Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Most oficjalnie oddany do użytku. Koniec z uciążliwymi i długimi objazdami

Andrzej Pudrzyński
24 maja 2022, 10:49

Zakończyła się przebudowa mostu w Wierzchach na tyrasie Lniano-Tleń-Osie. Właśnie dokonano odbioru inwestycji. Dla kierowców to oszczędność czasu i pieniędzy.

Przebudowa mostu w Wierzchach kosztowała prawie 6 mln zł
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Niezależnie od związanych z tym uciążliwości, przebudowa mostu w Wierzchach (gmina Osie) była już koniecznością, bo był on w fatalnym stanie.

Od rozpoczęcia przez powiat modernizacji w październiku ubiegłego roku, kierowcy podróżujący między gminami Osie a Lniano musieli korzystać z 10-kilometrowych objazdów w jedną stronę.

Modernizacja mostu nad jedną z odnóg Jeziora Żurskiego wiązała się z całkowitą wymianą płyty pomostowej, położeniem nowej nawierzchni oraz wykonaniem dróg dojazdowych. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że most zbudowano niemal od nowa.

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja kosztowała prawie 6 mln zł, z czego 2,1 mln to dofinansowanie z budżetu państwa.

- W ubiegły poniedziałek dokonaliśmy odbioru mostu. Nie mieliśmy zastrzeżeń do pracy wykonawcy. Od poniedziałkowego popołudnia jest więc on oficjalnie udostepniony dla ruchu - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.

Nie czekając na formalne otwarcie, kierowcy korzystali już z mostu kilka dni wcześniej.

REKLAMA
REKLAMA

W okolicach mostu w Wierzchach powiat zamierza przeprowadzić jeszcze jedną inwestycję wartą 2 mln zł. Chodzi o remont drogi o łącznej długości 2,2 km na obydwu krańcach mostu.

- Wynikną z tego pewne utrudnienia dla kierowców w trakcie trwania robót. Nie będzie to jednak oznaczało zamknięcia trasy, jak to było do tej pory - zapewnia Adam Meller.

Rozstrzygnięto już przetarg na wykonawcę. Prace rozpoczną i zakończą się w tym roku.

REKLAMA
REKLAMA

Powiat wyremontuje też drogę w okolicach mostu od strony Tlenia i Lniana

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

Teraz ruskie swoimi bukami i iskanderami  będą mogli zająć Lniano od zachodu , gratuluję  strategii,  radzę już ruski wprowadzić w Lnianie od 1klasy podstawówki

Odpowiedzi: 3

Może wyjaśnisz strategu o co Ci chodzi w tym komentarzu?

Odpowiedzi: 2

Muszę Cię zmartwić ale raczej nie wyjaśni bo sam nie wie...

Odpowiedzi: 0

Nie pytaj kudłatego czyt. ruskiego cyborga , nawet o drogę. Niewydarzony przymuł, nawet nie wie, na jakim świecie żyje. 

Odpowiedzi: 0

Dziwny komentarz. Czyli nic nie róbmy i czekajmy na woję?

Odpowiedzi: 0

Z tego co wiem, iskandery to rakiety :)

Odpowiedzi: 0

Dzienkujema panie wujcie

Odpowiedzi: 0

Za niski ! Jak wszystkie mosty przejscia kładki itp itd

Odpowiedzi: 0

Gdzie ścieżka rowerowa. 

Odpowiedzi: 1

W dupie.

Odpowiedzi: 1

a skąd kolejne miliony

Odpowiedzi: 1

To chyba oczywiste... z dupy.

Odpowiedzi: 0

...to jakas kpina most nowy za tyle kasy a tu brak chodnika sciezki rowerowej...

tak trudno dodac 2 m szerokosci a nawet mogliscie budowac 2 lat dluzej !!!byle byl chodnik ...partacze szkoda gadac nigdy nie digonimy "zachodu" oni nam ciagle uciekaja 

Odpowiedzi: 1

Niestety, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak trudno dobudować do mostu po dwa metry z każdej stroniy. Ale glowa do góry, w kolejnym etapie, obok mostu przewidziano budowę  przeprawy promowej przeznaczonej tylko dla pieszych, kotków, piesków, sarenek, jelonków i rowerzystów. W okresie od wiosny do jesieni prom będzie kursował 24 h na dobę, w okresie zimowym przeprawa po lodzie.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz