Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Kradł kable telekomunikacyjne. Wpadł na gorącym uczynku

Andrzej Bartniak
6 maja, 14:30

Policjanci z posterunku w Dragaczu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże ponad 1600 m przewodów telekomunikacyjnych. Wpadł na gorącym uczynku, gdy wycinał kolejne kilkadziesiąt metrów kabli. Gdy zobaczył policjantów, próbował schować się w lesie.

36-latek usłyszał łącznie 10 zarzutów, grozi mu do 8 lat więzienia.
Fot. KPP w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

W nocy z wtorku na środę, tuż po północy, dyżurny komendy w Świeciu otrzymał informację od dyspozytora sieci telekomunikacyjnej o przerwaniu linii napowietrznej na terenie Dolnej Grupy (gmina Dragacz).

Na miejsce pojechali policjanci z posterunku w Dragaczu. Gdy zaczęli przeszukiwać teren zauważyli, że na odcinku kilkudziesięciu metrów brakuje przewodu na słupach, a w zaroślach ukrywa się mężczyzna. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy zaczął uciekać w stronę lasu.

REKLAMA
REKLAMA

Policjanci ruszyli w pościg i już po chwili został zatrzymany. Przy 36-latku znaleźli plecak oraz narzędzia. Mieszkaniec Grudziądza trafił do policyjnego aresztu.

- Pracujący nad sprawą policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że mężczyzna może mieć związek z innymi kradzieżami kabli, do których doszło na przełomie kilku ostatnich miesięcy, na terenie powiatu świeckiego - mówi Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Straty, które spowodował zatrzymany, oszacowano na blisko 12 tys. zł.

W czwartek na podstawie zgromadzonych przez policjantów wydziału kryminalnego dowodów, postawiono mu łącznie 10 zarzutów kradzieży elementów sieci telekomunikacyjnych. 36-latkowi grozi do 8 lat pobawienia wolności.

REKLAMA
REKLAMA

Mężczyzna miał na sumieniu więcej podobnych kradzieży

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Będzie jeszcze gorzej przez te je..ne Podwyżki

Odpowiedzi: 1

Jest to zrozumiałe, ale trzeba zacisnąć pasa a nie kraść.

Odpowiedzi: 0

Jak to nawet miedź nie jest. Jakim to trzeba być idiota

Odpowiedzi: 0

Trzeba mieć z czego zacisnąć pasa. Bo z niczego się już nieda.

Odpowiedzi: 1

No chyba że na szyi

Odpowiedzi: 0

Za komuny nie kradli.....?

Odpowiedzi: 1

Za komuny  właśnie  kradli na potęgę nie bawili się wdrobne

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz