Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

O takim wyposażeniu, jakie ma podstawówka w Osiu, marzy niejedna szkoła [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
13 września, 08:24

Będą wiercić, wkręcać, piłować, filmować, robić zdjęcia i drukować na drukarce 3D - wszystko po to, aby rozwijać wśród uczniów techniczne umiejętności i kreatywne myślenie.

Uczniowie mogą już korzystać z nowego wyposażenia
Fot. UG Osie
REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Osiu dostała 127,5 tys. zł w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kreatywnych i technicznych kompetencji przyszłości (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

REKLAMA
REKLAMA

- Fundusze przekazano nam w 2021 i 2022 r. Po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu, przystąpiliśmy do kapitalnego remontu sali do zajęć technicznych kosztem 37 tys. zł, w taki sposób, aby spełniała ona wszelkie wymagane warunki – wyjaśnia Michał Grabski, wójt gminy Osie.

Za otrzymane pieniądze kupiono m.in. wiertarki, wiertarko - wkrętarki, wyrzynarki, szlifierki, piły, wypalarki do drewna, skrzynki narzędziowe, imadła, stoły warsztatowe, lutownice, kamerę, aparaty cyfrowe, mikroport, laptop, mikrofon cyfrowy, drukarkę 3D, monitor interaktywny i odzież ochronną dla uczniów.

REKLAMA
REKLAMA

- Zakupiony sprzęt na pewno uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać się w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych – podkreśla Michał Grabski.

W ramach posiedzenia komisji wójt Michał Grabski i radni dokonali oględzin sali do zajęć technicznych, do której zakupiono sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (12)

Dzieci w podstawówce wiercić i lutować brawo za pomysł 

Odpowiedzi: 1

A co Ty w podstawówce nie miałeś zajęć technicznych? my wierciliśmy , szlifowaliśmy, kleiliśmy, piekliśmy i gotowaliśmy . I żyjemy, co prawda zdażały się małe wpadki: jakieś drobne skaleczenia i podpalenia ale rodzice nie lecieli zaraz osrani do szkoły bo niunio paluszek popażył. To nie dzieci z klas 1-3 tylko 4-8 nie jedno operuje w domu klejem na gorąco a to też potrafi nieźle popażyć, tak że nie bój żaby, ja tam jestem dumna że taki sprzęt mają, brawo Panie Wójcie, oby teraz tylko dzieciaczki ten sprzęt szanowały.

Odpowiedzi: 3

A zdaRZało się, że nieraz, na okres miałaś stopień 2+ z języka polskiego? Przyznaj się, ale bez popaRZenia? Chociaż jestem pełen podziwu, bo wg ciebie żaba to naprawdę żaba a nie rzaba. Całe szczęście, że słowo dumna nie pomyliłaś z określeniem durna.

Odpowiedzi: 0

A zdaRZało się, że nieraz, na okres miałaś stopień 2+ z języka polskiego? Przyznaj się, ale bez popaRZenia? Chociaż jestem pełen podziwu, bo wg ciebie żaba to naprawdę żaba a nie rzaba. Całe szczęście, że słowo dumna nie pomyliłaś z określeniem durna.

Odpowiedzi: 0

Widać że dużo wiercilas .... Za to polski język leży..i to jest to właśnie.

Odpowiedzi: 0

Brawo, tak powinno być, ZPT na poziomie. Przynajmniej jakieś podstawy załapią i nie bedą technicznymi amebami w przyszłości.

Odpowiedzi: 0

Strasznie siem bojem o mojego brajanka żeby mu siem nic nie stało. Na tych zajenciach

Odpowiedzi: 0

Brawo,tak wyposażone szkoły były w latach siedemdziesiątych,tak zwane Tysiąclatki,gabinety super wyposażone,takich szkół dzisiaj nie ma

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry pomysł w końcu dzieciaki czegoś  pożytecznego się nauczą niech chociaż 20 % znich w przszłości zapamięta i skorzysta z tej nauki to i tak będzie sukces. W dzisiejszych czasach liczą się umiejętności a nie dyplomy a ryzyko jest zawsze.

Odpowiedzi: 0

Świetny pomysł. Jeszcze nauka gotowania i operowania budżetem domowym i może przestaniemy masowo wychowywać niesamodzielnych debili. Chociaż każdy taką naukę powinien pobierać w domu... 

Odpowiedzi: 0

Aż im zazdroszcze. Nas Pan na technice nauczyl tylko 1 dziure wywiercic, i nic poza tym

Odpowiedzi: 0

Pamiętam jak w czwartej klasie mieliśmy zamianę sal z dziewczynami. One poszły zbijać karmniki dla ptaków, a my poznaliśmy obsługę maszyny do szycia. Dziś mam czterdzieści pięć lat i potrafię sam sobie zeszyć rozdarte spodnie robocze, nauka pozostała w głowie. Tak że świetny pomysł z tą akcją.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz