Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Ogień zniszczył budynek mieszkalny. Zagrożony był również hotel Pałac Poledno [nowe informacje]

Andrzej Pudrzyński
27 lipca, 07:24

Dziewięć osób straciło dach nad głową w wyniku pożaru budynku mieszkalnego, który wybuchł we wtorek w nocy w Polednie koło Bukowca. W obawie przed rozprzestrzenieniem się ognia, ewkuowano również gości i personel pobliskiego hotelu Pałac Poledno.

Drewniany budynek mieszkalny spłonął niemal doszczętnie
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Nowe informacje na temat pożaru w Polednie w gminie Bukowiec, o którym pisaliśmy wczoraj (czytaj artykuł poniżej).

Komenda powiatowa straży pożarnej w Świeciu dostała informację o płonącym budynku we wtorek tuż po godz. 22.00. Na miejsce skierowano 10 zastępów.

REKLAMA
REKLAMA

Płonął wielorodzinny drewniany budynek mieszkalny o powierzchni około 300 m kw. tuż przy wjeździe na teren Pałacu Poledno.

- Dziewięcioro mieszkańców opuściło w porę dom, dzieki czemu nikt nie doznał obrażeń - informuje ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Mieszkańcy wynieśli też butlę z gazem, co zapobiegło eksplozji.

REKLAMA
REKLAMA

Budynek dzieliło od Pałacu Poledno niespełna 20 metrów. Istniało niebezpieczeństwo, że ogień obejmie również zabudowania hotelowe, dlatego część sąsiadującą z płonącym budynkiem polano wodą. Z hotelu ewakuowano 30 osób.

- Zagrożenie było jednak krótkotrwałe, bo wiatr skierował płomienie w przeciwnym kierunku. Po pewnym czasie goście mogli wrócić do hotelu - wyjaśnia Michał Goliński.

W drewnianym budynku zniszczeniu uległo poddasze i większość parteru. Spłonęło również całe wyposażenie mieszkań.

REKLAMA
REKLAMA

- Część mieszkańców znalazła schronienie u rodzin, a jedna osoba u sołtysa. Na razie nie dysponujemy szacunkowymi stratami. Na pewno są bardzo duże - przyznaje Michał Goliński.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Działania straży pożarnej trwały ponad sześć godzin.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (26)

Przed godziną 22 ;)

Odpowiedzi: 1

Informacja przyszła o godz. 22:02.

Odpowiedzi: 0

No sołtysowa szkoda gadać.... niezbyt lubiana

Odpowiedzi: 4

Za bardzo nosek zadziera ale teraz ma okazję pomóc pogorzelcom. 

Odpowiedzi: 0

Sołtysowa niezbyt lubiana, a Kaźmirz, jak zwykle, pod wpływem.

Odpowiedzi: 1

Ludzie tracą dach nad głową, cały swój życiowy dobytek a was interesuje osoba Agaty ''SOŁTYSOWEJ". Może jakaś wiejska ankieta, co? Odnośnie lubienia kogoś lub tez nie. Jesteście żałośni. To nie reality show żebyście musieli śledzić jej poczynania. Najważniejsze jest to, że jako jedna z naprawdę niewielu pomogła. Jest tylko człowiekiem. A wy jesteście dnem, które tylko stoi z boku z założonymi rękoma i nic nie robi tylko potrafi człowiekowi dupe obsmarować. Wioska pełna biznesmenów a za grosz poczucia człowieczeństwa ani współczucia. 

Odpowiedzi: 0

Nie sołtysowa tylko Agata i proszę jej nie obrażać jesteśmy jej wdzięczni tak samo jak ich sąsiadami którzy nas przygarnęli...bo Ty co piszesz nie wiesz przez co my przechodzimy proszę nie pisać takich bzdur serce nam pęka że nie mamy domu i mamy ich ludzi o wielkich sercach dziękujemy i soltysowi i wszystkim którzy nam pomagają bezinteresownie

Odpowiedzi: 0

Niektórzy ludzie to zero empatii. Taką tragedia ludziom się wydarzyła,  a tu zbędny komentarz. Lepiej ci człowieku? Nie rozumiem takich ludzi którzy plują jadem!!! Agata miała ludzki odruch, którego widocznie tobie brakuje. Dla Agaty wielki ukłon za dobroć serca.

Odpowiedzi: 0

No sołtysowa to się nam nie udała. Teraz pokazowa pomoc a na co dzień tragedia 

Odpowiedzi: 2

Sołtysowa jutro również będzie przygotowywać posiłek dla poszkodowanych. Zaprasza Cię do pomocy Pole Dno. Możesz również przenocować,pozwolić się wykąpać kilku ludziom.

Odpowiedzi: 0

Sołtysowa jutro również będzie przygotowywać posiłek dla poszkodowanych. Zaprasza Cię do pomocy Pole Dno. Możesz również przenocować,pozwolić się wykąpać kilku ludziom.

Odpowiedzi: 0

Wydarzyla się ogromna tragedia. Skupiamy się na Agacie. Nie wydaje mi się by robiła cokolwiek na pokaz. Jeśli już odważyłam się napisać komentarz, to wyrażę swoją opinię. Przecież na codzien bardzo przyjaźni się z domownikami. Więc czemu tak dziwi Jej postawa. Że chciała pomóc , że działała może i chaotycznie ale chciała szybko zareagować??? A tak nawiasem ujmując to jedna Pani Sołtysowa nic nie zdziała w pojedynkę. Owszem, ma możliwość kierować swoje prośby "do gory  "' ale tak naprawdę tu powinna się zintegrować cała wieś! Nie pisać głupie komentarze tylko działać. A pani Agata niech ma dalej siłę i wspiera swoich przyjaciół 

Odpowiedzi: 1

W pełni zgadzam się z tą opinią. Pomóżmy im wszyscy!

Odpowiedzi: 0

Brawo dla Panu Sołtysowej za szybką reakcję i chęć pomocy poszkodowanym,a że nikturym żal d.... ściska to tego nie mogę zrozumieć wobec takiej tragedii.Jak ktoś ma do niej problem to niech jej powie prosto w oczy ,a nie wypisuje anonimowo jakieś żale.Teraz trzeba skupić się na pomocy poszkodowanym rodziną. 

Odpowiedzi: 1

Przepraszam za błąd miało być niektórym. Literki uciekły i czasami za chwilę się zacznie.

Odpowiedzi: 0

Agata na prezydenta za Andrzeja! 

Odpowiedzi: 0

Zawsze staram się pomóc ludziom.,,OBIEKTYWNY" skoro tak mnie obserwowałeś równie dobrze mogłeś tez starać się pomóc,ale nie kojarzę by się ktoś kwapił.Swoja negatywne nastawienie do mojej osoby przekuj na pomoc poszkodowanym będziesz miał okazję się wykazać nie tylko wpisami. Nie wstydze sie niczego co zrobilam nie muszę pisać anonimowo.

Odpowiedzi: 2

Brawo Agata! Działaj dalej i nie patrz na innych!

Odpowiedzi: 0

Skoro tak wygadana jesteś za klawiaturą to może czas przejść do czynów i zaoferować realną pomoc ofiarom tej tragedii? Nie marnuj czasu na czytanie komentarzy tylko zabierz się do roboty. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 3

A ty też pomożesz czy wypniesz się na tych ludzi. Żeby nie było jestem ze Świecia i z ciekawości czytam jak się żrecie.

Odpowiedzi: 0

Byłem świadkiem pomocy kiedy pani Agata pomagała pogorzelca i nawet zaproponowała mieszkanie u siebie. 

Odpowiedzi: 0

Może czas na ciebie żebyś przeszedł do czynów a nie wiecznie doszukiwał sie problemu? Pomogła. ŹLE. By nie pomogła też ŹLE. Półmózgom nigdy nie dogodzisz. A co do zaoferowania pomocy to pomaga im wystarczająco jak na swoje możliwości. Nie jest Wszechmogąca, sama świata nie zbawi, jest zwykłą osobą jak każdy z nas. Z sercem na dłoni. Pomoże w każdej sytuacji, jeśli ktoś jest w potrzebie. Wiem to z autopsji. Mogłabym zapytać czym jest realna pomoc według ciebie, ale tak w sumie to każdy tutaj ma w dupie twoje zdanie półmózgu. Włącz myślenie, z fartem. 

Odpowiedzi: 0

Agata tak trzymaj cała Polska jest z tobą 

Odpowiedzi: 1

Hahaha dobre 

Odpowiedzi: 0

Wielki uklon dla Tych co pomagaja, w tak trudnym momencie dla poszkodowanych.. Wielka empatia z mojego strony , bylam tez w podobnej sytuacji i prawie stracilam dach  nad  glowa..bez ludzkiej pomocy moja rodzina nie dala by rady..Fajnie widziec pomocna dlon.. Trzymajcie sie I badzcie sillni..A temu Panu Czy Pani  co nie ma NIC do robienia poza krytyka, zycze Wszystkiego dobrego rowniez..Abys wkrotce stal sie lepszym.czlowiekiem..Jezeli nie planujesz.. juz teraz modlilabys sie za to aby Los Ciebie od takiej tragedii ochronil..Dobrego dnia..

Odpowiedzi: 0

Cały czas coś się u was pali na ty wichurze , rok w rok .Coś jest nie tak , muszę to dogłębnie zbadać ....

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz