Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Jakim trzeba być idiotą, żeby próbować zastraszyć przedszkolaki?

Andrzej Bartniak
3 grudnia, 13:00

Od pewnego czasu przedszkola w powiecie świeckim otrzymują informacje o podłożonej bombie. Wczoraj ktoś próbował zakłócić rytm dnia przedszkola w Bukowcu, dziś Przedszkola nr 9 w Świeciu. Wcześniej podobnego maila odebrano w "Aniołowie".

Ostatnia fala fałszywych alarmów bombowych zalała szkoły w czasie matur
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Z zasady media nie informują o fałszywych alarmach bombowych, ale czasem trzeba zrobić wyjątek by skrajną głupotę nazwać we właściwy sposób.

Ponieważ szkoły pracują w trybie zdalnym, teraz ktoś próbuje zakłócać funkcjonowanie przedszkoli. Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakim problemem może być szybkie ubranie kilkudziesięciu dzieci i wyprowadzenie ich z budynku, by potem przez godzinę czekały na chłodzie aż technicy sprawdzą wszystkie sale.

Dziś informacja o ładunku wybuchowym trafiła do placówki w Świeciu. Wczoraj podobny kłopot mieli w Bukowcu.
REKLAMA

- Maila z groźbą odczytałam o godz. 7.30 - relacjonuje Joanna Pakuła, dyrektorka Przedszkola nr 9 w Świeciu. - Chociaż czułam, że to fałszywy alarm, oblał mnie zimny pot. Zastanawiałam się co robić? Ubrać dzieci i wyprowadzić z budynku, czy może wezwać rodziców, aby je odebrali ze względu na wyjątkowe okoliczności. Procedury postępowania w takim przypadku są jasno określone.

Chwilę później na miejscu pojawili się wezwani policjanci, którzy dokonali lustracji obiektu.

- Ze względu na powtarzalność informacji wysyłanej z tego samego adresu powiedziano, że nie ma potrzeby ewakuacji - mówi dyrektorka przedszkola.
REKLAMA

Oczywiście zarówno w tym przypadku, ja i innych niczego nie znaleziono. Biorąc pod uwagę obecne obostrzenia i fakt, że rodzice nie wchodzą do przedszkola, tylko odbierają dziecko w drzwiach, jest bardzo mało prawdopodobne, aby osoba postronna mogła niepostrzeżenie dostać się do środka i zostawić jakiś pakunek. Niemniej, procedury są procedurami i trzeba sprawę zgłosić policji. Nawet wtedy gdy, jak zdarzyło się w jednym z przedszkoli, gdy mail z groźbą zostanie odczytany po godzinie, gdy miała nastąpić eksplozja.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (12)

Znalesc smiecia i na środku rynku wystawic go!! Ludzie niech pluja na niego itd

Odpowiedzi: 0

W Internecie nikt nie jest anonimowy,  należy sprawdzić kim jest ten śmieszek i odpowiednio go ukarać 

Odpowiedzi: 0

Jak już złapią to opublikować wizerunek aby każdy z przechodniów mógł w ten durny łeb zajebac. I nie móc za to odpowiedzieć. To najlepsza kara na takiego śmiecia.

Odpowiedzi: 3

Kultury cię matka nie nauczyła jak widać,zmarnowała swoje życie na takiego wulgarnego chama.

Odpowiedzi: 2

Co pani za głupoty pisze, ktoś kto robi sobie takie żarty jest naprawdę pierdolnięty. 

Odpowiedzi: 0

Ty jolka, od kiedy ty taka delikatna, piszą ludzie prawdę, a ty jesteś tak głupia jak cep, tu mi się nasówa powiedzenie, BABA NIE LANA JAK KOSA NIE KLEPANA! OSOBIŚCIE JOLKA WALNĄŁBYM CIĘ W TEN ZAKUTY ŁEB KRETYNKO. pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

Ale się uśmiałem. Ale to dobry pomysł. Wprowadzić to do prawa karnego. I np. Taki alimenciaż by w ryj dostawał od randomowego przechodnia. Myślę że to by podziałało. 

Odpowiedzi: 0

A może to pani Joli znajomy albo rodzina albo synuś?.....

Odpowiedzi: 0

Wd. Widocznie są ludzie którym takie zachowanie takich debili nie denerwuj. A nazwanie jego śmiecie jest jedno z lepszych słów. Bo kim czeba być aby dziecia w tym wieku takie coś zafundować. Widocznie Pani Jola to jedna z tych osób co uważa Wszystkich za złych jak myślą inaczej niż ona. 

Odpowiedzi: 0

Nie ma potrzeby ewakuacji. A co w wypadku kiedy ktorys by sie okazal prawdziwy?

Odpowiedzi: 1

Będzie ewakuacja, jak znajdą coś podejrzanego, a ty masz coś z tym wspólnego? 

Odpowiedzi: 0

Ktoś penie nie dawno rozpracował tajniki internetu i teraz w specyficzny sposób testuje nabytą wiedzę. To prawda w internecie nie jest się anonimowym i liczę, że funkcjonariusze odwiedzą żartownisia. Jeśli przyeczyta ten wpis,to uprzedzam,że trzeba będzie zapłacić za działania wszystkich służb w czasie akcji. To dość pokaźna kwota, jeśli to jakiś niefrasobliwy nastolatek/ka to zapłacą rodzice-i nie będzie prezentu pod choinką. Teraz trochę z innej beczki-IDIOTĄ / TKĄ to powiedziane bardzo grzecznie,szkoda,że zlikwidowano pręgierz-dla takiego cymbała lub cymbalistki byłby teraz jak znalazł tak na trzy doby dyby na podobny czas. W inny sposób drąstwa,chamstwa i innych nieobliczalnych zachowań chyba się nie wypleni tylko strachem.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz