Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Postępy na budowie trasy ekspresowej S5. Jak długo potrwają prace? [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
7 czerwca, 09:04

Firmy budujące drogę S5 na terenie powiatu świeckiego uwijają się z robotą bez porównania szybciej niż ich włoski poprzednik.

Średnie zaawansowanie prac na obydwu odcinkach S5 prowadzących przez powiat świecki wynosi 30 proc.
Fot. GDDKiA

REKLAMA

Po zerwaniu kontraktu z włoską spółką Impresa Pizzarotti, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w kwietniu 2020 r. kontrakty z nowymi wykonawcami.

Liczący 23,3 km odcinek Nowe Marzy-Dworzysko buduje za 566,8 mln zł firma Budimex, natomiast odcinek Dworzysko-Aleksandrowo konsorcjum Kobylarnia i Mirbud. Koszt budowy tego fragmentu trasy S5 o długości 22,4 km wyniesie 583,4 mln zł.

Postępy na budowie widać nie tylko gołym okiem. Potwierdzają to dane. Na koniec marca średnie zaawansowanie prac na obydwu odcinkach wyniosło 23 proc., a na koniec maja 30 proc.

REKLAMA

- Zaangażowanie robót dla nowych wykonawców liczymy od zera. Do tego trzeba więc dodać także to, co wcześniej zrobiła Impresa Pizzarotti – wyjaśnia GDDKiA.

W zależności od odcinka, stanowi to od kilkunastu do około 20 proc. ogółu prac.

Droga ekspresowa między Nowymi Marzami a Dworzyskiem oraz między Dworzyskiem a Aleksandrowem ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Kiedy kierowcy będą mieli okazję przejechać całym odcinkiem trasy ekspresowej prowadzącej przez powiat świecki - od miejscowości Nowe Marzy w gminie Dragacz do granicy gminy Pruszcz? Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to zapewne wiosną 2023 r.
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Idiotyczny artykuł. Skoro były przygotowane już tzw. prace ziemne to widać postęp robót. Nie wspominam że budowa wychodzi 50% drożej niż wyceniło pizzarotti. Dla uwidocznienia idiotom którzy nie mają pojęcia o budowlance zobrazuje to co się w tej chwili dzieje. Jak kładziecie kostkę przed domem to najwięcej pracy jest przy przygotowywaniu podłoża a nie przy ułożeniu kostki. Czyli najwięcej pracy było przy robotach ziemnych (prąd, woda, gaz wszystko inne) a teraz inne firmy spijają śmietankę i udają że są takie super . Bo kładą " kostkę" na przygotowanym podłożu. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz