Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

„Kiedy w końcu dostaniemy pieniądze?” Zamieszanie z budową hali w Warlubiu

Andrzej Bartniak
28 lutego, 11:02

Zniecierpliwieni podwykonawcy coraz częściej pukają do drzwi Urzędu Gminy w Warlubiu, dopytując się, kiedy wreszcie otrzymają pieniądze za wykonane prace. Gmina nie rozliczyła się jeszcze z głównym wykonawcą inwestycji, bo ten nie może skompletować dokumentacji powykonawczej.

Halę zbudowano jeszcze za czasów byłego wójta Krzysztofa Michalaka. Kosztowała blisko 5 mln zł
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

Hala sportowa, kosztujaca prawie 5 mln zł, miała być dumą Warlubia, ale na razie jest tylko powodem do zmartwień. Zarówno gminy, jak i konsorcjum firm, którego liderem jest grudziądzka spółka JPD. Już trzykrotnie ustalano termin odbioru, ale do tej pory obiekt, według oficjalnej nomenklatury, wciąż jest w budowie, choć wykonawca już dawno temu przekazał gminie klucze do hali.

Na początku roku powodem, dla którego gmina nie chciała zatwierdzić prac były wykryte błędy i niedoróbki. Nie wiedzieć czemu, Anna Ośko, zarządzająca komisarycznie gminą do momentu wyborów nowego wójta, robiła z tego wielką tajemnicę. Odmawiała początkowo dziennikarzom podania informacji na ten temat. Tym samym niepotrzebnie podsycała niedomówienia i plotki.
REKLAMA

Uwagi dotyczyły m.in. niewymiarowych stopni schodów. Kwestią sporną jest też zmieniona konstrukcja dachu z drewnianej na stalową. Tyle, że w tym przypadku trudno mieć zastrzeżenia do wykonawcy. Projekt został zmieniony w trakcie budowy. Stało się to z inicjatywy byłego wójta Krzysztofa Michalaka.

Zrobiono to, co przygotował projektant. Ten nie wziął jednak pod uwagę wszystkich aspektów, bo część konstrukcji „wchodzi w okna”. Sufit się obniżył, co może stanowić istotny problem podczas meczów siatkówki. To jeden z kluczowych elementów trwającego obecnie sporu między gminą a wykonawcą.

Problemów, i to poważnych, jest jednak więcej.
REKLAMA

- Nasza spółka, jako generalny wykonawca od szeregu miesięcy nie może uzyskać podpisów projektantów poszczególnych branż - tłumaczy Paweł Krupiński, członek zarządu JPD. - Powodem odmowy podpisu przez projektantów branżowych - instalacji sanitarnej, elektrycznej itd. - jest brak zapłaty należności za wykonanie projektów przez głównego projektanta. Chodzi o Zakład Projektowania i Usług Budowlanych Renbud Benedykt Reder.

Skontaktowaliśmy z szefem firmy Renbud, aby wyjaśnić tę kwestię. Rozmowa była krótka.

- To wszystko kłamstwo - odpowiada Benedykt Reder i ucina jakąkolwiek dyskusję.  

Mamy jednak informacje z innego źródła, że tak nie jest.
REKLAMA

- Procedura trwa już trzy miesiące - wylicza Paweł Krupiński z JPD. - Terminy płatności przekroczone są już wielokrotnie. W tym czasie zgłaszało się wiele mniejszych i większych firm, które współpracowały z nami przy tej inwestycji. Obecnie znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, która jest zupełnie dla nas niezrozumiała. Mimowolnie staliśmy się zakładnikami wojny politycznej toczącej się o stanowisko wójta gminy Warlubie. Niemniej jednak jako odpowiedzialny główny wykonawca deklaruję, że nikogo nie pozostawimy bez uregulowania należności - zapewnia przedsiębiorca z Grudziądza.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
Czytaj też:
Hala sportowa w Warlubiu miała być już gotowa, ale prace wciąż trwają
Co z halą w Warlubiu? Komisarz nie chce mówić, co jest nie tak z obiektem
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

Ewidentnie widać, że pani komisatrz próbuje coś ugrać na tej inwestycji

Odpowiedzi: 2

Jo posadę xd na stołku chce siedzieć. Jak to pisiorki

Odpowiedzi: 0

A może pani komisarz nie może zgodzić się na odebranie twgo była na którym były wójt zrobił już tyle pieniędzy. Dom w Lipinkach rośnie jak na drożdżach.... 

Odpowiedzi: 0

Pan Reder jest dobrze znany z tego, że jest słabym projektantem i słabym  płatnikiem, który często nie płaci za zlecone prace projektowe. Znany grudziądzki projektantant sanitarny musiał nasłać komornika żeby od Redera otrzymać zapłatę za swój projekt. 

Odpowiedzi: 0

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Odpowiedzi: 0

Reder ?! To ten typ co projektował naszą halę w Pruszczu. Tam też narobił pełno baboli w projekcie. Też musieli konstrukcje przeprojektowywać. Szkoda gadać teraz widać, że jak płaci tak robi. 

Odpowiedzi: 1

Może nadzor nad tą inwestycja miał ten Pan co wiadukty nadzorował .To by wszystko wyjaśniało. Na pewno nie chodzi tu o żadna wojnę polityczną. To  tylko domysły bez logiki.

Odpowiedzi: 0

Ale dziadostwo w tym Warlubiu 

Odpowiedzi: 0

Do p Osko,  p Aniu niech się pani trzyma, zdrowia i wytrwałości ,widać robi się zamieszanie bo wybory tuż tuż, powodzenia p Anno !!!!!!

Odpowiedzi: 1

Boicie sie nie posady hehe każdy słodzi bo ma lekko 

Odpowiedzi: 0

Cóż, z tymi mediami się nie rozmawia. Zarówno nswiecie ,jak i ten portal czeka proces w innej sprawie. Etyka dla tych ludzi to nie istnieje. Nie znają praw kodeksu etyki dziennikarskiej. Redaktorzy łapani z ulicy bez wiedzy i wykształcenia.Do sprawy wrócimy.

Odpowiedzi: 0

Niedomowienia i plotki podsyca Ekstra Świecie,  ciekawe na czyje zlecenie 

Odpowiedzi: 2

Czyżby ktoś kto na dobre papiery maczał w tym palce?

Odpowiedzi: 0

Jak krytykowali Michalaka to Extra Świecie było dobre? Jak coś nie tak napiszą o Ośko to juz jest złe? A może po prostu obiektywnie piszą o tym co jest nie tak./ Nie pryszło to wam pisiory do głowy?

Odpowiedzi: 1

Święta słowa 

Odpowiedzi: 1

Popieram dobrze gada 

Odpowiedzi: 0

Krzywe nie równe stopnie " wojna polityczna"

Odpowiedzi: 1

Nie chodzi o stopnie a o brak zapłaty .podwykonawcom trzeba zapłacić. ja ich tam rozumiem. Każdy chce dostać to co zarobił,  a oni sobie cyrki urządzają przed wyborami. kiedyś mi szef nie zapłacił bo byl w podobnej sytuacji i trzeba było szukać innej roboty 

Odpowiedzi: 1

Co za idiotyczne tłumaczenie, firma narobila bubli trzeba podpisać protokół odbioru i zapłacić bo chcą zapłacić podwykonawcom .Idiotyzm.

Odpowiedzi: 0

A może Extra Świecie dowie się od byłego wójta ile wykonawca dostał zapłaty za inwestycje,  bo słyszałem , że 95% chyba ktoś tu kłamie?

Odpowiedzi: 1

Też słyszałem , że wykonawca dostał już za Michalaka zapłatę, prawie całość. Proszę sprawdzić.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz