Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

Kiedy strażacy weszli do mieszkania, starsza kobieta leżała na podłodze

Andrzej Bartniak
12 października, 19:14

Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy 81-letniej mieszkanki Grupy (gmina Dragacz), gdyby ktoś w porę nie zainteresował się tym, że nie daje oznak życia.

Mieszkanka osiedla w Grupie leżała nieprzytomna
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Dość regularnie strażacy wzywani są do otwarcia zamkniętych od środka drzwi. Zwykle takie interwencje mają miejsce wtedy, gdy zachodzi niebezpieczeństwo, że z lokatorem dzieje się coś złego. Tak też zdarzyło się w miniony piątek w Grupie w jednym z bloków przy ul. Szarych Szeregów.

- O tym, że z 81-letnią kobietą nie ma żadnego kontaktu powiadomiła nas jej córka - mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Nie wiemy, czy pojawiła się tam, żeby odwiedzić matkę, czy też zawiadomił ją któryś z sąsiadów 81-latki. W każdym razie dobrze, że zareagowano.
REKLAMA

Ponieważ drzwi były zamknięte od środka, wezwano na pomoc strażaków, aby otworzyli je przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Okazało się jednak, że nie ma potrzeby niszczenia drzwi. Dzięki drabinie strażacy dostali się na balkon, a potem weszli do środka przez jedno z okien, które nie było domknięte.

Staruszka leżała nieprzytomna na podłodze. Zabrano ją do szpitala.
REKLAMA

- Tym razem pomoc przyszła na czas, ale nie zawsze tak jest - podkreśla Joanna Tarkowska. - Bądźmy wyczuleni na to, co się dzieje w sąsiedztwie. Zwłaszcza, gdy mieszkają tam osoby starsze, schorowane, mające problemy z poruszaniem. Od naszego zainteresowania może zależeć czyjeś życie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (9)

Wszystko ładnie ale nie weszli na balkon, informacje nie do końca są sprecyzowane. Weszli przez okno ale nie balkonowe. Nie za bardzo działa przekaz prawdziwych informacji. 

Odpowiedzi: 3

Haha wścibski obserwator - komentator buhaha...

Odpowiedzi: 0

Ale ty jesteś debil jak z tej histori tylko to zapamiętałes Jakie to ma znaczenie przez które okno weszli?

Odpowiedzi: 1

Ależ ty jesteś tempy. Ma znaczenie bo w przypadku uszkodzenia mienia np. przewrocili by telewizor to ubezpieczenie ustala czy należy się za to mienie odszkodowanie. Mieszkaniec może powiedzieć że wchodząc np przez okno uszkodzili coś. Dlatego tak ważne jest to którym dokładnie  oknem dostali się do środka.  

Odpowiedzi: 1

Do szeregu oficerze. W obronie życia ludzkiego nie ustala się wysokości strat materialnych bo działa siła wyższa oraz prawo wyższej konieczności. Milcz głupcze bo wrócisz do zamiatania kantyny.

Odpowiedzi: 1

Podaj adres czopie

Odpowiedzi: 0

"weszli do środka przez jedno z okien"

Odpowiedzi: 0

No ogólnie fajnie ale lecimy dalej

Odpowiedzi: 0

przez komin wentylacyjny weszli, a babcię przez lufcik w oknie wyciągali.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz