Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Nowa ulica na Mariankach. Miasto prawie nic na nią nie wyda z własnego budżetu

red
8 kwietnia, 08:27

Jeszcze tej wiosny może zostać ogłoszony przetarg na budowę nowej ulicy, której patronem będzie król Kazimierz Jagiellończyk. Inwestycja niemal w całości zostanie sfinansowana z rządowej dotacji.

Budowa ul. Jagiellończyka ma związek z planami budowy kolejnych bloków w tym rejonie
Fot. UM w Świeciu

REKLAMA

Nowa ulica, odchodząca od ul. Chrobrego, ma być jedną z najkrótszych królewskich ulic w nowej, szybko rozrastającej się, części osiedla Marianki. Szacowany koszt budowy wynosi 757 tys. zł. Natomiast rządowa dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznana niedawno na to zadanie to aż 700 tys. zł.

- Niezbędne dokumentacja jest już gotowa - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Sadzę, że jeszcze tej wiosny zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Nowa ulica, która nie będzie się krzyżować z żadną inną oprócz Chrobrego, powstanie w związku z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi realizowanymi w tym rejonie. Jeden z deweloperów już zapowiedział powstanie kolejnego budynku, który w przyszłości będzie przypisany właśnie do ul. Jagiellończyka.
REKLAMA

Poniżej mapka poglądowa z zaznaczonymi ulicami na górnych Mariankach, które powstały w ostatnich kilku latach, wśród nich róznież planowana ul. K. Jagiellończyka.

Jagiellończyka (fioletowy), Kazimierza Wlk. (czerwony), Bony (niebieski), Sobieskiego (brązowy), Chrobrego (zielony)

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Komentarze (6)

Panie Wójcik czas wyjąć gwizdek 

Odpowiedzi: 1

Panienka z okienka mu gwizdek poprowadziła ale Tadek ma jeszcze

Odpowiedzi: 0

no w koncu olac te dolne marianki i biede na kredytach prosze skupic sie na nas ludzi z kasa i nowymi blokami. Czystosc perfumy i ladne samochody. 

Oczywiscie kto ma kredyt to nas nie nalezy. 

Odpowiedzi: 2

naprawdę masz tak pusto w głowie????

Odpowiedzi: 0

Tak, jak wyrażasz mysli, tak masz w glowie poukładane. No, ale cóż na głupote kasa nie pomoże, a i leków chyba nie ma. życie Cie zweryfikuje.

Odpowiedzi: 1

Wy tak serio ?? widać że to troll zrobiony, tylko aby ludzi drażnić

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz