Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Policjanci kazali dmuchać ponad 2 tysiącom kierowców w całym powiecie. Ilu złapali pod wpływem alkoholu?

Andrzej Pudrzyński
15 listopada 2022, 13:58

Ponad 2 tys. skontrolowanych kierowców - to efekty działań prowadzonych przez drogówkę ze Świecia, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Nie obyło się bez kierujących po alkoholu, chociaż, na szczęście, nie było ich wielu.

Kontrole prowadzono niemal w całym powiecie świeckim
Fot. KPP w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego ze Świecia oraz funkcjonariusze z posterunku w Osiu, podobnie jak w całym województwie, prowadzili działania wymierzone w użytkowników dróg prowadzących pod wpływem alkoholu.

W wybranych miejscach na terenie powiatu świeckiego sprawdzali trzeżwość kierowców.

REKLAMA
REKLAMA

- Skontrolowano ponad 2 tys. kierujących. Dla niektórych podróż zakończyła się zaraz po kontroli - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Każdemu z nich zatrzymali również uprawnienia do kierowania pojazdami.

REKLAMA
REKLAMA

Wśród nich była mieszkanka powiatu świeckiego, która wpadła w ręce policjantów w Osiu. 26-latka podróżująca renaultem miała blisko promil alkoholu.

Kolejny kierowca został zatrzymany w Świeciu.

- Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierowcy ciężarowego MAN-a. 50-letni mieszkaniec Elbląga "wydmuchał" blisko 0,6 promila - informuje Joanna Tarkowska.

REKLAMA
REKLAMA

"Pod wpływem" był również kierowca opla, którzy potrącił pieszą w Osiu. 40-letni kierowca miał 0,6 promila alkoholu (o wypadku informowaliśmy w Extra Świecie, patrz artykuł poniżej).

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do lat 2 pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

REKLAMA
REKLAMA

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do lat 2 więzienia

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Info dla policji często jeździjcie na Vistula park tam tirowcy piją alkohol na parkingu!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Trzech na 2000 badanych. Wow. To sukces jest ..

Odpowiedzi: 0

Jakoś nigdy w Świeciu nie dmuchałem to ciekawe gdzie stoją

Odpowiedzi: 0

Czy był tam Babgej i cos wykrył? 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz