Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

Na haju i bez uprawnień. Sprzęgło, jedynka i w drogę! Prosto do sądu

Andrzej Pudrzyński
11 października, 16:07

W Grucznie (gmina Świecie) policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę renaulta. Podczas kontroli ich podejrzenie wzbudziło nerwowe zachowanie młodego mężczyzny.

Fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

W ubiegłą niedzielę, tuż przed godz. 14.00, policjanci wydziału prewencji, patrolując ulice Gruczna, zwrócili uwagę na kierowcę renaulta, który na widok radiowozu przyspieszył i nagle skręcił w boczną uliczkę.

- Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Kierował nim 20-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. W trakcie rozmowy mężczyzna był nerwowy i trzęsły mu się ręce. Na zadane przez policjantów pytanie przyznał, że zażywał narkotyki - mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Funkcjonariusze przeszukali pojazd i kierowcę, ale nie znaleźli środków odurzających.
REKLAMA

Badanie narkotestem wykazało u 20-latka obecność metamfetaminy w organizmie. To nie jedyne jego przewinienie. Jak się okazało, nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem.

- Jeśli badanie ostatecznie potwierdzi zawartość środka odurzającego we krwi, mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem jego działania. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie odpowiadał za jazdę bez uprawnień – wyjaśnia Joanna Tarkowska.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Woow na mecie jechał???  Igranie z metą to jak igranie ze śmiercią. Na amfie można latać nawet kilka lat, a po mecie cieżko ogarnąć kilka miesięcy.

Odpowiedzi: 1

Widzisz, szkoda że cię nie znał. Pewnie byś mu doradził w tej kwestii bo po twoim komentarzu widać że znasz się na tym. Ach te wieloletnie doświadczenie...

Odpowiedzi: 1

Idiota z ciebie 

Odpowiedzi: 0

Niech ćpa i tak już do niczego się nie przyda. 

Odpowiedzi: 0

Stracone zgięte pokolonie...

Odpowiedzi: 0

Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. 

Odpowiedzi: 0

j*** mandat i 997

Odpowiedzi: 1

a 997 jebie i ciebie i twoja mamusie :)

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz