Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Jak w takich warunkach dojechać samochodem do domu lub do pracy?

Andrzej Bartniak
16 sierpnia, 19:56

W najbliższą środę powinny zakończyć się trudności z dojazdem do niektórych posesji w Dolnej Grupie. Tak przynajmniej obiecuje Anna Ośko, zastępca wójta gminy Dragacz.  

Dojazd do posesji przy ul. Zaułek w Dolnej Grupie jest mocno utrudniony
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje drogowe zazwyczaj wiążą się z utrudnieniami. Czasami są one mniejsze, a czasami, jak w przypadku ul. Kościelnej i łączącej się z nią ul. Zakątek w Dolnej Grupie (gmina Dragacz), większe.  

- Zostaliśmy pozbawieni możliwości wydostania się ze swoich domów - mówi Czytelniczka. - Nie tylko nie można wyjechać do pracy, ale nie dojadą też kurierzy, karetka czy nawet śmieciarka. Rozpoczynając remont zupełnie zapomniano o ludziach mieszkających przy ul. Zaułek.

REKLAMA
REKLAMA

Z takim ostrym osądem nie zgadza się Anna Osko, zastępca wójta gminy Dragacz.

- Informacja o remoncie była dostępna już dawno -  podkreśla. - Nikogo nie mogła ona zaskoczyć. Po drugie, taka jest specyfika budowy dróg. Chwilowo pojawiają się trudności, które po prostu trzeba przeczekać.

REKLAMA
REKLAMA

Na dowód tego, że gmina poważnie traktuje uwagi mieszkańców, zastępca wójta wskazuje na fakt, że 15 sierpnia, a więc w dniu wolnym od pracy, na placu budowy pojawiła się koparka, której zadaniem było wyrównanie nawierzchni, tak aby można było przejechać samochodem ul. Kościelną i dalej do ul. Zaułek.

- Rozmawiałam już z osobą nadzorującą inwestycję i ustaliliśmy, że w najbliższą środę zostanie wysypany tłuczeń, po którym będzie można bez trudu dostać się do wszystkich posesji - zapewnia Anna Ośko.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

Dajcie spokój z tą Ośko :(

Odpowiedzi: 0

Posprzątajcie lepiej ten piasek co woda naniosła na rondo przy bibliotece w Świeciu a przy okazji na tym rondzie warto pomyśleć o zastąpieniu znaków drogowych słupami betonowymi średnicy metra bo sebixy w swoich bolidach bez tłumika kładą znaki co weekend lecąc bokiem na łysych oponach zimowych. 

Odpowiedzi: 2

Ojojoj...  To droga powiatową,  jeżdżą tamtędy do pracy,  to za pół roku starosta zauważy ze trzeb coś zrobić. 

Odpowiedzi: 0

Ryśku, Ryśku już posprzątane. 

Odpowiedzi: 0

W Warlubiu wypadek a Wy ani słowa, przypadek?

Odpowiedzi: 0

Pierw rycza i drogę a później opisuja w internecie że nie ma dojazdu, można się chwilę przemeczyc żeby później było dobrze. Nikomu w tej Polsce nie dogodzisz!! 

Odpowiedzi: 0

A to ciekawe że jak zadzwoniła gazeta to zaraz zorganizowali jakiś tłuczeń żeby ludzie mogli dojechać

Odpowiedzi: 0

Szanowna Pani Ośko, inwestycję, zwłaszcza drogową przeprowadza się w taki sposób, żeby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Jeżeli po kilku dniach, po interwencji w mediach, organizacja ruchu zaczęła funkcjonować, to jest to zaniedbanie.

Odpowiedzi: 0

Budują to źle nie budują to jeszcze gorzej... Roszczeniowe towarzystwo...juz sie wymiotować chce jak się czyta o takiej Grażynie

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz