Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Kto powinien mieć w tym miejscu pierwszeństwo?

Andrzej Bartniak
18 września, 17:34

Nasza Czytelniczka uważa, że oznakowanie przed wiaduktem w Osiu powinno być zmienione. - Jadącym od Starnii łatwiej dostrzec czy nie nadjeżdża coś z naprzeciwka. Tymczasem pierwszeństwo mają jadący z drugiej strony, gdzie widoczność jest znacznie gorsza - mówi.

Podczas przejazdu pod wiaduktem pierwszeństwo mają kierowcy jadący od strony Osia
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa dotyczy wyremontowanej niedawno drogi prowadzącej z Osia do miejscowości Starnia.

Chodzi nie tyle o samą drogę, co o oznakowanie regulujące pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni. Dokładnie fragment pod wiaduktem.   

Zdaniem Czytelniczki obecne rozwiązanie - dające pierwszeństwo jadącym od strony Osia - jest niewłaściwe.

REKLAMA
REKLAMA

- Jadąc od Osia jest lekki zakręt - tłumaczy mieszkanka gminy Osie. - Trzeba jechać blisko przy prawej stronie, żeby zobaczyć, czy ktoś nie nadjeżdża z naprzeciwka. A znak drogowy wskazuje, że pierwszeństwo mają właśnie ci z ograniczoną widocznością. W moim przekonaniu powinno być dokładnie na odwrót.

Marek Lejk, kierownik Referatu Rolnictwa, Ochrony środowiska, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Osiu szczerze przyznaje, że nie pamięta czy wcześniej znaki były ustawione odwrotnie, czy tak jak teraz. W zasadzie nie ma to większego znaczenia, bo to nie on ustala ich rozmieszczenie.

REKLAMA
REKLAMA

- Sprawdziłem dokumentację i jasno z niej wynika, że znaki są ustawione zgodnie z zarządzoną w tym miejscu organizacją ruchu - podkreśla Marek Lejk. - Oczywiście można rozważyć odwrotność ustawień, ale żeby tak się stało, musiałby wpłynąć odpowiedni wniosek.

Jego autorem mogłaby być np. policja. Nikt jednak, jak dotąd, oficjalnie o to nie wnioskował.

REKLAMA
REKLAMA

- Niezależnie od tego, z której strony będzie pierwszeństwo przejazdu, kierowcy zbliżający się do wiaduktu muszą zachować szczególną ostrożność - podkreśla Marek Lejk. - I chyba do tej pory tak się działo, bo nie pamiętam, aby w tym miejscu doszło kiedyś do poważnego wypadku. Właśnie ta ograniczona widoczność sprawia, że wszyscy mocno zwalniają - argumentuje.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (9)

Co to za durne pytania? Zrób prawko lub naucz się czytania znaków drogowych. D5

Odpowiedzi: 2

ty gupi jesteś czy czytać nie umisz?

Odpowiedzi: 1

wow naucz się polskiego; ty głupi.

Odpowiedzi: 0

Przeczytaj cały tekst , a nie tylko tytuł

Odpowiedzi: 0

Często jeżdżę tam motorem i zawsze jak coś jedzie ze Sarnii to się zatrzymuję na poboczu. Uważam, że tak jest bezpieczniej 

Odpowiedzi: 0

Chyba ten co ma ograniczoną widoczność powinien mieć właśnie pierwszeństwo, bo nie widzi dokładnie czy z naprzeciwka coś jedzie czy nie.  A ten co ma lepszą widoczność to widzi czy ktoś z naprzeciwka jedzie, a jak jedzie to powinien puścić tego z naprzeciwka, bo ten z naprzeciwka myśli że nikogo nie ma i jedzie a w ostatnim momencie jednak kogoś zobaczy więc przejedzie a jak byłoby odwrotnie że ten co nie widzi miałby ustąp i by jechał i nikogo nie widział a w ostatnim momencie zobaczył kogoś to co miałby stanąć na środku i puścić tego z naprzeciwka ale zablokowałby przejazd i nikt by nie przejechał

;)

Odpowiedzi: 1

To samo pomyślałam..  zgadzam się w zupełności 

Odpowiedzi: 0

Jak zwykle,  musi być najpierw jakieś duże bum żeby coś zmienić .

Odpowiedzi: 0

Kogo obchodzi jakiś pgr

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz