Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Ponad 21 milionów złotych w puli. Sprawdziliśmy, na co wyda je gmina Jeżewo

Andrzej Bartniak
11 stycznia 2023, 08:02

Dokończenie przebudowy budynku po gimnazjum w Laskowicach, budowa i remonty dróg w Jeżewie i Laskowicach, modernizacja oczyszczalni ścieków, adaptacja budynku na posterunek policji - to tylko niektóre zadania zaplanowane na ten rok w gminie Jeżewo.

Większość inwestycji w gminie zostanie sfinansowanych z różnego rodzaju dotacji
Fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

- Łączna wartość zaplanowanych wydatków inwestycyjnych na 2023 r. przekroczy 21 mln zł - mówi z satysfakcją Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Na liście zadań, które powinny być wykonane w ciągu najbliższych 12 miesięcy, są zarówno inwestycje już trwające, jak i te które dopiero się rozpoczną w ciągu tego roku. Większość poważnych przedsięwzięć zostanie zrealizowanych w dwóch największych wsiach gminy: Jeżewie i Laskowicach.

Na jakie największe inwestycje gmina zarezrwowała pieniądze w budżecie na 2023 r.? Sprawdziliśmy.

REKLAMA
REKLAMA
 • boisko wielofunkcyjne w Jeżewie: 2,6 mln zł
 • rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Laskowicach: 2,3 mln zł
 • modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Jeżewie: 2 mln zł
 • boisko wielofunkcyjne w Laskowicach: 1,8 mln zł
 • wyposażenie budynku przedszkola, żłobka i ośrodka kultury w przebudowanym budynku po gimnazjum w Laskowicach: 1,4 mln zł
 • rozbudowa sieci wodociągowej w Laskowicach: 1,3 mln zł
REKLAMA
REKLAMA
 • adaptacja budynku po przedszkolu na posterunek policji w Laskowicach: 1 mln zł
 • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 272 od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 239, drogą powiatową nr 1046C do ul. Szkolnej w Laskowicach: 1 mln zł
 • modernizacja ul. Żeromskiego w Laskowicach: 818 tys. zł
 • modernizacja ul. Prusa w Laskowicach: 600 tys. zł
 • przebudowa ul. Brzozowej w Jeżewie: 514 tys. zł
 • przebudowa ul. Batorego w Laskowicach: 443 tys. zł
REKLAMA
REKLAMA
 • budowa czterech odcinków dróg wewnętrznych na osiedlu Jana Pawła II w Jeżewie: 422 tys. zł
 • budowa odnogi ul. Parkowej na działce 79/9 w Laskowicach: 360 tys. zł
 • modernizacja ul. Miłosza w Laskowicach: 335 tys. zł
 • budowa odnogi ul.Leśnej na działce 1/8 w Jeżewie: 237 tys. zł
 • budowa drogi wewnętrznej na działce 198/26, ul. Świecka w Jeżewie: 213 tys. zł

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Nie wiedziałem że przeoranie pola tyle kosztuje 

Odpowiedzi: 0

To się doucz

Odpowiedzi: 1

Krystyna chcesz w...a 

Odpowiedzi: 0

Ciekawe czy oni wiedzą że gmina jeżewo to również wsie w promieniu kilku km a nie tylko Jeżewo i Laskowice które w ostatnich latach są tak doinwestowane 

Odpowiedzi: 1

zgadzam sie,za poprzedniego wojta tylko Jezewo,sporadycznie Laskowice i jeszcze do kultury zabrany,a teraz tylko Laskowice,sporadycznie Jezewo,reszta nic.Moze sie uda przeniesc gmine do Laskowic!

Odpowiedzi: 0

Pieniądze publiczne wydaje się lekką ręką, w końcu to nie "za swoje". Adaptacja budynku na posterunek za 1 mln pln? Chciałbym kosztorys zobaczyć. Znajomi poskładali oferty, dziś wygrał jeden, jutro wygra drugi.

Odpowiedzi: 0

Arturito przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz aż doczytasz, że są to pieniądze zabezpieczone w budżecie. Co innego ile firmy będą chciały po przetargu. Na marginesie to moje dziecko tam chodziło do przedszkola i budynek nadaje się do kapitalnego remontu.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz