Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Miliony na drogi. Najwięcej dostanie starostwo. Lepiej będzie też w kilku gminach

Andrzej Pudrzyński
10 czerwca, 08:03

Pięć samorządów z powiatu świeckiego dostanie dofinansowanie na budowę i modernizację dróg. Właśnie podpisano umowy z wojewodą kujawsko-pomorskim.

Starosta Barbara Studzińska podisuje umowę z wojewodą Mikojałem Bogdanowiczem
Fot. K-PUW

REKLAMA

Powiat oraz gminy Dragacz, Jeżewo, Lniano i Osie znalazły się w gronie 22 samorządów z województwa kujawsko-pomorskiego, do których trafią 42 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Najbardziej skorzysta z tej puli Starostwo Powiatowe w Świeciu. Dostanie blisko 5 mln zł dofinansowania – najwięcej spośród wszystkich samorządów w naszym województwie.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej Wałkowiska-Jeżewo i budowę ścieżki rowerowej od Jeżewa do jeziora Stelchno. Całkowita wartość inwestycji to 10 mln 278 tys. zł, z czego 4 mln 958 tys. zł będzie stanowiła dotacja z RFRD.
REKLAMA

Dofinansowanie z funduszu pozwoli też czterem gminom z powiatu świeckiego zaoszczędzić z własnego budżetu na wydatkach na inwestycje drogowe.

Gmina Dragacz zrealizuje drugi etap przebudowy drogi Dragacz-Michale kosztem blisko 591 tys. zł (dofinansowanie – 295,4 tys.).

Gmina Jeżewo już buduje drogę gminną w Laskowicach w ciągu ulic Dembieńskiego, Parczewskiego, Sas-Jaworskiego i części ul. Liszkowskiej. Wartość budowy 1-kilometrowego odcinka wyniesie 1 mln 371 tys. zł. Dofinansowanie pokryje połowę tej kwoty.
REKLAMA

Gmina Lniano rozbuduje drogę Huta-Cisiny i zamontuje oświetlenie w pasie drogowym w Cisinach za nieco ponad 2,2 mln zł. Z własnego budżetu gmina wyda tylko połowę tej kwoty, resztę dostanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Gmina Osie otrzyma z kolei 448 tys. zł na budowę drogi we wsi Wałkowiska. Całkowita wartość inwestycji to 896 tys. zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (7)

A w Warlubiu taka mądra Pani,która dofinansowania ma w małym paluszku nie dostanie nic. Czy to nie czasem wykluczenie polityczne ?

Odpowiedzi: 1

Pani komisarz prawdopodobnie nie ma w życiorysie bliskich związków z Jeżewem ani Osiem

Odpowiedzi: 0

Palantino jak byś śledził działania p. Komisarz to byś wiedział że Warlubie już dostało na drogi. Cienki jesteś hola holo. 

Odpowiedzi: 1

Słońce ci już wypaliło mózg,a raczej jego resztki.

Odpowiedzi: 0

Dostało na te utracona gwarancję na drodze Trzy Korony_Bakowo????

Może wiedzą, że nie wygra to nic nie dają na drogi, bo po co? 

Odpowiedzi: 0

Pieniądze dostali na drogi he dobre 

a ktoś widział jak poprawili drogę z Drzycimia na plewno masakra gorzej jest niz przed wycinaniem kawałków i zalewaniem na nowo

a teraz tak samo robią z droga z osia w stronę warlubia powodzenia 

Odpowiedzi: 0

Czekamy na wybory nowego Wójta gminy Warlubia!!!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz