Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Największa galeria handlowa w Świeciu. Będzie w końcu czy nie? Już wiadomo

Andrzej Bartniak
10 września 2021, 11:39

Jak zapowiada inwestor, najdalej za dwa miesiące na działce przy ul. Cukrowników w Świeciu pojawi się ekipa budowlana z ciężkim sprzętem, która przygotuje teren pod przyszłą inwestycję. Obiekt, największy tego typu w mieście, miałby być gotowy w ciągu roku.

Galeria ma stanąć na działce przy ul. Cukrowników, w sąsiedztwie Bricomarché.
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA
O planach budowy największej, jak dotąd, galerii handlowej w Świeciu pisaliśmy kilka razy. Inwestorem jest Arka Bud Invest, spółka spod Wejherowa w woj. pomorskim, zajmująca się budownictwem mieszkaniowym i użytkowym.

W listopadzie 2019 r. radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej. Plan zezwala na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Był to niezbędny warunek, aby inwestor poważnie myślał o budowie galerii.

Wydawało się, że po uchwaleniu przez radę miejską nowego planu, wiosną 2020 r. firma rozpocznie prace budowlane. Tak się jednak nie stało.

Pandemia i związane z nią ograniczenia, czasem zupełnie nieprzewidywalne, poważnie ostudziły niektóre zamysły inwestycyjne na 2020 r. Obawy powoli jednak ustępują.

Dotyczy to także planów spółki Arka Bud Invest, która zamierza w sąsiedztwie Bricomarché postawić galerię handlową o pow. 6,4 tys. m kw. Dla porównania, Multibox ma około 5 tys. m kw., a Kaufland i Tesco poniżej 2 tys. powierzchni sprzedaży.
REKLAMA


- Za dwa tygodnie teren zostanie ogrodzony, a mniej więcej za dwa miesiące rozpoczną się prace budowlane - zapowiada Krzysztof Guppert, dyrektor do spraw komercajlizacji i sprzedaży nieruchomości Arka Bud Invest. - Zakładamy, że obiekt będzie gotowy mniej więcej za rok.

Jak mówi dyrektor, 70 proc. powierzchni w obiekcie, który ma stanąć przy ul. Cukrowników, jest już wynajętych. Na razie nie może jednak zdradzić, z kim podpisano umowy.

Co z resztą lokali?
REKLAMA

- Czekamy na oferty - mówi Krzysztof Guppert. - Jest jeszcze miejsce dla firm z branży odzieżowej, gastronomi i usługowej np. dla kosmetyczki lub fryzjerki. Koszty wynajmu ustalane są indywidualnie.

Parterowy budynek ma mieć zwartą bryłę architektoniczną. Część sklepów znajdzie się wewnątrz, a część zostanie ulokowana po zewnętrznej stronie z wejściami "od podwórza", jak w Multiboksie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (37)

Wincyj sklepów 

Odpowiedzi: 1

Na osiedlu, gdzie mieszkam znajduje się slepik czynny także wkażdą niedzielę. Z moich obserwacji wynika, że właścicielka systematycznie zaopatruje się w świeckich markietach.

Odpowiedzi: 1

Otworz sklep i tez tak rob, plotkaro 

Odpowiedzi: 0

Zarżnijcie mały biznes w mieście do końca, niech tylko markety i duże firmy jedzą syto...

Odpowiedzi: 2

a napisz co sam kupujesz w tych mały firmach?

Odpowiedzi: 1

Gumy na konia, condonie  

Odpowiedzi: 0

Nie robisz zakupów w marketach? Jak znam życie to pierwszy pędzisz do Lidla na promocję białej przecenionej z 7,99 na 6,99 

Odpowiedzi: 1

to słabo znasz życie przygłupie, ale co nei napiszę i tak będziesz wiedział lepiej.

Odpowiedzi: 0

A kupię tam klamerki

Odpowiedzi: 1

I linkę tyż

Odpowiedzi: 0

Znowu parterowy budynek z wejściami od zewnątrz ...to żadna galeria jak chociażby Alfa czy Arkady. Czemu w Świeciu nie może być normalnej galerii ? A sklepy jakie będą to można sprawdzić np. Sinsay szukał ludzi do pracy na olx w Świeciu

Odpowiedzi: 3

Na rok wcześniej by pracowników szukali? 

Odpowiedzi: 0

Sinsay powstanie do końca roku w lokalu obok euro RTV AGD , nie w nowej galerii 

Odpowiedzi: 0

Bo w czasie 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24 itd........fali koronawirusa sklepy odzieżowe i , butami będą mogli być otwarte, bo to nie galeria tylko multi box

Odpowiedzi: 0

Nie ma drugiego w Europie, który postawił tyle obiektów handlowych typu marke/galeri w sąsiedztwie małego biznesu. Po trzy galerie i markety na jedno osiedle. W takiej np. Barcelonie na średnio długiej uliczce, jest pełno niewielkich sklepików i placówek usługowych. I co ciekawe - wszystkie maja rację bytu. W innych państwach europejskich jest podobnie, ale tam jak już wspomniałem - nie postawiono po kilka marketów pod nosem drobnych przedsiębiorców. Niestety, w Polsce pomylono WOLNY RYNEK z WOLNĄ AMERYKANKĄ... Wszystkie chwyty dozwolone...

Odpowiedzi: 1

Klasztorna średnio długa tylko tych turystów brak,podwieczór nawet miejscowych brak.To nie marketów wina tu niema klimatu w Świeciu (nie zapachowego)

Odpowiedzi: 1

Jak to turystów brak? Gdzie są te zagraniczne wycieczki, co miały zwiedzać miasto szlakiem kamiennych głów? Nie dojechali? 

Odpowiedzi: 1

E tam głowy,rynek się liczy drzewo i piękna nowoczesna fontanna ostatnio naprawiana

Odpowiedzi: 0

Całkowicie zbyteczna inwestycja. Choć z drugiej strony dobrze jest mieć wszystkie możliwe sklepy w jednym miejscu. Niestety dobije to dużą część małych lokalnych sklepów (czytaj stare Miasto). W tym mieście brakuje zdecydowanie terenów zielonych. Przydałby się park z prawdziwego zdarzenia. 

Odpowiedzi: 4

Trochę placu po cukrowni jeszcze zostało. Kup od właściciela terenu - osoba prywatna - działkę za 1-2 mln zł i zrób park dla bomelków. 

Odpowiedzi: 0

I po co ci ten park skoro i tak zaraz będzie zdemolowany przez młodych? Niech zrobią porządny rynek na ktory można wyjść w nocy napić się i zjeść coś ciekawego bo jak narazie to tylko patologia kebaby i żabka 

Odpowiedzi: 0

Z tego co mi wiadomo, to mamy piękny park przy Dużym Blankuszu. 

Odpowiedzi: 1

Park przy blankuszu to imprezownia dla młodych.

Odpowiedzi: 0

Widać że nigdzie poza świecie nie wyjeżdżacie skoro duży blankusz to park a marzenie to chlanie i jedzenie na rynku. Nie trzeba mi atrakcji dla bombelkow tylko terenów zielonych. Ale spokojnie, bez tego też sobie radzę. Jest Kozłowo są bory

Odpowiedzi: 0

Jak zam życie, to nowe sklepy będą pełne ludzi, że nie będzie gdzie zaparkować. Ile by marektów nie otworzyli, to wszędzie tłumy. 

Odpowiedzi: 1

I co w tym dziwnego?

Odpowiedzi: 0

Faktycznie w pewnych sprawach jesteśmy 100 lat za Europą, oni już z takich inwestycji wychodzą, wyciągnęli wnioski, że to błędna polityka, nie musimy powielać tych błędów, zresztą nie tylko tych. Jeszcze jedno ciekawe, kiedy ponowna rewitalizacja i zrywanie betonów i ponowne sadzenie zieleni. Dlaczego obywatele mają płacić za błędy nierozgarniętych włodarzy.

Odpowiedzi: 0

Acha...czyli nadal jeden wielki bubel

Odpowiedzi: 0

A dzisiaj Polsat zainteresował się nielegalnym wysypiskiem za które urząd chce wydać 10 melonów. Jakoś nie słyszałem tłumaczenia jak do tego dopuściliście. Niezła ściema w wykonaniu burmistrza 

Odpowiedzi: 2

powinni lub ktoś powinien zapłacić z własnej kieszeni, a nie z kasy podatników. Za brak kompetencji trzeba zapłacić. Ta sprawa i tak nadaje się do sprawdzenia przez jakiś urząd skąd ten brak kompetencji na pozowolenie komuś składować tam śmieci.. na terenie inwestycyjnym z lokalizowanym blisko innych firm

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz