Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Kto chce zostać zawodowym strażakiem? Ruszył nabór

Andrzej Bartniak
18 stycznia 2023, 19:12

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu chce zatrudnić nowych strażaków. Szansę na pracę mają cztery osoby. Sito egzaminacyjne ma jednak malutkie oczka. Oprócz dużej sprawności fizycznej pożądane są też dodatkowe kwalifikacje. Co konkretnie?

Praca strażaka cieszy się dużym szacunkiem. Wcześniej jednak trzeba zdać szereg testów
Fot. PSP
REKLAMA
REKLAMA

Czasu do namysłu nie ma zbyt wiele, bo dokumenty trzeba złożyć do 1 lutego. Dwa dni później komenda ogłosi, kto zakwalifikował się do kolejnego etapu.

Kandydaci do służby w straży pożarnej muszą mieć polskie obywatelstwo, korzystać w pełni z praw publicznych, wykazać się niekaralnością za przestępstwa, w tym skarbowe, minimum średnie wykształcenie, dobrą kondycje fizyczną i psychiczną, a także uregulowany stosunek do służby wojskowej.

REKLAMA
REKLAMA

Szanse na przyjęcie znacznie wzrosną, jeśli chętny do pracy w straży będzie mógł przedstawić prawo jazdy kat. C lub C+E, uprawnienia do obsługi podestów ruchomych, żurawi przenośnych lub do napełniania zbiorników przenośnych w zakresie gazów sprężonych.

Na 7 lutego zaplanowano test sprawności fizycznej, który zostanie przeprowadzony w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu. Dwa dni później odbędzie się test z pływania w Parku Wodnym w Świeciu. Tego samego dnia kandydaci zostaną też sprawdzeni czy nie mają lęku wysokości.

REKLAMA
REKLAMA

Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. W czasie jej trwania ocenie podlegają autoprezentacja, w tym wskazanie zainteresowań, doświadczeń i osiągnięć oraz oczekiwania związane ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej, umiejętność komunikacji, w tym przekazywania, odbierania i rozumienia informacji oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi.    

Planowany termin przyjęcia do służby to II-IV kwartał 2023 r.

Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

Mam 48lat.150kg wagi.Sproboje szczescia.

Odpowiedzi: 1

Ortografie poćwicz najpierw idioto

Odpowiedzi: 0

Pije dużo piwa więc umiem lać z węża i cel też dobry  a i gasić pragnienie też umiem. Mam szanse!

Odpowiedzi: 0

Coś mi się wydaje, że posiadanie uprawnień, których nie można zrobić „od ręki” zamyka drogę wszystkim kandydatom, oprócz tych, którzy wiedzieli że takie uprawnienia zagwarantują im przyjęcie do straży. I nie są to zapewne przypadkowe osoby. Proponuję aby Redakcjia po zakończeniu procesu rekrutacji, podała nazwiska osób przyjętych do służby.

Odpowiedzi: 1

a ty myślisz, że w Straży Pożarnej wezmą cie bez prawa jazdy na ciężarówkę? hahahahah... dzieci o tym wiedzą, że strażacy jeżdżą ciężarówkami. Nawet dzieci bawiące się w strażaków używają cieżarowego pojazdu Straży Pożaranej, a tutaj kolega zdziwiony.. że strażak musi mieć prawo jazdy. i tak... mamy taki sam ważny głos przy urnie. ehh

Odpowiedzi: 1

Doskonale wiesz, że nie chodzi o zwykłe prawo jazdy. Kategorię B, to ma prawie każdy, tylko o kategorię C i inne uprawnienia, panie Strażaku, zapewne członku komisji rekrutacyjnej. Prawda zabolała, co? Że ktoś wykrył takie coś?

Odpowiedzi: 2

A czytać ze zrozumieniem potrafisz?

"Szanse na przyjęcie znacznie wzrosną, jeśli chętny do pracy w straży będzie mógł przedstawić..."

Wiadomo że lepszym kandydatem jest osob z kwalifkacjami, ale nie oznacza to że tylko takie osoby będą przyjęte

Odpowiedzi: 0

Gdybyś wiedział to miałem na myśli kategorie C, która daje uprawnienia do kierowania pojazdami powyżej 3,5 t. Czyli wozami strażackami. Co to za zawodowy strażak, który nie potrafi jeździć wozem strażackim.. i Janek zdziwiony..., że strażak musi posiadać prawko na ciężarówki. Poczytaj troche, pooglądaj to dowiesz się, że wozy strażackie są dużo cięższe niż 3,5 t więc logiczne jest, że strażak powinien mieć kategorie C. Tak jakbyś zatrudnił elektryka bez uprawnień do wykonywania zadanej pracy.. Gdyby był potrzebny paszport polsatu to wtedy janek to zdziwinie byłoby słuszne, ale ZAWODOWY strażak bez kategorii C to dopiero byłoby dziwne i tutaj szukałbym znajomości

Odpowiedzi: 0

A może tak zarobki byście przedstawili jak to się prezentuje na start po roku po 5...

Odpowiedzi: 1

i tak się nie dostaniesz to co cie to interesuje

Odpowiedzi: 0

Strazacy świetnie zarabiają. Zobaczcie jakie auta stoją pod komendą. 

Odpowiedzi: 1

To są auta lekarzy ze Szpitala parkują tam bo nie ma miejsc parkingiwych

Odpowiedzi: 0

Jak muszą mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej jak nie ma przymusowej zetki? Coś się tu nie zgadza

Odpowiedzi: 1

musisz mieć A.. czy myślenie naprawdę jest takie ciężkie..

Odpowiedzi: 0

A Janek od syreny nic nie ma do dodania!

Odpowiedzi: 0

To będzie miał kto syreny obsługiwać a najlepiej kierować ruchem karetek przez parking

Odpowiedzi: 0

Jest to pić na wodę kilka lat temu składałem papiery i miałem prawie wszystkie uprawnienia i po tyg złożenia papierów dostałem odpowiedź że nie dostałem Sie do kolejnego etapu i marzenia z lat mlodzienczych prysły i śmiem stwierdzić że to jest góry ustalone ale życzę powodzenia osobom co beż układu chcą spełniać marzenia

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz