Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  33°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  33°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  34°C / 22°C
REKLAMA

Mieszkańcy: Mamy już dość utrudnień. Kiedy wreszcie skończy się przebudowa Wojska Polskiego?

Andrzej Pudrzyński
5 sierpnia, 10:12

Zmęczeni utrudnieniami kierowcy dopytują się, kiedy w końcu będą mogli normalnie przejechać ulicą Wojska Polskiego od ronda u zbiegu z ulicami Wodną i Różaną do skrzyżowania z ulicami Bydgoską i Chełmińską? Termin znowu się przesunął.

Ulica Wojska Polskiego, koniec lipca. Kierowcy skarżą się na trwające od ponad roku utrudnienia
Fot. Sebastian Glaziński
REKLAMA

Pierwotnie planowano, że przebudowa ulicy Wojska Polskiego na 2-kilometrowym odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Chełmińską a Wodną potrwa do końca października ubiegłego roku.

Modernizacja obejmuje budowę trzech rond: na skrzyżowaniu z ul. Chełmińską, a kolejnych dwóch na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego ze Sportową i z Wodną. Powstaną też chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Prace rozpoczęły się jednak z opóźnieniem - zamiast w marcu, to w czerwcu 2021 r.

REKLAMA
REKLAMA

- To inwestycja na ogromną skalę. Trzeba nie tylko wybudować trzy ronda i położyć nową nawierzchnię, ale też wymienić lub położyć od podstaw instalacje znajdujące się pod powierzchnią – wyjaśniał rok temu Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. – Wymagało to konsultacji, spotkań, podpisania umów. Pandemia koronawirusa mocno to utrudniła, dlatego przygotowanie projektu potrwało dłużej, niż planowaliśmy.

Z uwagi na okres zimowy i możliwość przerwania prac z powodu mrozu i śniegu, termin wydłużono do końca czerwca 2022 r.

Potem powiat wspominał o lipcu. Mamy już jednak 5 sierpnia, a prace ndal trwają. I na pewno nie zakończą się za kilka dni, bo jest jeszcze trochę do zrobienia, zwłaszcza w okolicach ulic Sportowej i Chełmińskiej.

REKLAMA
REKLAMA

- Ile razy można przekładać terminy? W godzinach największego natężenia ruchu, w Przechowie tworzą się długie korki, w których czsami trzeba stać po 15-20 minut - irytują się Czytelnicy.

Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że naciska wykonawcę, wielkopolską firmę Colas.

- Trzeba też jednak zrozumieć obiektywne czynniki - zwraca uwagę dyrektor Adam Meller. - Na rynku brakuje materiałów budowlanych i są one coraz droższe. Mimo że wykonawca miał już je zarezewowane u dostawców, musiał renegocjować ceny. Pamiętajmy, że każdy tydzień opóźnienia oznacza, przy tych cenach, mniejsze zyski dla wykonawcy, więc jemu również zależy, żeby jak najszybciej uwinąć się z inwestycją.

REKLAMA
REKLAMA

Adam Meller uspokaja, że to już końcówka prac. Zostało jeszcze m.in. wylanie asfaltu na paru odcinkach, wyregulowanie studni kanalizacyjnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

- Najdalej pod koniec sierpnia cały przebudowywany fragment ulicy Wojska Polskiego będzie już gotowy do użytku - deklaruje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Pozostaną jeszcze do wykonania drobne prace poza jezdnią, ale nie będą one miały wpływu na płynność ruchu.

Dyrektor zwraca uwagę, że w całym przedsięwzięciu najbardziej czasochłonne były prace prowadzone pod ziemią, związane z wymianą instalacji wodnej, sanitarnej, deszczowej i elektrycznej.

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja będzie kosztowała blisko 18,8 mln zł.

Na jej sfinansowanie inwestor, czyli powiat, któremu podlega ul. Wojska Polskiego, wyłoży 1,3 mln zł z własnego budżetu i dodatkowe 4 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kolejne 10,1 mln pochodzi ze środków unijnych, a ponad 3,3 mln zł z budżetu gminy Świecie.

Poniżej galeria zdjęć.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (52)

Dlaczego w tym mieście i powiecie nie może być zrobione  nic na czas.To nie pierwszy raz zawsze te same tłumaczenie przez urzędników firm panowie wy jesteście od egzekwowania terminu i rzetelności firm. W firmie gdzie pracuje zamawiającego nie interesuje pogoda, dostępność i cena materiałów jak się nie wyrobisz płacisz karę. 

Odpowiedzi: 2

Idź pracuj w tym słońcu debilu

Odpowiedzi: 1

Ty taki cwany jesteś anonimowo w internecie ja nikogo tu nie obraziłem. 

Odpowiedzi: 0

Zacznij remont w mieszkaniu to zrozumiesz o co chodzi 

Odpowiedzi: 0

Cześć.A kiedy zostaną naprawione drogi na osiedlu w przechowie  przez które był objazd?Chyba nie za kilka lat ...miesięcy...

Odpowiedzi: 1

Jesteście mieszkańcami 2 lub 3 kat. Powinniscie juz sie przyzwyczaic ze Was olewają

Odpowiedzi: 0

Miasto jakby wprowadziło kary za każdy dzień zwłoki to by się firma ogarnęła na czas. 

Odpowiedzi: 1

Tego nie robi miasto tylko powiat czyli starostwo.

Odpowiedzi: 0

Zima była wyjątkowo łagodna jakby co. Jak można pomylić się o pół roku z terminem zakończenia prac? No i ani słowa o naprawie dróg objazdowych.....ludzie pana zjedzą ,panie Meller.

Odpowiedzi: 0

To samo z wiaduktem w Sulnówku. Miał być nieczynny do końca lipca, a nadal jest zamknięty. Może do zimy zamknijcie. 

Odpowiedzi: 0

Jak zawsze wieczne niezadowolenie nikt nie patrzy ile ci ludzie się tam napracuja grunt to narzekać. Nikt nie patrzy również na to że dużo prac się opóźnia przez ludzi którzy się wyklucaja o każdy pierdol każdy chce mieć zrobione ale najlepiej w pięć minut !!ogarnijcie się i dajcie tym ludziom spokojnie pracować nawet jeśli się trochę wszystko opóźnia. Trochę wyrozumiałości życzę wszystkim marudzacym i wiecznie niezadowolonym. 

Odpowiedzi: 4

Droga czytelniczko ja też pracuje jak jest problem z czasem mamy nadgodziny i trudno trzeba zrobić. Umowy chyba też ktoś podpisuje nie pracujesz czasem w powiecie to by tłumaczyło twoją wypowiedź. 

Odpowiedzi: 0

Kobieto w jakim świecie ty żyjesz

Odpowiedzi: 0

Gdyby wszyscy mieli takie podejscie jak Pani, cały czas bylibyśmy w głębokiej komunie. 

Odpowiedzi: 0

No fakt jak za PRL, jeden robi reszta stoi albo chowa się po kątach, ale jak fajrant to o dziwo są wszyscy. Nie narzekajmy powiniśmy współczuć tym panom, bo ich koledzy którzy remontują drogę do Słupska to chociaż krzaki mają do osłony. Ta firma to jakaś żenada jak i nasi włodarze którzy daja sobie grać na nosie

Odpowiedzi: 0

Nasi mieszkańcy, nieważne  co się robi , czy ulice,  mosty,  chodniki,  skwery,  wiecznie niezadowoleni, zawsze coś  niepasuje, mają rozwiązania na wszystkie problemy ( wysokich cen , czasu pracy , nawet pór roku), krytykujący decydentów i innych pracowników. Ludzie spójrzcie dookoła,  ogarnijcie się,  to jedno życie przesypuje się wam miedzy palcami na bzdury ,  aż żal .....

Odpowiedzi: 1

...i na stanie w korkach.

Odpowiedzi: 0

Armi Krajowej to już w ogóle pir...ą 

Odpowiedzi: 0

Chełmińską tak rozwalili, że tego nie skończą do końca wakacji

Odpowiedzi: 1

A w Krakowie na Brackiej pada deszcz...

Odpowiedzi: 0

Na Kościuszki koło ZSP nie lepiej.

Tam są dni bez żadnego pracownika na budowie.

Ciekawe jaki mają termin?

Odpowiedzi: 0

Po długoletnim urzędowaniu  w gminie cz powiecie po prostu niechce się chcieć

Odpowiedzi: 0

Jak oni pracuja tak jak kierują ruchem to się nie dziwcie że się przeciąga. Ja tych ludzi  co ruchem kierują nie zatrudnił bym do tarcia chrzanu

Odpowiedzi: 0

Jak oni pracuja tak jak kierują ruchem to się nie dziwcie że się przeciąga. Ja tych ludzi  co ruchem kierują nie zatrudnił bym do tarcia chrzanu

Odpowiedzi: 0

Przy okazji chciałbym za pośrednictwem redakcji, zapytać pana Sadowskiego Ryszarda, kiedy skończy się zapoczątkowany z końcem kwietnia, rozpiździaj na ulicy Kościuszki? Przez prawie połowę lipca podczas remontu pracowało ćwierć chłopa. Panie burmistrzu Kułakowski, kiedy wreszcie skończy się bezkarność wykonawców?

Odpowiedzi: 1

Pisali już o tym. Na Kościuszki mają termin do końca sierpnia. Grzebią tam z wodociągiem i światłowodem.

Odpowiedzi: 3

Jakoś nie widać tam nikogo by grzebał 

Odpowiedzi: 0

Jakby grzebali to byłoby ich widać.

Tam są dni bez żadnego robotnika!!!!!

Ja rozumiem że lato i urlopy ale są jakieś granice!!!!

Odpowiedzi: 0

prace dot. wodociągów i światłowódów były gotowe na początku lipca.

Odpowiedzi: 0

Jak start prac opóźnil się o 3 miesiące to koniec prac też przesunięty o 3 miesiące czyli do stycznia 2022 a tu sierpień 

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz