Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Piwo z Gruczna i krówki z Luszkowa wśród najlepszych produktów w regionie [zdjęcia]

Dwa produkty z powiatu świeckiego, jeden z gminy Świecie, a drugi z gminy Pruszcz, zostały nagrodzone podczas targów "Lato na wsi" w Minikowie koło Nakła.

Udostępnij
gl2

W niedzielę w Minikowie podczas targów "Lato na wsi" przeprowadzono regionalny etap konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionu (o udziale w targach kół gospodyń z powiatu świeckiego przeczytasz w artykule poniżej).

Głównym celem konkursu jest docenienie regionalnych produktów. Czasami już nieco zapominanych, a przez lata wytwarzanych w taki sam, tradycyjny sposób. Często w oparciu o naturalne składniki i surowce.

W konkursie uczestniczyli także, i to z sukcesami, przedstawiciele powiatu świeckiego.

Piwo Gruczniak (właścicielem marki jest firma z Gruczna w gminie Świecie), zdobyło aż dwie nagrody. Pierwszą został uhonorowany Gruczniak Pils. Natomiast Gruczniak Nocą otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Perła Regionu.

Finał tego konkursu zaplanowano na przełom września i października podczas uroczystej gali w trakcie targów Smaki Regionów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

- Nie ma co ukrywać, że to dla całego zespołu Gruczniaka ogromna radość i duma - przyznaje Szymon Górski, właściciel marki Gruczniak.  - Nagrody są bardzo ważne, bo dowodzą, że nasze produkty są prawdziwie regionalne, dobre i wykazują się wysokimi walorami smakowymi. Natomiast nominacja na Perłę Regionu już sama w sobie jest nagrodą i docenieniem tego, co dobre i wartościowe - zaznacza Szymon Górski.

Warto dodać, że Gruczniak w ubiegłym roku zdobył prestiżową nagrodę Perła za piwo jasne pełne za prostotę i klasykę w smaku.

Drugim laureatem została Nadwiślańska Chata w Luszkowie (gmina Pruszcz), która na konkurs wystawiła syrop z czarnej porzeczki, pasztetową domową i cukierki krówki.

Właśnie ten ostatni produkt szczególnie przypadł do gustu konkursowej komisji, która przyznała krówkom z Luszkowa wyróżnienie.

Nadwiślańska Chata ma w swojej ofercie nie tylko klasyczne krówki, ale również z naturalnymi dodatkami, takimi jak orzechy laskowe, a nawet bez cukru, ale za to z syropem z buraka cukrowego.

- Ogromnie się cieszymy z tej nagrody. Krówki są jednym z naszych wiodących produktów, z którym jesteśmy bardzo kojarzeni. To docenienie naszej tradycyjnej kuchni i dawnych metod, według których przygotowujemy wszystkie nasze produkty - mówi Zdzisław Brzykcy, właściciel Nadwiślańskiej Chaty w Luszkowie.

Głównym organizatorem konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Konkurs odbywa się pod patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Komisja konkursowa ocenia krówki z Luszkowa i piwo Gruczniak

Wyniki konkursu już znane, można się zrelaksować

Zdzisław Brzykcy z wyróżnieniem dla krówek z Nadwiślańskiej Chaty

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Piwo Gruczniak to piwo z

Piwo Gruczniak to piwo z browaru Krajan Nakło z etykietą Gruczniak. Z Grucznem ma tyle wspólnego, że wydymani kupujący oddają pieniądze kolesiowi z Gruczna. Co innego krówki od Pana Brzykcy, tu pełen szacun.

To czemu autor art pisze ze

To czemu autor art pisze ze to piwo produkowane przez firme z gruczna ? To co ta firma sama zrobila przy tym piwie ?

A gdyby Powiat tak

A gdyby Powiat tak przypadkiem na rynku w Świeciu jakiś kiosk czy sklepik z naszymi regionalnymi wyrobami wystwił na sezon wakacji ciekawe co by się stało?

Gdyby piwo bylo produkowane

Gdyby piwo bylo produkowane wGrucznie i receptura p.Górskich  to owszem należy się dużą nagroda wyróżnienie ale w tym przypadku? Nie sądzę 

Gruczniak- a jaki to browar ?

Gruczniak- a jaki to browar ?

Żenada i tyle. 

A może w Grucznie by

A może w Grucznie by warzalnie piwa uruchomić i po pomówieniach.

Wino swojskie z Gruczna by

Wino swojskie z Gruczna by się przydało!

Do gruczniaka – a może by tak

Do gruczniaka – a może by tak rozwiać wszelkie wątpliwości raz na zawsze i pokazać np w lokalnej prasie co tak naprawdę w tym piwie pochodzi z gruczna… jeśli weźmie się pod uwagę nazwę „piwo regionalne” to na prawdę slabo to wygląda… I nie mówię tego z żadna zazdrością że idzie wam biznes tylko dlatego że w dzisiejszych czasach powinno się być transparentnym… a zatem co w piwie pochodzi z gruczna? Czesto słyszy się o waszym piwie produkowanym w browarze w grucznie to chyba też nie do końca prawda? Czy jestem w błędzie? Jak zbuduje się browar w grucznie i stworzycie tam produkcję z surowców pochodzących z gruczna to czy na pewno będzie ten sam smak piwa? To proste pytania które pozwolą rozwiać raz na zawsze wszelkie wątpliwości niedowiarków. Ps. Pozwolę sobie podpowiedzieć wam jeśli chodzi o stronę marketingowa. Warto popracować nad jakością wstawianych zdjęć na portale społecznościowe, jakieś przemyślane kadry i ujęcia, zdjęcia w wyższej jakości. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia. Pozdrawiam

Nikt normalny nie kupuje tych

Bazarowy troll zjada tylko

No to ja tak ogólnie odpisze

No to ja tak ogólnie odpisze tutaj (tak w ogóle jeśli użytkownik GRUCZNIAK to oficjalna odpowiedź producenta to słabo umiecie w PR). Ktoś tu chyba nie rozróżnia zazdrości i hejtu od krytyki. Problem jaki jest z tymi piwami, to to że oprócz jazdy na patencie że Gruczno leży tam gdzie leży to nie w nim nic regionalnego. Jeśli browar krajan miałby wolne moce przerobowe to identyczne piwo równie dobrze może zamówić ktoś z Marianek w Świeciu i nazwać je Mariańskie. Warzyć sobie te piwa Gruczniak może gdzie chce, browary kontraktowe tak działają, to część biznesu – spoko, ale dajcie chociaz jakis punkt zaczepienia że to piwo jest w jakiś sposób z grucznem powiązane. Browary regionalne jak Amber i Bytów chociażby stoją kilka półek wyżej jeśli chodzi o produkty. Po co otwierać linię produkcyjną w grucznie skoro piwa dalej będą warzone jak koncerniaki? Jakby w tym przedsięwzięciu był jakiś ogarnięty piwowar, ze swoimi recepturami to na najbliższym grillu pilbym kwaśnego i rześkiego Gruczniaka summer Ale z owocami lesnymi z parowu w Grucznie i cieleszynie a na zimę w planach zamiast gruczniaka nocą byłby mleczny stout z dodatkiem krówek od Państwa Brzykcych (macie dwa pomysły na sztosy podane na tacy, nie dziękujcie). Wyjdźcie poza kółko wzajemnej adoracji i wysłuchajcie odmiennych opinii zamiast się obrażać i unosić. Krajan w maju był na beergoszczy, może przy okazji następnej edycji Gruczniak postawi stoisko obok żeby można było porównać jeden do jeden obie marki? I tak dla ścisłości byłem jedna z pierwszych osób, które polubiło fanpage Gruczniaka jeszcze zanim pojawiło się piwo na półkach i logo z młynami, kibicowałem i dalej kibicuję zebym ml powiedzieć z dumą że to piwo z mojej wsi, ale póki co produkty mnie osobiście rozczarowują i gruczniak przypomina piwo marki ciupaga z Zakopanego, bardziej to farbowany lis niż produkt wywodzący z regionu. Dziękuję za uwagę. 

Gruczniak to syf nie piwo

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W poniedziałek, krótko przed godz. 10.00, na trasie Szewno - Bukowiec samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Wiadomości

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska i Torunia muszą spodziewać się utrudnień.

Co jest grane?

W najbliższą niedzielę parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa będzie obchodzić swoje święto. Z tej okazji zaplanowano piknik z licznymi atrakcjami.

Wiadomości

Na placu zabaw przy orliku koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach znowu pojawił się śmierdzący problem. Ktoś załatwił się w jednej z "rakiet"....

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Po ostatnim wypadku i zgłoszeniach od mieszkańców, miasto zapowiada działania straży miejskiej wobec użytkowników hulajnóg, którzy nie przestrzegają przepisów.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Od czwartku Nadleśnictwo Trzebciny wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na części dwóch leśnictw w powiecie świeckim.

Wiadomości

Gmina chce poznać opinie mieszkańców na temat zbiornika wodnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świeciu. Dziś ruszają konsultacje w tej sprawie jego rewitalizacji.

Styl życia

Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbyły się mistrzostwa przedszkoli o wielką nagrodę Mondi. Tym razem główne trofeum przypadło reprezentacji Przedszkola nr 9 w...

Historia

Niedługo będzie przypadała okrągła rocznica powstania nekropolii przy ul. Sienkiewicza w Świeciu. Założono ją, kiedy na poprzednim cmentarzu zaczynało już brakować miejsca.

Wiadomości

Dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli kierowcę quada, który nie stosował się do przepisów. Okazało się jednak, że lista jego przewinień była dłuższa.

Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Gmina chce poznać opinie mieszkańców na temat zbiornika wodnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świeciu. Dziś ruszają konsultacje w tej sprawie jego rewitalizacji.

Wiadomości

Dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli kierowcę quada, który nie stosował się do przepisów. Okazało się jednak, że lista jego przewinień była dłuższa.

Wiadomości

Podajemy aktualną listę jezior znajdujących się na terenie powiatu świeckiego, na których obowiązuje zakazu używania jednostek pływających o napędzie spalinowym.

Wideo

Wideo

Reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych wzięły udział w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w świeckiej hali.

Wideo

W miniony piątek z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu żegnali się uczniowie kończący liceum, technikum i studium kształcące w zawodzie opiekun medyczny.

Wideo

Po zimowej przerwie na Duży Rynek w Świeciu powróciły kolorowe parasole.