Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  22°C / 10°C
REKLAMA

Kolejny odcinek drogi na trasie Świecie-Tuchola do remontu

Andrzej Pudrzyński
3 kwietnia 2023, 08:48

Blisko 20 mln zł przeznaczono na modernizację czterech odcinków dróg wojewódzkich. Część z tych pieniędzy trafi do powiatu świeckiego. Właśnie podpisano umowy z wykonawcami.

- Nowa nawierzchnia to nie wszystko - mówi Tadeusz Pogoda, radny sejmiku (po lewej)
Fot. Szymon Zdziebło dla UMWK-P
REKLAMA
REKLAMA

Przed nami kolejne inwestycje drogowe w województwie kujawsko-pomorskim. W ubiegły piątek podpisano umowy na modernizację czterech odcinków dróg wojewódzkich o łącznej wartości blisko 20 mln zł.

- W sumie na modernizację nawierzchni wojewódzkich tras i newralgicznych odcinków trafi w tym roku 150 mln zł - podkreśla Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Część tych środków zostanie przeznaczona na sfinansowanie inwestycji w powiatach świeckim, tucholskim, grudziądzkim i aleksandrowskim.

REKLAMA
REKLAMA

W urzędzie marszałkowskim przemawiał też Franciszek Koszowski, starosta świecki

W powiecie świeckim niedługo rozpocznie się modernizacja odcinka o długości 1,7 km na drodze wojewódzkiej nr 240 między Franciszkowem a Błądzimiem na pograniczu gmin Bukowiec i Lniano (trasa Świecie-Tuchola). Prace, których koszt wyniesie prawie 3,3 mln zł, wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa.

- Na wszystkich modernizowanych trasach, poza położeniem nowej nawierzchni, wzmocnieniem konstrukcji i poprawą odwodnienia, zostaną też zbudowane nowe przystanki lub zatoki autobusowe, a pobocza będą utwardzone kruszywem - wyjaśnia Tadeusz Pogoda, radny sejmiku województwa i przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury.

REKLAMA
REKLAMA

Nie będzie to jedyna inwestycja realizowana na trasie nr 240 między Świeciem a Tucholą. W piątek podpisano też umowę na modernizację 3-kilometrowego odcinka Bysław-Lubiewice w powiecie tucholskim za ponad 6 mln zł.

Przypomnijmy, że na tej samej trasie rozpoczyna się równiez przebudowa wiaduktu w Terespolu Pomorskim, o czym informowaliśmy w Extra Świecie (patrz artykuł poniżej).

Zanim będzie lepiej, trzeba więc będzie przygotować się w tym roku na mniejsze lub większe utrudnienia w ruchu.

REKLAMA
REKLAMA

Podpisanie umów w urzędzie marszałkowskim w Toruniu / Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Ciekawe kiedy to wydarzenie miało miejsce bo z artykułu trudno się dowiedzieć. 

Odpowiedzi: 1

jaK byk masz napisane że w ubiegły piątek na początku artykułu.

Odpowiedzi: 1

Umknęło mi to. Swoją drogą lepiej byłoby użyć konkretnej daty. 

Odpowiedzi: 0

Odgrzewane kotlety. Pewnie emeryt Pogoda szykuje się znowu na posła i usłużna "redakcja" pisze to co pan każe, by lud miał wrażenie, jaki to dobry i zaradny pan. Swoją drogą to ciekawe, co w sejmiku miał do powiedzenia drugi emeryt Koszowski, który doprowadził do zapaści na drogach powiatowych. 

Odpowiedzi: 4

Zapomniałeś wspomieć o zasługach Chmarzyńskiego, pislamskiego radnego z naszego powiatu. A może on jeździ do Torunia, tylko się podpisać i po odbiór diety, jak na pisowca przystało? Jakoś nie widać działalności tego jegomościa. Nie zastanawia cię to techniku obserwatorze?

Odpowiedzi: 0

Masz rację.Ciekawe jak długo będzie ten odcinek drogi w dobrym stanie po pbdim kozlowo . Odcinek remontowany przez powiat dwa lata temu a przez firmę pdim Kozłowo droga Drzycim -Plewno to takie uskoki że osoba która odebrała tą drogie powinna być wyrzucona z stanowiska.Tylko ręką rękę myję.

Odpowiedzi: 0

Co jest odgrzewanym kotletem? Kiedy ktoś pisał o remoncie Franciszkowo-Bładzim skoro dopiero teraz podpisali umowy? Kumaty jesteś jak osioł.

Odpowiedzi: 0

Panie Knapik weź już przestań te swoje "mądrości" pisać. Zajmij się lepiej swoją sprawą w prokuraturze. Na kilometr czuć twój wpis.

Odpowiedzi: 0

Czy przypadkiem lepiej, by nie było wyłączyć cały odcinek 240 ? Zrobić jak należy a nie pier.....ć się jak panna z g..... Kiedy te stare capy pójdą już sobie oni nie mają rodzin?

Odpowiedzi: 1

E tam, nim się obejrzysz to będziesz stara Falafelka, taka fuj. 

Odpowiedzi: 0

Lepiej zacznijcie kontynuować ścieżkę rowerową i chodnik z konoptu do przysierska a nie jakieś śmieszne remonty za kolosalne pieniądze które i tak zaraz będą do remontu nic nie potraficie skończyć a nawet zorganizować śmiech na sali te inwestycje byle pieniądz w kieszeni się zgadzał  

Odpowiedzi: 0

Tylko stękać potraficie.

Jakby nic nie robili też by było zle.

Co Wy komentujący wszechwiedzący i na wszystkim się znający zrobiliscie dobrego i dobrze?Pochwalcie się.

Chętnie skomentuję.

Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz