Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Postawiono zarzuty kasjerkom podejrzanym o wyprowadzenie z miejskiej kasy ponad 500 tys. zł

Andrzej Bartniak
2 sierpnia, 11:09

Działające w zmowie trzy pracownice wydziału finansowego Urzędu Miejskiego w Świeciu przez pięć lat systematycznie podbierały pieniądze z kasy. Uzbierało się tego ponad pół miliona złotych. Właśnie Prokuratura Rejonowa w Tucholi, która przejęła sprawę, postawiła im zarzuty.  

Nieprawidłowości w kasie wykrył wydział finansowy urzędu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Portal Extra Świecie jako pierwszy informował 7 kwietnia o wykryciu nieprawidłowości przez wydział finansowy. Sprawę wyprowadzenia pieniędzy z miejskiej kasy przejęła prokuratora w Tucholi, ponieważ jedna z podejrzanych była spokrewniona z pracownicą prokuratury w Świeciu. Mogło to rzutować na obiektywizm postępowania. Prowadzący dochodzenie prokurator intensywnie zabrał się do pracy, dzięki czemu stosunkowo szybko zgromadzono materiał dowodowy pozwalający postawić zarzuty: Ewie M. Marlenie P. i Marii Ch., która w momencie ujawnienia przestępstwa była już na emeryturze. Ona też zwróciła 100 tys. zł. dość mętnie tłumacząc, dlaczego to robi.

REKLAMA

Byłe już kasjerski usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw przywłaszczenia mienia znacznej wartości na szkodę miasta i gminy Świecie oraz uczynienia z tego stałego dochodu przez okres kilku lat.

Wobec kobiet zastosowano dozór policji i poręczenia majątkowe. Co ciekawe, jedna z nich, teoretycznie nadal jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Świeciu. Wprawdzie burmistrz zwolnił ją dyscyplinarnie, gdy sprawa wyszła na jaw, ale ta odwołała się do Sądu Pracy, który przywrócił ją na stanowisko. Z miejskimi pieniędzmi nie ma jednak żadnego kontaktu, ponieważ stale przebywa na zwolnieniu lekarskim.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (18)

Widać w Tucholi prokurator w pracy pracuje, nie to co w Swieciu. 

Odpowiedzi: 0

Ten Sąd Pracy też zajebisty

Odpowiedzi: 1

Sąd pracy miał rację, nie można zwolnić z pracy dyscyplinarnie jak nie ma postawionych zarzutów  i udowodnionej winy, trochę logiki

Odpowiedzi: 0

W normalnym cywilizowanym kraju burmistrz podałby się do dymisji. No ale stołki zasiadane kasę przynoszą no to po co?

Tam w tym urzędzie ręka rękę myje, nie takie matactwa tam się odbywają. Patologia!!! 

Odpowiedzi: 1

Tak,tak ja nawet widziałem na własne oczy, pod urząd, do piwnic wjechała ciężarówka załadowana ciężkimi skrzyniami, no i już nie wyjechała. Dziwne, prawda?

Odpowiedzi: 0

Twoja logika jest porażająca ha ha ha ..... powinieneś się nazywać "misztsz" lepiej by pasowało. To za kradzież pracownika Mondi zwolnij np. prezesa - nie wiem co bierzesz ale to odstaw. a jak chcesz by Twój kandydat był Burmistrzem to po prostu zagłosuj na niego w wyborach. Te dyskusje schodzą na taki poziom, że nawet komentarzy nie chce się czytać. Zrobiłem to po długim czasie.....

Odpowiedzi: 1

co kogo obchodzi Mondi? to jest prywatna firma i może robić z pieniędzmi co chce. Co innego publiczne fundusze w urzędzie, tutaj burmistrz powinien się wytlumaczyć i ponieść konsekwencje

Odpowiedzi: 0

należy się 100 zł grzywny lub 15 lat więzienia się należy się

Odpowiedzi: 0

Powinno być jak w średniowieczu : kradniesz obciąć rękę , zabiłeś lub okaleczyłeś oko za oko itd .  W Polsce się liczy tylko nieuchronność kary o ile się ja udowodni a nie skutek odstraszający .Co niby tym złodziejką zrobią? Dostaną 2 lata w zawieszeniu i 5 lat zakazu pracy z pieniędzmi. Ta co na zwolnieniu udaje kleptomankę i nawet tego nie będzie miała , bo podczas badań psychiatrycznych biegły stwierdzi że nawet mu długopis ukradła chociaż w kieszeni miała cztery.Nie ma co gadać musiały być na tyle głupie że je na tym złapano.Rozejrzyjcie się wokoło ile złodzieji  jest na świecie i nikt im nic nie zrobi.Ewa M to moja sąsiadka i codziennie sobie nordikwalking trenuje , pewnie do celi nie ćwiczy tężyzny tylko na wycieczkę po Skandynawii.

Odpowiedzi: 0

Miasto powinno spłacić za te panie należność i załatwić im pracę w PKO w kasie, albo dać auto, żeby zwozily utargi z marketów. Kropka. 

Odpowiedzi: 0

Burmistrz to powinien wyj*** skarbnika. Kto za to odpowiedzialny był przez tyle lat się nie kapneli coś tu śmierdzi.

Odpowiedzi: 0

Ciekawe co teraz zrobią w Urzędzie, jak odzyskają skradzione pieniądze, czy w ogóle ktoś miał nad tymi pieniędzmi nadzór? No jaka kara może spotkać te panie? Chyba najgorszą jest utrata pracy i środków do życia, czy sobie z tym poradzą?  Czy wiedziały o konsekwencjach tego co robiły? I to przez tyle lat? Niepojęte... 

Odpowiedzi: 0

Wyrok zapadł.Każda odpowie za ten czyn .Tylko podlegały pod panią kierownik która wymijającą odpowiedzia  nie poniosła żadnej odpowiedzialności i najmniejszy włos jej nie spadł. A mimo to zasiada w radach nadzorczych podległym spółkom .Dziękuję za taką osobę

Odpowiedzi: 0

Do zusu jajko podnietki niech d...odpracują ssajac emerytom wory.

Odpowiedzi: 0

Totalny brak nadzoru Panie burmistrzu 

Odpowiedzi: 0

Szanowne gówniarstwo, zawryjcie swoje przemyślenia, bo pusty śmiech mnie ogarnia czytając wasze przemyslenia. 

Odpowiedzi: 0

Ta pani nie ma ani wstydu ani honoru. Nie dość, że kradła, to jeszcze ciągnie kasę na chorobowym. Trochę godności! Ciekawe zresztą na co jest taka chora. Lekarz oczywiście w łapę pewnie dostał i wystawia bez problemu zwolnienie. Wstydź się podła babo.

Odpowiedzi: 0

Kto to jest Ewa M

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz