Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świeciu ma już 50 lat. Dziś uroczyście świętowano ten jubileusz [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
14 października, 13:56

- Gdy zaczynałam pracę, w ciągu roku zdarzało się zwykle jedno dziecko z autyzmem - wspominała w swoim krótkim przemówieniu Michalina Figurska, która przez dwie kadencje kierowała Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Świeciu. - Gdy ją kończyłam, takich przypadków było już 40 w skali roku. To spostrzeżenie chyba najlepiej obrazuje, jak ważną rolę w systemie edukacji pełni ta placówka.

Hanna Jurek, dyrektor PPP w Świeciu odbierająca życzenia od wicestarosty Franciszka Koszowskiego
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA


Dzisiejsze obchody rozpoczęły się od przedstawienia rysu historycznego placówki, która była jedną z pierwszych tego typu w województwie. O tym, że mogła ona powstać w tak małym mieście, w dużej mierze przesądziła obecność w Świeciu Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego mieszczącej się w Szpitalu Chorób Układu Nerwowego w Świeciu. To stamtąd wywodzili się piersi psycholodzy, którzy podjęli współpracę z Poradnią Wychowawczo-Zawodową w Świeciu, bo tak się wtedy nazywała dzisiejsza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świeciu.
REKLAMA

Z czasem powiększała się liczba pracowników i zakres działalności, co z kolei wymuszała rzeczywistość. Przybywało dzieci z różnego rodzaju deficytami. Zmieniała się też baza lokalowa. Na początku była ona bardzo skromna. W zasadzie z problemami wynikającymi głównie z ciasnoty borykano się aż do końca lat 90.

Obecnie nie ma już żadnych podstaw do narzekania, co podkreślała Hanna Jurek, dyrektorka PPP w Świeciu dziękując staroście Barbarze Studzińskiej za wsparcie, dzięki któremu poradnia może tak dobrze funkcjonować.
REKLAMA

W programie uroczystości znalazły się też występy artystyczne. Zarówno w wykonaniu pracowników PPP, jak i zaproszonych dzieci.

W tekście poniżej znajduje się szczegółowo przedstawiona historia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (3)

Mialam przyjemność  odwiedzić Poradnię i zobaczyć ogrom zmian, niesamowite metamorfozy pomieszczeń tej placówki. Dzięki obecnej Pani Dyrektor,  Hannie Jurek , jest to placówka przewspaniałe wyposażona , oferująca cudne warunki dla dzieci i godne pozazdroszczenia warunki pracy wszystkich pracowników PPP. Tylko pozazdrościć takiego Dyrektora. 

Chapeau bas Pani Hanno !!!!

Odpowiedzi: 1

Cóż… jeśli kompetencje i merytoryczność Dyrektora mierzyć wyglądem placówki to może i niektórzy ludzie chcą chylić czoła. O ile kojarzę budynek dość stary-należy się cieszyć, że daje szanse  zarządcom się wykazać…Dziękuje za powyższy wpis. Kwintesencja moich przemyśleń na temat instystucji xD

Odpowiedzi: 0

Bardzo słabo oceniam ta placówkę z doświadczenia jakie miałem z własnymi dziećmi. Po testach bez udziału rodzica Panie w różnych latach oceniły że dzieci ze względu na niedojrzałość emocjonalną nie mogą wcześniej iść do szkoły , co okazało się błędem . Dzieci przez całą podstawówkę nudziły się jak mopsy ,gdyż w konsekwencji uśrednienia poziomu w klasie nauczyciele nie proponowali indywidualnego nauczania.Dopiero w 6 LO w Bydgoszczy i Liceum Akademickim w Toruniu to się zmieniło. Myślę że smutkiem że ta poradnia przez wiele lat była odskocznia dla zapatrzonych w siebie pedagogów .Może teraz coś się zmieniło czego życzę współczesnym uczniom.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz