Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Pełne śmiechu olimpijskie zmagania osób niepełnosprawnych [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
25 maja, 17:46

Cztery drużyny wzięły udział w pikniku "Sprawni-Niepełnosprawni, czyli olimpiada na wesoło". 

Zawodnicy ŚDS w Świeciu pokonujący tor przeszkód z niewielką pomocą opiekunki
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Pierwotnie środowa impreza, skierowana do osób niepełnosprawnych, miała odbyć się na orliku. Jednak ze względu na niepewną pogodę, w ostatniej chwili przeniesiono ją do Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Jak wskazuje nazwa pikniku sportowego, "Sprawni-Niepełnosprawni, czyli olimpiada na wesoło", wynik rywalizacji nie był priorytetem. Co nie znaczy, że zawodnicy nie starali się ze wszystkich sił wypaść jak najlepiej. Rywalizowano w ośmiu, niektórych bardzo złożonych, konkurencjach.

REKLAMA
REKLAMA

Największy puchar - trofeum za pierwsze miejsce - odebrał zespół Wesołe Bąble reprezentujący Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowem. Drugie miejsce zajęły Błyskawice z WTZ w Świeciu, trzecie Nowscy Mocarze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowem a czwarte Bodygard i Przyjaciele z ŚDS w Świeciu.

Olimpiadę na wesoło zorganizował dział sportowy OKSiR w Świeciu.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Niestety nazwa imprezy mocno razi, już od kilku lat używanie określenia osoba niepełnosprawna jest niewłaściwe, i mówi się o tym dużo. Mówić się powinno Osoba z Niepełnosprawnością - OzN, ponieważ niepełnosprawność jest tylko jedną z cech tych osób, a nie jedyną która je określa i stygmatyzuje mocno.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz