Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Marzena Brac nie jest już szefową Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu

Andrzej Bartniak
26 października 2022, 20:04

Środa 26 października była dla Marzeny Brac ostatnim dniem w pracy na stanowisku kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu. Dlaczego? Można jedynie przypuszczać.

Marzena Brac była kierownikiem OPS w Świeciu przez ponad osiem lat
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Urząd Miejski w Świeciu oszczędnie wypowiada się na temat odejścia dotychczasowej kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Mogę potwierdzić, że dziś burmistrz podpisał rozwiązanie umowy o pracę z Marzeną Brac - mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia, któremu podlega pomoc społeczna. - Stało się to za porozumieniem stron.

REKLAMA
REKLAMA

Marzena Brac funkcję kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu sprawowała od lutego 2014 r., po wygranym konkursie.

Przed dwoma laty pojawiły się zarzuty o mobbing wobec pracowników.

Przeprowadzone wtedy przez gminę postępowanie wyjaśniające nie potwierdziło, że kierowniczka w niewłaściwy sposób odnosi się do podległych jej pracowników, zastrasza ich czy też używa presji psychicznej.

REKLAMA
REKLAMA

Czy problem wrócił i to zaważyło na rozstaniu z Marzeną Brac? Urząd nie komentuje okoliczności jej odejścia.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na zajmowane przez nią stanowisko. Osiem lat temu było na nie aż 8 chętnych.

Marzena Brac wcześniej była pracownikiem socjalnym w Nowym Dworze Gdańskim.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

Brawo! Bardzo dobra wiadomość. W końcu pracownicy odetchną!

Odpowiedzi: 2

Odetchną? Od czego?!!. Takiego wspaniałego kierownika już nie będzie nigdy. Tyle co P. Brac zrobiła dla ludzi to nikt nie zrobił!!!!!!. 

Odpowiedzi: 1

Haha dla jakich ludzi? Dla pracowników?

Odpowiedzi: 0

Nie zna pani tej cudownej kobiety to niech nie ocenia. Mobbing był ze strony podwładnych na niej....

Odpowiedzi: 0

W tym OPS jest tragiczna atmosfera jak wszędzie gdzie pracują same kobiety. Poprzednia kierowniczka też oskarża bezpodstawnie o mobbing

Odpowiedzi: 1

Potwierdzam. Powinni się wziąć za te zołzy co pisały fałszywe donosy

Odpowiedzi: 0

No tak . . . . . to mamy przysłowiowego Murzyna który zrobił więcej niż swoje. Na wysprzątanym zawsze znajdzie się sposób by zrobić bałagan. A Konkurs to pewnie będzie na zasadzie kolesiostwa . . . . . . 

Odpowiedzi: 1

TEN JAK PISZESZ  MURZYN SAM ZAROBIŁ  NA WSZYSTKO

Odpowiedzi: 0

Terra możeta się wyżyć jedni imbecyle na drugich a ja się posmieja

Odpowiedzi: 0

Czy to świecie czy inne gminy tak właśnie pracownice robią, i wiadomo takiemu człowiekowi nie uwierzą,one się czują jak by bez problemów były ale nie ma domku bez ułomku.Złaski tam pracują, chyba jak się idzie to patrzą jak na wroga..., a dzięki nam takim rodziną mają pracę, powinni nam pomagać ale one nie są wyrozumiałe dla ludzi...obie tylko utrudniają życie człowiekowi zamiast się czepiać tam gdzie picie itp, tego to nie widzą... Bo to choroba masakra a tu człowiek się stara to jeszcze do sądu piszą niech to czytają też bo człowiek jest tylko człowiekiem zrozumcie 

Odpowiedzi: 0

Juz pewnie wybrany jest następca po znajomości bo tam wszystko jedna klika .Ta pani goniła te leniwe świecianki bo musiały pracować to pozbyły się narzkajac 

Odpowiedzi: 0

Zwolnienie na podstawie fałszywych donosów pracownic które były ze wszystkiego niezadowolne i urażone ? 

Burmistrz kolejny raz się popisał wielkie brawa ! od tej władzy ładnie się w główce popierd****

Odpowiedzi: 2

A gdzie jest napisane o zwolnieniu? Jest o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. gdyby pani Brac chciała to mogła go nie podpisywać a gdyby faktycznie doszło do zwolnienia, czego nie było, to mogłaby iść do sądu pracy. Czytaj ze zrozumieniem. Znasz problem w szczegółach? Jeśli nie to po co się wypowiadasz?

Odpowiedzi: 1

Bo tak uważa, czyli albo porozumienie stron, albo zwolnienie

Odpowiedzi: 0

Na podstawie leniwych pracownicy już ktoś wyżej zaczął pisać jaka pracownica przyczyniła się do tego i jej koleżanki na tej podstawie brawo panie burmistrzu naprawdę pokazał pan sprawiedliwość a dlaczego społeczeństwo korzystające z pomocy ops nie mogą się wypowiedzieć dlatego że boli was że to była prawdziwa kierownik do każdego człowieka z każdym porozmawiała i każdemu chciała pomóc przykre że za dobro ma się tak odplacone 

Odpowiedzi: 0

A prowodylki sie ulotnily. Zadowolone jestescie? W jakim stanie zostawiacie ops? Nie dalyscie rady i pograzylyscie kogos innego. Wasze fb tez nie byly wolne od nienawisci dla tej Pani. Mamusia z synusiem wiedza gdzie sie zakrecic. Oplacilo sie? Niestety Pania Brac manipulowano i wykorzystywano. Wstydzcie sie. 

Odpowiedzi: 0

Brawo, b.dobrze się stało. W końcu pracownicy odetchną. Zezstrachu podpisywały oświadczenie, że wszystko jest ok chociaż nie byli  lizuski chodziły i zbierały podpisy a właściwie nagabywały. Dziś lizuski dmuchały baloniki by jutro udekorować Pani kierownik drzwi jak wróci z sesji takie były pewne, że znowu się uda ukryć pewne fakty. Skończy się napuszczanie jednych na drugich, pracownikami się zarządza a nie spoufala aż do przesady i co chwilę zmienia zdanie. Lizuski z pracy już piszą tu pochwały dla byłej szefowej bo boją się co teraz z nimi  jak znajdą się w niej rzeczywistości i komu też będą donosić? Może warto poprostu uczciwie pracować i wzajemnie szanować. 

Odpowiedzi: 0

OPS,Urząd Pracy,Urząd Miasta ,wszędzie tam jest kumoterstwo. I zawsze tak się dzieje jeżeli ktoś się nie zgadza z większością to po prostu Kończy grę. I to nie tylko w Świeciu ale w każdym jednym mieście tak jest. Tacy jesteśmy my ludzie dobrzy i źli.

Odpowiedzi: 0

Brawo - - dla bumistrza-brawo - - bardzo słuszna decyzja!! Ta pani - - tworzyła chaos i i była bardzo niekompetentną osobą!! Cieszę się że to zrozumiała!! Życzę jej jak najlepiej! Niech odnajdzie się w innej pracy!! Bo w tym miejscu wiele osób swoim postępowaniem upokorzyła - -!! Ci co tego doznali dziś - - cieszą się o czują ulgę - - że będzie inaczej w ich miejscu pracy!! A Ci co odeszli - -!!?? Może zechcą powrócić!! Chcę jeszcze zaznaczyć - - że interweniowałem w sprawie pani BRAC -, u Pana WÓJCIKA - - 2 LATA TEMU!! MOŻE TERAZ PAN WÓJCIK - - OTWÓRZY OCZY?? BRAWO - - DLA BURMISTRZA!! 

Odpowiedzi: 1

, ale prawdziwe

Odpowiedzi: 0

Teraz trzeba mieć nadzieję, że nowy kierownik będzie miał odwagę dokończyć porządki rozpoczęte właśnie teraz. Za decyzja burmistrza powinny iść kolejne. 

Odpowiedzi: 0

Justa na kierownika

Odpowiedzi: 0

Jak macie troche honoru to same powinnyście się zwolnić. Przez wasze żmijowisko stało się jak stało. same ją pograżyłyście!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 1

Ci ludzie honoru nie mają nie pamiętają jak pani kierownik stawała murem za pracownikami i za ludźmi co korzystali z zapomogi co nie którym socjalnym się to nie podobało i oby one nie wróciły bo wrócą czasy że ludzie korzystający z ops będą poniżani jak było dawniej 

Odpowiedzi: 0

Pisza klamstwa do sadu caly czas a jak jest sprawa to jeszcze gorzej klmia sadowi asysteci rodziny i socjalne tam gdzie pija cpaja i sa codziennie libacje alkocholowe to dzieci nie zabieraja do ośrodka opiekunczo-wychowawczych DOM DZIECKA tylko pozadnyn i normqlnym rodzica zabieraja dzieci.Pani Marzena Barc to kobieta do rany przyloz drugiej takiej nigdy nie bedzie

Odpowiedzi: 0

Sprawiedliwości stało się zadość - - te słowa kieruję  do pana WÓJCIKA - - KTÓREMU SYTUACJĘ W OPS - - przedstawiałem 2 lata temu! Panie JURKU - - GŁOWA DO GÓRY! ŻYCZENIA URODZINOWE DLA PANI BRAC - - BYŁY - - WŁAŚCIWE!! 

Odpowiedzi: 0

NIE MOGŁYŚCIE ROBIĆ CO CHCIAŁYŚCIE  FAŁSZYWA  Trójeczka  .

Odpowiedzi: 0

Śmiech na sali..co niektórzy tu piszą..teraz otrzymacie taka pomoc po odejściu tak wielkiej Kobiety że będziecie chodzić w pieluchach tetrowych,nie w pampersach bo to za drogo..między pieluchami a pampersami jest Burmistrz..Wf.smiech na sali poraz kolejny...teraz będzie się woził....przyjdzie kryska na Matyska.Pozdrawiam Rudego Burmistrza .,,,,Ps..Twoje Rządy już wiszą na włosku..chapaj ile możesz bo niebawem będziesz znowu wf uczył..

Odpowiedzi: 2

Położyłeś się późno spać, albo za wcześnie wstałeś, innego wyjaśnienia nie ma, na wytłumaczenie durnoty zgromadzonej w twoim pustym dzbanie. 

Odpowiedzi: 0

Nieroby do roboty a nie kasę brać za nic Haha

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz