Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Policja już wie, kto pobił strażaka z Nowego. Najmłodszy sprawca to jeszcze nastolatek

Andrzej Pudrzyński
18 maja, 12:54

Zarzuty pobicia postawiono już trzem sprawcom. Policja wie, kim jest czwarty napastnik. Jeszcze go nie zatrzymano, ale wkrótce złoży zeznania. Sam to zadeklarował.

Do pobicia doszło w nocy na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Ślusarskiej (koło budynku z neonem banku)
Fot. Jan Plit

REKLAMA


Przypomnijmy. W sobotę 8 maja o godz. 21.10 strażak z OSP w Nowem, wracający samochodem do domu po służbie, zatrzymał samochód na pasach przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Ślusarskiej, aby przepuścić pieszego. Między mężczyznami doszło do wymiany zdań.

Policja nie informuje na razie, co było przyczyną zatargu, który przerodził się w bójkę. Pieszy podbiegł do samochodu i przez uchyloną szybę w oknie uderzył 36-latka w twarz. Uderzony wyszedł z auta. Doszło do szamotaniny.
REKLAMA


W tym czasie podbiegło do nich trzech kolejnych mężczyzn, którzy zaatakowali strażaka. Bili go pięściami i kopali. Mocno poturbowanego 36-latka karetka pogotowia zabrała do szpitala. Strażak ma złamany nos, popękane oczodoły, naderwane ucho oraz liczne stłuczenia na całym ciele. Po kiludniowym pobycie w szpitalu wyszedł do domu.

- Ujęliśmy już trzech sprawców w wieku 43, 42 i 16 lat. Postawiono im zarzuty pobicia. Nnajmłodszy z nich stanie przed sądem dla nieletnich. Znamy też tożsamość 26-latka, czwartego z napastników. To tylko kwestia czasu, kiedy zostanie przez nas przesłuchany - wyjaśnia sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA


Cała czwórka to mieszkańcy gminy Nowe. Trzech ujętych mężczyzn, po przedstawieniu zarzutów, zostało zwolnionych. Będą odpowiadać przezd sądem z wolnej stopy.

Jak ustaliliśmy, czwarty z nich - wspomniany 26-latek - wkrótce po pobiciu strażaka wyjechał do Niemiec. Pracuje tam przez kilka tygodni, a potem na kolejnych kilka wraca do Nowego. Zadeklarował, że przyjedzie za parę dni i zgłosi się sam na policję.
REKLAMA


Za udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia grozi do lat 3 pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (20)

Będą odpowiadać z tzw. "wolnej stopy", opisane obrażenia poszkodowanego są dość poważne, a może skromny dozór policyjny. Powrót z pracy za granicą by złożyć zeznania - trochę to idealistyczne, trudno w to uwierzyć. Czyn nie kwalifikuje się do ścigania listem gończym więc poczekamy, zobaczymy.

Odpowiedzi: 0

I oni wierzą że gość od tak przyjedzie zza granicy składać zeznania ? Za chwile się okaże że gość siedzi gdzieś na Cyprze i ślad po nim zaginie. 

Ciężkie pobicie i zostali zwolnieni ? Kpina jakaś a nie wymiar sprawiedliwości. Już teraz do rozprawy powinni rekompensować uszczerbek na zdrowiu a nie chodzić sobie po mieście jak gdyby nigdy nic..

Odpowiedzi: 1

Na Cyprze raczej nie potrzebują półgłówków bez języka.

Odpowiedzi: 0

Dość mocno strażak został poturbowany,musiał być w szpitalu a oni będą odpowiadać z wolnej stopy? To trochę kpina. Przecież w tym mieście jeszcze trochę będzie strach wyjść z psem wieczorem. Ciekawe czy jakby zrobili to komuś z urzędu lub ich bliskim to też byliby tak łagodnie potraktowani. Coraz gorzej dzieje się w naszym mieście. Cóż się dziwić jak mamy takie władze gminy

Odpowiedzi: 1

ważne, żeby kupę po psie posprzątać! tyle kup na chodnikach!!!

Odpowiedzi: 0

JAK MOŻNA NAZYWAĆ WIEŚ MIASTEM??????? 

Odpowiedzi: 2

Jaka wieś?

Odpowiedzi: 0

Od 750 lat Nowe ma status miasta, klaun w c*** widzę

Odpowiedzi: 0

Cfaniakował wilk razy kilka,przycfaniakowali i wilka. Proste.

Odpowiedzi: 1

W czterech? Poza tym po polsku "cwaniak". Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

... Za rok może dwa schodami na strych Za misiem kudłatym poczłapią Beztroskie te dni i zobaczysz że jednak  (nie) wspaniały był on.... 

Odpowiedzi: 0

I pomyśleć że jeden z napastników reprezentuje nasze miasteczko w klubie Wisła Nowe

Odpowiedzi: 0

Bardzo dziwna sytuacja,ze wydarzenie dot.Nowego można komentować.

Przecież wszystko co dotyczy działań burmistrza i urzędu w tej gazecie ma szlaban na komentarze.Tak nie powinno być,żeby nie można komentować spraw publicznych.Jaka jest podstawa do wprowadzenia takiego zakazu ?

Odpowiedzi: 2

W dziale "Wiadomości" zawsze istniała możliwość komentowania. Nie ma jej w pozostałych działach. Zawsze też można zamieścić komentarz pod tekstem na Facebooku. Jeśli to Pana nurtowało, wystarczyło zadzwonić do redakcji lub przesłać e-mail, bo co burmistrz i Urząd Gminy w Nowem mają wspólnego z pobiciem strażaka? Może nie mieszajmy do ludzkiej tragedii lokalnych rozgrywek?

Odpowiedzi: 1

Szanowna Redakcjo,

dziekuje za informacje i uwagi do mojego wpisu.Zdumiony jestem jednak tonem odpowiedzi.Daje to dużo do myślenia.

Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 0

Artykuł o pobiciu a tobie tylko marzy się zenby przy okazji doj*** władzom miasta. Nie przepadam za nia, ale to chyba nie mijsce na to. Chłopa pobili a ten będzie swoje polityczne sprawu załatwiał. To wina burmistrza czy radnych? Puknij się w łep.

Odpowiedzi: 1

Bardzo współczuję Strazakowi i życzę powrotu do zdrowia.Co do twojego wpisu  to bardzo ciekawe ,ze jesteś jasnowidzem i wiesz co chciałem skomentować?Rozgrywki polityczne, "głodnemu chleb na myśli.

WPIS NA ZAMÓWIENIE ?

Odpowiedzi: 0

Widze w koncu sie doigral i oberwal... jakie to zycie zawrotne. Cfaniak byl na cfaniakow trafil

Odpowiedzi: 1

Żałosny człowieku jestes

Odpowiedzi: 0

Nikomu źle nie życzę, ale mam nadzieję że trafi ich odpowiednia kara. Takie wielkie cwaniaczki a zaczepiają ludzi tylko w grupkach. Myślę, że to się nie skończy zawiasami bo zapewne nie jeden z nich miał już sprawę za pobicie. Niestety, ale alkohol i narkotyki robią swoje. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz