Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

To nie żart. Aż trudno uwierzyć, że tak może wyglądać droga wojewódzka

Andrzej Pudrzyński
27 stycznia 2022, 19:36

- Jeśli ktoś oczekuje od drogi wojewódzkiej przynajmniej znośnego standardu, powinien wybrać się na odcinek między Piłą-Młyn a Jeżewem – mówi nasz Czytelnik.

- I to ma być droga wojewódzka? - pytają zdenerwowani mieszkańcy
Fot. nadesłane

REKLAMA

O fatalnym stanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 272 między miejscowościami Piła-Młyn a Jeżewem pisaliśmy w ubiegłym roku. Temat odżył po naszym dzisiejszym artykule o planowanych remontach dróg wojewódzkich w powiecie świeckim (patrz tekst poniżej).

Jak informowaliśmy, jedną z dróg, która ma doczekać się modernizacji jest trasa nr 272, ale tylko na nieco ponad 7-kilometrowym odcinku między Dolną Grupą (gmina Dragacz) a Piłą-Młyn (gmina Jeżewo).
REKLAMA

- A co z odcinkiem od wsi Piła-Młyn w kierunku Jeżewa? Ta droga to koszmar. Część to zwykła gruntówka, która nawet nie widziała asfaltu. Jeżdżenie tamtędy po zimowych roztopach czy opadach deszczu przypomina rajd terenowy. Aż trudno uwierzyć, że to droga wojewódzka! – irytują się po przeczytaniu czwartkowego artykułu okoliczni mieszkańcy i kierowcy z innych miejscowości korzystający z tego odcinka.

Przebieg drogi wojewódzkiej nr 272 i jej feralny odcinek (czerwona strzałka na mapce poniżej)

REKLAMA

Jak przekonuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, w miarę możliwości gruntowy, 2-kilometrowy odcinek trasy nr 272 jest co jakiś czas równany. Mieszkańcom jednak zależy, aby w końcu pojawił się tam asfalt, bo doraźne "łatanie" niewiele daje.

- W tej chwili naszym priorytetem jest odcinek między Dolną Grupą a Piłą-Młyn, bo korzystają z niego mieszkańcy wielu okolicznych miejscowości. Tymczasem na leśnym, gruntowym odcinku, o którym mowa, ruch jest stosunkowo niewielki – mówi Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

W ocenie ZDW, jeździ tamtędy 200-300 pojazdów dziennie.
REKLAMA

- Mamy ograniczony budżet. Być może w przyszłości uda się pozyskać zewnętrzne środki na modernizację tego odcinka, ale w pierwszej kolejności kierowane są one na drogi o największym natężeniu ruchu – argumentuje Michał Sitarek.

Zarząd Dróg Wojewódzkich na razie nie podaje żadnych przybliżonych terminów, kiedy mieszkańcy mogliby spodziewać się poprawienia stanu nawierzchni.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (32)

A gdzie komentarz Pogody, naszego przedstawiciela w sejmiku???

Odpowiedzi: 3

Radny Pogoda poróżnił się z Marszałkiem i już go nie popiera,  stąd brak finansowania

Odpowiedzi: 1

a tego nie wiedzialem;)))

Odpowiedzi: 0

Geniuszu, a co sejmik ma wspólnego z budową deróg budowy dróg? Może zapytałbyś o opinię pisiego przedstawiciela w sejmiku reprezentującego pow. świecki, tow. Jacka Chmarzyńskiego? Którego aktywnościi, zresztą i tak nie widać w polityce naszego powiatu. Hmmm.

Odpowiedzi: 1

Zgodnie z prawem Sejmik wojewodztwa jest odpowiedzialny za te drige bo do nich ona nalezy.

Oczywiscie drugi radny tez moze cos na ten temat powiedziec ale to Pogoda jest w komisji infrastruktury i to on ma wplyw na polityke w zakresie budowy i remontu drog wojewodzkich.

Odpowiedzi: 0

W DUPIE ;;;ddd

Odpowiedzi: 0

Po pierwsze gdyby droga była zrobiona to z pewnością by o wiele więcej osób tamtędy jeździło.... Logiczne jest ze kierowcy omijają ta trasę z obawy o uszkodzenie swojego pojazdu.... A trasa Dolna Grupa-Piła Mlyn posiada asfalt więc nie zrozumiały jest remont tego odcinka... Panie Sitarek ruszy się Pan zza biurka i wybierze się na trasę Dolna Grupa Jeżewo, może wtedy zrozumie Pan istniejący problem.. I to taki wyczyn i koszt zrobić 2km drogi??? Życzę większej wyobraźni panom z Zarządu Dróg Wojewódzkich

Odpowiedzi: 0

Śmiech.... A na co mają pieniądze . Ta droga od lat tak wygląda tragicznie . Nie idzie normalnie tą trasa przejechać a jeździ tam dosc sporo samochodow . Gdyby droga była normalna, dostosowana to by był jeszcze większy ruch .. Lecz niestety jak zwykle od lat  na nic podobno nie mają pieniędzy .... 

Odpowiedzi: 0

A kto chce jeździć po takich wertepach i stale naprawiać samochody .Z Jezewa jeździć musimy przez Piecmorgi i Busnie albo przez Wiag i nadrabiać kilometry Niech się zastanowia i przyjadą zobaczyć jak tu wygląda .Zaprosimy tv niech pokażą jak dyrekcja w Bydgoszczy dba o drogę wojewódzką 

Odpowiedzi: 0

Może Pan redaktor odpowiednio nagłośni sprawę i ktoś się tym zajmie... Taka prośbą.. O tej drodze od lat się mówi... I będą teraz robić odcinek 7,2 km Dolna Grupa - Piła Mlyn gdzie jest asfalt a nie moga zrobić 2km odcinka Piła Mlyn-Jeżewo.... To jakaś paranoja!!!! 

Odpowiedzi: 0

Pieprzenie głupot .... jak może być duże natężenie ruchu po tak dziurawej drodze , gdyby był asfalt to gwarantuje że do Grudziądza , mieszkańcy z całej gminy Jeżewo i sąsiednich miejscowości jak Gródek , Drzycim podróżowali by tylko i wyłącznie tą trasą .

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się w zupełności. Jest różnica pomiędzy 17 kilometrów, a 30 jadąc naokoło. Z pewnością gdyby był tam asfalt ruch byłby o wiele większy.

Odpowiedzi: 0

Sam kiedyś jechałem ta droga z Jezewa do Grudziądza. To aż wyzywałem że to ma być droga wojewódzka! Porażka na całej lini.... Jakoś z Osia do Warlubia też droga wojewódzka która prowadzi przez bory tucholskie jest względnie wyremontowana i poszerzona. Ale tu zapewne były kiedyś względy zakładów mięsnych z Osia i autostrady. A tu nie wielki odcinek i nie ma kasy. Ale fakt pan Pogoda siedzi w sejmiku to powinien cis zadziałać 

Odpowiedzi: 1

Trasa Osie - Warlubie nie jest już od kilku lat drogą wojewódzka a powiatową i wyremontowana za pieniądze powiatu. 

Odpowiedzi: 0

W telewizji na TVN Turbo powinni nagłośnić chłopacy z " Absurdów Drogowych " tą wielką dziurawą wojewódzką 272 , przynajmniej Panowie z Bydgoszczy byli by sławni na całą POLSKĘ

Odpowiedzi: 0

To jest zdjęcie drogi po "wyrównaniu". Dzisiaj to  dopiero jest  masakra.  A odcinek Grupa - Piła Młyn był kilka lat temu robiony. Czyli co? Ktoś znowu dał ciała i droga do remontu????? 

Odpowiedzi: 1

Nie ktoś, tylko firma KIC-TRANS z Drzycimia.

Odpowiedzi: 0

Moze jak kiedyś jakaś szycha kupi w tej pięknej przyrodniczo okolicy działki postawi domek i nagle zachoruje czy wybuchnie pożar i co wtedy służby ratunkowe nie latają a przez taki stan drogi dojazd sie wydłuży i wtedy jak dojdzie do tragedii to może inwestycja ruszy

Odpowiedzi: 0

Za robotę się wezta

Odpowiedzi: 0

może autor artykułu dotrze po co ma być remontowany odcinek, jaka ma być nośność nowej drogi i jakie będą jego koszty i zestawi z kosztami położenia brakującego asfaltu, może być ciekawie. Chętnie przejechałbym się to trasą do Grudządza, obcnie jest to ryzykowne 

Odpowiedzi: 0

zapraszamy na przejażdżkę do miejscowości Buczek - Skrzynki. Tu to dopiero masakra!! To co na zdjęciu to słabe porównanie do naszej drogi! Same dziury na dziurze i do tego rowy od ciężarówek... 

Skandal!!

Odpowiedzi: 1

ROZKLAD JAZDY; - JAZDA Z BUCZKAMI,,,,,,,,,,,,,,, ROWY TO NA DUPIE SOM HE HE DZIURA NA DZIURZE JAK W DOBRYM SERZE ALBO MOZGU,, tYch co ZAZONDZAJOM TYMI MILIONAMI. LUDZIE OTWURZCIE OCZY

Odpowiedzi: 0

Drogi wojewódzkie zawsze obrazują stan województwa. Okręg bydgoski to zadupie ,zero rozrywki , żadnych porządnych atrakcji dla dzieci, żadnego porządnego aqua parku. To zadupie które każdy omija oprócz napływającej masy Ukraińców. Zabierać graty i uciekać na zachód ostatni gasi światło.

Odpowiedzi: 0

ZDW to taka ostoja dla nieudaczników partyjnych

Odpowiedzi: 0

Za remont tej samej drogi w Laskowicach gdzie jest asfalt to ten kawałek drogi by też zrobili. Bydgoszcz czeka no kasę od innych i wtedy to zrobią

Odpowiedzi: 0

To prawda, że droga między Piłą Młyn a Grupą jest ok , czego już nie można powiedzieć o drodze w Grupie . Wąska, dziurawa, żeby się minąć trzeba zjechać na  bardzo dziurawe pobocze i jeszcze uważać na samowolnie wstawione słupki plastikowe tuż przy samym asfalcie przy budynku 5.Tam żeby się minąć  z innym autem jadąc w stronę Grudziądza musisz poczekać przed słupkami aż tamto auto przejedzie, bo pani samowolnie wstawiła je sobie w pasie drogowym a nikt z tym nic nie robi.

Odpowiedzi: 0

Droga z Jeżewa do Piły Młyn kiepska, ale ten dwukilometrowy odcinek na którym brakuje asfaltu to porażka. Nie ma kasy na 2 kilometry a robią 7 które jest ok. Pewnie ktoś wpływowy tam mieszka i z tąd te poprawki dobrego asfaltu a reszta niech się martwi, albo jeździ na około. 

Odpowiedzi: 0

To jakby zdjęcie z osiedla koło szpitala

Odpowiedzi: 0

Właśnie dziś jechałam,makabra. Ograniczenie prędkości do 40 km na godz.. A jechać można maksymalnie 20km na godzinę ryzykując uszkodzenie zawieszenia samochodu.

Odpowiedzi: 0

Nie naprawiać!!! fajna droga na prawdziwe MTB 

Odpowiedzi: 1

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz