Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Miasto naprawiło to, co zniszczyli wandale [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
25 maja 2023, 09:02

Za głupotę trzeba płacić. W tym wypadku, niestety, nie zapłacili sprawcy zniszczeń, ale gmina, a więc pośrednio wszyscy mieszkańcy ze swoich podatków. Po raz kolejny.

W punkcie widokowym na Diabelcach nie ma już śladu zniszczeń
Fot. UM w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

Na początku maja informowaliśmy o kolejnych zniszczeniach w punkcie widokowym i na szlaku spacerowym na Diabelcach pod Świeciem. Ktoś próbował przewrócić słupki i poprzecinał rozciągnięte między nimi liny zabezpieczające.

Nie był to pierwszy akt wandalizmu w tym miejscu.

Dwa lata temu również zniszczono paliki i linki na tarasie widokowym, a w 2019 r. zabazgrano sprayem tablice edukacyjne informujące o walorach przyrodniczych Diabelców. Na tyle skutecznie, że stały się one nieczytelne.

REKLAMA
REKLAMA

Po tegorocznym, wiosennym "popisie" wandali nie ma już śladu.

- Naprawiono wszystkie szkody. Zachęcamy do odwiedzania i korzystania z pięknych widoków. Mamy nadzieję, że obecny stan pozostanie jak najdłużej i nie będzie trzeba kolejny raz interweniować. Dbajmy razem o nasze wspólne dobro - apeluje Urząd Miejski w Świeciu.

Zobaczcie poniżej zdjęcia przed i po naprawie uszkodzeń.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Zdjęcia: UM w Świeciu

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

Masakra,czy Ci ludzie , którzy to niszczą,to nie wiedzą , że te wszystkie naprawy idą z naszej kieszeni!Kiedy nauczymy się dbać o to co mamy!!!

Odpowiedzi: 1

Nie wiedzą, są na to za tępi. To prymitywna, podpita lub naćpana masa, która respektuje tylko siłę. Twoje argumenty do nich nie trafią ale gdyby w ramach złapania na gorącym uczynku dostali konkretny wpier... to może dwa zwoje w ich mózgownicy coś by zapamiętały.

Odpowiedzi: 1

W punkt, tylko czy te patolstwo/draństwo/naćpana hołota potrafi czytać ze zrozumieniem?

Odpowiedzi: 1

skoro tacy ludzie są nieporadni i nie są w stanie żyć w społeczeństwie.. to koszty ich utrzymania spadają na pracujących ludzi. Taki prędzej dostanie mieszkanie od miasta, bo jest nieporadny niż pracujący 26 latek z dochodem 5k brutto, bo przecież jak powiedział Bronek "weź kredyt i se kup"

Odpowiedzi: 0

a wystarczyłoby patologii zabierać socjal..typu 500+ tzn 800+ np. za przemoc w rodzinie, alkoholowe libacje zostawiajac małe dzieci bez opieki, kradzieże, rozboje, dewastacje mienia publicznego i prywatnego.. i od razu jakiś % patologii nauczyłby się szacunku do cudzej pracy lub po prostu nie dostawaliby socjalu.

Odpowiedzi: 2

W punkt.

Odpowiedzi: 0

To zrobiła młodzież z tzw.dobrych domów  ucząca się w liceach ,tacy też piją .Na pamiątkę ucięli sobie po kawałku linki tzn poręczy z liny .q

Odpowiedzi: 0

Fajnie by było jeśli zamontowali by kamery

Odpowiedzi: 1

...ale pewnie po czasie też zostałyby zniszczone. :(

Odpowiedzi: 0

A gdzie patrole piesze policji,a gdzie słynne rowery straży miejskiej kupione za miliony???

Odpowiedzi: 0

Niech włodarze miasta pogadają z leśnikami oni stosują fotopułapki, może wtedy by kogoś złapano i do pręgierza na rynku, byłby niezły ubaw

Odpowiedzi: 0

Pokazać ich twarze i nazwiska w gazecie,obciążyć kosztami naprawy.

Odpowiedzi: 0

*

Odpowiedzi: 0

Żadne geje i pederasty...to wszystko niszczy nastoletnia młodzież którą widzimy siedząca na ławkach wpatrzoną w ekrany smartfonów i słuchających tego prymitywnego rapu...

Odpowiedzi: 0

Duży Blankusz ood strony przedszkola też już robi się schedą. Na molo pełno kapsli, kipów, deski i poręcze popisane sprayem, brud, że można się przykleić. Brzydzi się już tam chodzić, dosłownie. Dziwię się, że nikt nic nie robi z nocnymi hałasami tych szczypiorków, którym uda się kupić alko i którzy mocno ryczą i kwiczą tylko w grupie. Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie wstają do pracy, dzieci chodzą do szkoły, niektórzy leżą obłożnie chorzy i muszą wysłuchiwać tych ryków.To już nie jest normalne. Jak nie potrafią pić alkoholu to mleka powinni się napić a nie hojraczyć nad wodą..

Odpowiedzi: 1

Ludzie pili, piją i będą pić, bo dla wielu alkohol to jedyna rozrywka kiedy mają spotkać się ze znajomymi. A gdzieś trzeba pić

Odpowiedzi: 2

To chlej sobie  nic z ciebie nie wyrośnie tylko patola zataczająca kręgi w okół domu, bo na więcej cię nie stać, alkohol był i jest dla ludzi, jak nie potrafi się pić i zachowywać to nie jest normalne, alkohol niszczy komórki mózgowe, ale widocznie ktoś miał taki plan... Sami się wykończą, powodzenia w piciu 

Odpowiedzi: 0

Nie mam nic przeciwko piciu człowieku, nie rozumiesz wypowiedzi, pić jeśli można ale nie dzikować jak dzieciuchy. Alkohol jest dla ludzi, też imprezuję ale nie błaznuję, nie wqrwiam przy tym ludzi swoim dziecinnym , dennym zachowaniem a to zasadnicza różnica.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz