwidować żeby otworzyć 5 nowych 

Odpowiedzi: 0

Hazard to taki sam nałóg jak alkoholizm,narkomania,palenie papierosów czy inne.Czlowiek powinien mieć silną wolę ale nie każdy ma a skutki dla rodziny są tragiczne.Natomiast zysk z nałogów jest pozbawiony sumienia.Liczy się tylko zysk.

Odpowiedzi: 0

Wszystko to jest śmieszne pełno takich punktów  w Świeciu a oni się chwalą że zamkneli jeden. Masakra albo zamykają wszystkie i wtedy widać że się zajeli problemem a nie propagandą. To wygląda raczej na to że konkurencja się wycina i zamkneli biznes temu kto dawał mniejsze łapówki.

Odpowiedzi: 0

Głupi by to dojrzał. Takie lokale pojawiają się jeden po drugim co jakiś czas zmieniają lokalizację, ale zostają w mieście. Widać że jest to wewnętrzna rozgrywka między tymi łobuzami co za tym stoją. A policja i skarbówka udaje że to ich akcja. Proszę się przejść po mieście i sprawdzić pozostałe tego typu lokale. Adresy są w komentarzach, ale pewnie góra nie da na to przyzwolenia. 

Odpowiedzi: 0

Też mi odkrycie... Płotkę wystawili jako wabik, żeby sprawdzić kogo da się skorumpować. Metoda znana jak prostytucja.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz