Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Laserowe show, dźwięki muzyki i mażoretki. W Świeciu rozpoczął się Festiwal Orkiestr Dętych [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
25 czerwca, 11:36

Po dwuletniej przerwie powrócił lubiany przez wielu mieszkańców, Festiwal Orkiestr Dętych. Pierwszy dzień imprezy był efektownym połączeniem tradycji i nowoczesności. Krótko przed północą można było się poczuć, jak na koncercie Jeana Michela Jarre'a.

Ostatnim akcentem piątkowego show był efektowny pokaz laserowy
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Do niedzieli rozrywkowy rytm życia miasta nadawać będą orkiestry. Piątek, czyli pierwszy dzień Festiwalu Orkiestr Dętych,  tradycyjnie rozpoczął się przemarszem z osiedla Marianki na stadion Wdy.

Na stadionie burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski przekazał klucze do miasta kapelmistrzowi Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Avanti.

Po tym symbolicznym akcie rozpoczęła się krótka prezentacja orkiestr. Występ każdej z nich nagradzany był przez widownię gromkimi brawami.

REKLAMA

 REKLAMA

Warto podkreślić, że widownia świeckiego stadionu, takich tłumów nie widziała już dawno. Niemal wszystkie miejsca były zajęte. I nie ma się co dziwić. Takiej fety w Świeciu nie było już dawno.

Ostatnim punktem programu był niezwykle efektowny pokaz laserowy. Można było się poczuć niemal, jak na koncercie mistrza muzyki elektronicznej Jeana Michela Jarre'a, który słynie właśnie z takiej oprawy swoich występów.

W sobotę i niedzielę czeka nas dalszy ciąg orkiestrowego grania. Poniżej program.

REKLAMA
REKLAMA

25 czerwca
sobota

do godz. 13.00 koncerty orkiestr przy Małym Blankuszu i na Dużym Rynku

20.00 parada orkiestr ulicami miasta do amfiteatru
trasa: wymarsz z parkingu przy ul. Wyszyńskiego,ulice  Wyszyńskiego, Żwirki i Wigury, Gałczyńskiego, Słowackiego

21.00 Nocne show, amfiteatr

Uwaga, w związku z paradami odbywającymi się w ramach Festiwalu Orkiestr Dętych wystąpią utrudnienia w ruchu.

26 czerwca
niedziela

15.00 Koncert galowy w amfiteatrze

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

Możemy poczuć się jeszcze bardziej jak na koncercie Jarre'a. Jest bardzo dobry i utalentowany gość w Krakowie, który komponuje muzykę elektroniczną i wydał niedawno swój trzeci album. Poszukajcie sobie Madisa. W zeszłym roku grał nad wodą na dniach Elbląga, we współpracy z firmą od pokazów laserowych, wyszło to naprawdę świetnie. Napisałem o tym do OKSiRu, ale nikt nie odezwał się z odpowiedzią. Może jednak warto spróbować z muzyką elektroniczną w Świeciu? Taki koncert z laserami na zamku albo gdzieś przy Wdzie mógłby być naprawdę widowiskowy.

Co do orkiestr to już wieloletnia tradycja i ciężko już sobie wyobrazić Świecie bez tego. 

Odpowiedzi: 1

Tak, jak Pana Burmistrza bez tej za małej marynarki XD 

Odpowiedzi: 1

Postawiłbym na jedej linii, za małą marynarkę burmistrza i twój przycisnawy beret.

Odpowiedzi: 0

Ta tradycja to wieloletnia porażka od wielu lat niezmieniona formuła ludzie na to idą bo nic w tym mieście się nie dzieje 

Odpowiedzi: 1

Nie pasuje to jedź dalej.

Odpowiedzi: 0

Pseudo impreza i te pseudo gwiazdeczki z orkiestr  nudne 

Odpowiedzi: 1

jeżeli nie lubisz orkiestr to nie oglądaj, zainteresuj się inną formą muzyki, jest tyle do wyboru

Odpowiedzi: 0

Lepiej zalegać przed kompem, wegetować, pierdzieć w fotel, wąchać swoje smrody i krytykować. Trzeba być wrzechstronnym a nie tylko dyskomółem co tydzień w Miami. Żal mi Was.

Odpowiedzi: 1

Sorry "mułem" bo zaraz mnie ŝwieckie gwiazdy zjedzą buhahaha

Odpowiedzi: 0

te orkiestry to z roku na rok coraz gorsze 

Odpowiedzi: 0

Formuła tej imprezy powoli się wyczerpuje, liczba orkiestr spada niestety ale jest wąskie grono ludzi starszych ktorzy to lubią więc impreza moim zdaniem powinna zostać. W pierwszych postach wspomniano o braku muzyki elektronicznej ale moze po oddaniu Deczna uda sie przeforsować impreze z muzyką trance na wzór corocznej imprezy na plaży w Boszkowie Letnisku pod Poznaniem. Tam naprawde przyjeżdżają tłumy i świetnie kulturalnie się bawią. 

Odpowiedzi: 0

Formuła tej imprezy w tym roku jak i poprzednich upada ta impreza przyciąga tylko ludzi starszych i spragnionych piwa może organizatorzy powinni coś zmienić bo ta impreza nie dorównuje tym z poprzednich lat po ilości i jakości orkiestr stwierdzam ze chętnych na ten pseudo festiwal zaczyna brakować wiec organizatorzy zapraszają zapchajdziury może zamiast tej imprezy zorganizować kilkudniowy piknik rodzinny lub coś na podobnę orkiestry się przejadły 

Odpowiedzi: 1

..zapchajdziury?? To zagraj tak jak oni i zatańcz grając przy okazji a wtedy się wypowiadaj. Piknik rodzinny to dopiero jest rozrywka, może dla Ciebie, czysta komercja. Ja na przykład nie mam ochoty na jakieś rodzinne pikniki wśród rozkrzyczanych dzieci, gdzie piwo się leje do plastikowych kubków. 

Odpowiedzi: 0

Jak na moje dobrze ze w końcu powróciły te orkiestry. Chociaż szkoda iż tyłka polskie

Odpowiedzi: 1

Przepraszam nie tyłka tylko: tylko

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz