Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Mieszkańcy na to czekali. Remont ulicy Wodnej dobiegł końca [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
24 maja 2023, 09:46

Ta informacja na pewno ucieszy wszystkich. Zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów. Zakończył się remont części ul. Wodnej w Świeciu, a wraz z nim utrudnienia na tej ulicy.

Ulica Wodna jest już przejezdna na całej długości
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Modernizacja ul. Wodnej w Świeciu obejmowała kilometrowy odcinek między ulicami Witosa i Polną. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku.

Zbudowano chodnik i ścieżkę rowerową, na której kostkę betonową zastąpiła masa bitumiczna. Wykonano też nowe zjazdy do posesji i zamontowano barierki nad Struchawą.

Wciąż jednak przedłużało się ukończenie jezdni. Mieszkańcy dopytywali w ostatnich tygodniach, kiedy wreszcie pojawi się tam ostatnia warstwa asfaltu i cała ulica będzie przejezdna (pisaliśmy o tym w Extra Świecie).

REKLAMA
REKLAMA

Jak informował Urząd Miejski w Świeciu drogowcy natrafili na problemy z nośnością gruntu.

Groziło to zapadaniem jezdni, dlatego trzeba było wykonać nową podbudowę. Bardziej skomplikowana, niż początkowo zakładano, okazała się też wymiana sieci podziemnych.

Zakończenie prac zaplanowano najpóźniej na 19 czerwca. Stało się to jednak parę tygodni prędzej.

REKLAMA
REKLAMA

- Ulica Wodna zostala już otwarta po remoncie. Jest przejezdna na całej długości - poinformował nas we wtorek późnym popołudniem radny Sebastian Glaziński, który razem z radnym Marcinem Sarneckim złożył wniosek do budżetu miasta w sprawie modernizacji ulicy.

Inwestycja kosztowała nieco ponad 2 mln 750 tys. zł.

Zobacz poniżej, jak wygląda ul. Wodna po remoncie.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Rozwijaj swoje pasje!
Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmnie - zapisy na rok szkolny 2023/24 [WIDEO]

https://www.gov.pl/web/psmchelmno/

Komentarze (27)

Większość zdjęć skupia się na ścieżce rowerowej a nie pokazuje chodnika. Czy dalej jest taki wąski że miejscami dwie osoby mają problem iść obok siebie? 

Odpowiedzi: 3

A jest tam taki ruch, że trzeba aż taki szeroki chodnik? Szukanie problemu na siłę 

Odpowiedzi: 0

Piesi i tak chodzą po ścieżce rowerowej. Poza tym cykliści w obcisłych strojach jeżdżą po ulicy. Strach będzie po ludzku chodnikiem chodzić, bo kontynuując ten kogel-mogel, można się tam spodziewać auta.

Odpowiedzi: 1

Bruce Willis czego się spodziewałeś? Świecie to miasto bezprawia, policja przymyka oczy i nie reaguje. Normalne tu jest każdego dnia jeżdżenie wzdłuż po chodniku autem czy po przejściach dla pieszych . Wysokie mandaty to tylko w TVP pokazują, realnie kierowcy dostają pouczenia. Dlaczego? Bo mała miejscowość, bo wszyscy się znają itp . Dopóki ktoś nie zginie...a może i to nie nic nie da.

Odpowiedzi: 1

Z czego wnosisz, że przymykanie oczu, pouczenia. Z tego co wiem, to ludzie za czasami drobny błąd płacą wysokie mandaty, w przeciwieństwie do np. pieszych, o świętych krowach  rowerzystach nie wspominając.

Odpowiedzi: 0

Schudnij to nie się będziesz musiał martwić o szerokość chodników. My chodzimy w trójkę i jakoś wszyscy się mieszczą w jednej linii

Odpowiedzi: 1

Zaliczam się do szczupłych a Wy chodzicie w jednej linii. Jedno za drugim. 

Odpowiedzi: 0

No i legancko :)  Choć raz coś przed terminem.

Odpowiedzi: 0

Plissss...pokażcie zdjęcia jak osadzili włazy studzienek :)

Odpowiedzi: 0

Dość niepostrzeżenie nastał 24. dzień maja. Remont ul. Wodnej zakończył się szybciej niż zakładano, dzięki czemu można trochę później skończyć budynek w Decznie, gdzie koniec miał nastąpić 20. maja.

Odpowiedzi: 2

Ty tak zawsze bez majtek? A masz się czym chwalić?

Odpowiedzi: 0

Myślę, że jak się skończy 20 czerwca też nikt nie będzie narzekać. Na razie Deczno nie jest nikomu potrzebne. Ważne żeby dobrze zrobili. Tego nie robi jakaś wielka firma co zatrudnia setkę ludzi tylko nieduża rodzinna firma ze Świecia. Trochę zrozumienia jest wojna jest inflacja to wszystko wpływa na termin.  

Odpowiedzi: 2

inflacja to wina pisiorów !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 2

A co o tym mówią lekarze?

Odpowiedzi: 0

Za dużo wina wypiłaś lemingu

Odpowiedzi: 0

Ruszyli z motyką na słońce i się przeliczyli. Wykonawca ul. Wodnej wyrobił się w terminie mimo tej samej wojny i inflacji. Wyrozmiałość ze strony inwestora już była i miała swoje odzwierciedlenie w aneksach. Z uwagi na fakt, że głosowałem na urzędującego burmistrza to czuję, że mam prawo Go krytykować jako rozczarowany wyborca. Odnoszę wrażenie, że za bardzo wcielił się w rolę adwokata wykonawcy

Odpowiedzi: 0

I dalej slalom między studzienkami Nobel dla gościa co to odebrał....

Odpowiedzi: 2

Prędkość w terenie zabudowanym 50 km/h. Jeszcze coś?

Odpowiedzi: 1

Co ma piernik do wiatraka 

Odpowiedzi: 0

Do Johny: Muszę się tam wybrać :) Aż tak skopali? :):):)

Odpowiedzi: 0

Trzeba zgłosić do NIK-u 2,7mln za tak osadzone studzienki

Odpowiedzi: 0

A chodniki jak do d upy były tak są.

Odpowiedzi: 0

teraz trzeba nauczyć pieszych żeby odróżniali chodnik od ścieżki rowerowej. a rowerzystów, którzy jeżdżą po drodze, że ich miejsce jest na ścieżce rowerowej. Można edukować w szkołach albo na jakiś kółkach emerytów. Przy okazji można ich uczyć, że rozmowy na przejściu dla pieszych to nie najlepszy pomysł

Odpowiedzi: 0

Pedalaże w legginsach z pampersem i rurką w dupie dalej popylają po ulicy. 

Odpowiedzi: 1

Strąb gościa aż mu majty spadną 

Odpowiedzi: 0

Brakuje jeszcze zakazu zatrzymywania na całej  długości 

Odpowiedzi: 1

Też tak uważam.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz