Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Na rynku w Osiu już pojawiła się choinka. Jest zupełnie inna niż do tej pory

Andrzej Bartniak
22 listopada, 20:08

Osie poszło w ślady wielu innych samorządów, które rezygnują z żywych drzew i na centralnym placu wsi stanęła niedawno sztuczna choinka. Niebawem rozbłysną na niej światła.

Choinka rozbłyśnie światłami 6 grudnia
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Zapewne wielu mieszkańców i osób przejeżdżających przez Osie zadało sobie pytanie, dlaczego w miejscowości, gdzie jak okiem sięgnąć rosną lasy, stawia się sztuczną choinkę?

- Ponieważ dbamy o przyrodę - mówi Marek Lejk, kierownik referatu rolnictwa i ochrony środowiska Urzędu Gminy w Osiu. - Pojawiają się głosy, że wycinanych jest za dużo drzew. Dlatego postanowiliśmy posłuchać obrońców przyrody i nie zmniejszać wartości przyrodniczej naszej gminy.
REKLAMA

W odróżnieniu np. od Świecia, choinka nie została kupiona, lecz wypożyczona. Natomiast to, że ustawiono ją nieco wcześniej niż dzieje się to zwykle, wynikał z tego, że nie było możliwości ustalenia późniejszego terminu z firmą, która zajmuje się takimi usługami.

Na razie choinka nie prezentuje się w pełnej krasie. Za sprawą światełek rozświetli się w mikołajki 6 grudnia.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (27)

Sztuczna - ekologiczna... 

Odpowiedzi: 0

Ciekawe kiedy jacyś debile ją zniszczą 

Odpowiedzi: 0

Nie podoba mi się ten pomysł, tyle plastiku, bleee

Odpowiedzi: 0

Super pomysł 

Odpowiedzi: 0

Ładna, ale zdecydowanie za szybko ją postawili. Niedługo zaczną stroić pół roku szybciej byleby oczy cieszyło, a serce?? Przez tak szybkie ogarnianie rzeczy na święta nie ma tej magii świąt...

Trochę szkoda..

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję, że przed GOKiem rozbłysną choinki z białymi lampkami jak co roku i że w ogóle coś jeszcze na rynku się pojawi oprócz tej choinki. No jest inna niż do tej pory, póki nie pala się lampki to ciężko ocenić jak to wygląda wieczorem   ale te choinki z bialymi/żółtymi lampkami zawsze wyglądały skromnie ale urokliwie. Szkoda tylko, że na tym się kończy. W Laskowicach mają chociaż jeszcze inne elementy swiateczne np. Przywieszone Na lampach ulicznych a u nas tylko choinka. Boję się tylko  ze szczawiki   patusy umysłowe albo obcokrajowcy porozwalaja 

Odpowiedzi: 0

Najtaniej jest postawić choinkę w lipcu, firmy mają dużo wolnego.  Bijemy brawo znów osiaką ,osie to stan umysłu.

Odpowiedzi: 1

Po pierwsze nie "osiaką", tylko " Osiakom". A po drugie, to jesteś źle wychowana/y, skoro wszystkich mierzysz równo. Zastanów się czasmi tym małym mózgiem nad jakimkolwiek wypowiedziami. My zwykli Osiacy nie możemy dużo do powiedzenia na to, co Wójt sobie wymyśla. 

Odpowiedzi: 1

Widać po komentarzach, że obojętnie co się zrobi, kiedy i w jaki sposób, zawsze znajdą się Ci mądrzejsi - podobno wiedzą wszystko najlepiej. Szkoda, że każda inicjatywa spotyka się z falą krytyki. Bardzo często pojawiają się tematy w gminach, przy realizacji których można się wykazać... Niestety nie ma wtedy tych osób, które mają zawsze coś do powiedzenia... Szkoda... Ciekawe jak miałby się ktoś zająć taką sprawą - co by zrobił i jak szybko stwierdził, że się nie da... Nie wiem ską w nas tyle złośliwości....

Odpowiedzi: 1

Zawsze znajdzie się kilku chętnych do krytyki, to już taki typ człowieka, nawet jak coś im się podoba to nie przyznają się do tego tylko wymyślą powód żeby ponażekać, nie poradzisz. Choinka piękna z niecierpliwością oczekuję kiedy zabłysną światełka. Oby tylko wandale ją oszczędzili ... A pomysł z ustrojeniem lamp też fajny, jeśli choinka przetrwa okres bożonarodzeniowy to może samożąd w przyszłym roku i w taką iluminację weźmie pod uwagę?

Odpowiedzi: 0

Jedna choinkę uratowaliście a miliony drzew wycinacie. 

Odpowiedzi: 1

Sztuczną uratowali? 

Odpowiedzi: 2

Pajac z ciebie

Odpowiedzi: 0

Uratowali żywa przed wycinka czytaj ze zrozumieniem tłuku

Odpowiedzi: 0

Brzydka choinka no ale jaka wiocha taka choinka. Osie to najbrzydsza wioska w Polsce

Odpowiedzi: 3

Chyba TY. Masz w domu lustro? 

Odpowiedzi: 1

Stefan teraz siedzi w domu przed lustrem i płacze

Odpowiedzi: 1

Płacze nad takimi pajacami jak wy

Odpowiedzi: 0

A ty jesteś Stefan  xD   xD   xD  

Odpowiedzi: 1

A xsxsxs

Odpowiedzi: 0

Szkoda, że nikt nie podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem... Miło by było zobaczyć w Święta Bożego Narodzenia jak Ci wzorowi obywale bez skazy mają postrojone choinki u siebie przed domami...

Odpowiedzi: 0

Wartość przyrodniocza gminy nie spadnie, gdy Lasy Państwowe zaprzestaną wielkiej wycinki

Odpowiedzi: 0

Jak szybko mogła by się zapalić

Odpowiedzi: 0

Panie Marku. Skoro samorząd jest taki eko, to dlaczego Gmina zakupiła służbową Dacię w benzynie a nie w elektryku? Czy dlatego, że brak jest stacji ładowania w garażu?

Odpowiedzi: 1

Elektryka?? Elektryk to ekologia?? Jesteś tego pewien panie Janie??

Odpowiedzi: 0

Przykre jest to ze mieszkańcy gminy wypisują takie rzeczy. czego się nie zrobi to Wam się nie dogodzi. Macie jakieś chore wymagania.. zróbcie coś sami, a potem komentujcię działania innych. Brawo Panie Wójcie!!!!! Super pomysł i super inicjatywa!!! Wszystkie te złośliwe komentarze niestety są pewnie od ludzi, którzy sami nic nigdy w życiu nie zrobili. Wracjac do wycinek w lesie- trzeba mieć trochę wiedzy dlaczego się odbywaja, żeby zabierać głos. Wstyd zlosliwi mieszkańcy Osia.... zróbcie coś, a potem będziecie mieli prawo krytykować!!!!!!!!!  

Odpowiedzi: 0

Choinka piękna... bardzo pozytywna odmiana w tym roku. Cieszę się, ze nie kolejna wycinka z lasow( to dzieje się na potęgę w naszym regionie- na polecenie rzadzacych). Osie to piękna gmina i miejscowość, tylko ludzie bardzo rozszczeniowi, co byś nie zrobił, zawsze się przyczepia i nic nie dogodzi. dzialajacym polecam  przypowieść o osiolku!  nie przejmujcie się negatywnymi komentarzami, łatwo oceniać, ale trudno zrobić coś samemu! 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz